Skocz do zawartości

Sterowanie fotelami


JAHrek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Kupiłem BMW 524 TD z fotelami z BMW serii 7. Mają sterowanie elektryczne ale po stronie pasażera brak jest panela sterującego, tzn. Jest kostka z metalowymi stykami od której odchodzi wiązka kabli, ale nie ma górnej części z przyciskami. Znalazłem taki panel na allegro:

 

http://moto.allegro.pl/item418836215_przyciski_panel_sterowania_fotela_bmw_7_e38_5_e39.html

 

ale najpierw próbowałem zwierać styki przewodem, żeby sprawdzić czy sterowanie jest sprawne. Niestety zero reakcji. Nie wiem czy takie zwieranie wystarczy żeby fotel ruszył, czy trzeba ten panel. Ktoś wie jak to działa ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem nie działał mi fotel od pasażera :duh: więc rozebrałem obydwa na części i okazało się że ścieżki z tych blaszek miały inny układ :jawdrop: ale udało mi się to przerobić razem z dobrym przyjacielem który lubi takie sprawy, nie jest może zrobione to jak w fabryczny wyrób ale działa :cool2: Podstawowa zasada to dojś gdzie dochodzi prąd albo bodajże masa ale nie jestem pewien na 100% i na którą ścieżke powinna przejść. :dance:
Będzie Miły Wydatek!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze no nie moge wziąć z mojego fotela bo tam jest inaczej zrobione, wszystko jest w plastiku i tylko same przyciski wystają. Kurcze no potrzebuję na razie tylko troche przestawić ten fotel dopóki nie znajde takiego panelu (żona marudzi, że jej niewygodnie tak siedzieć, ech te kobiety...). Kurde biore latarkę i ide jeszcze kombinować. A wogóle to zobaczyłem że jest to tam wewnątrz zaśniedziałe i może dlatego zwieranie drutem nie działa bo nie ma styku. Sam już nie wiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.