Skocz do zawartości

Felgi 18"... Czy da rade???


Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem tu nowy na forum.

Moje auto to BMW e36 325i Sedan.

Sprawa jest nastepujaca:

Mam 18" calowe felgi RH (5cio ramienne) ich rozmiar to 8,5/18" et10

Chce je wrzucic do swojej beemki tylko nie wiem czy one w ogóle wejda... jak tak to na jakiej oponie i czy sama opona załatwi sprawe czy moze jednak trzeba bedzie poszerzac błotniki.

Prosze o wasze porady bo nie wiem co mam z tym robic.

Z góry dzieki za odpowiedzi :modlitwa:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należy jednak pamiętać, że przy podawaniu ET trzeba podać szerokość felgi! Dla E36 i szerokości felgi 8J, ET wynosi 35, ale przy mniejszej bądz większej szerokości felgi, ET będzie inne...

 

Co do tych podanych przez Ciebie, to idealne ET było by 30, ale przy 35 też nie powinno być problemu, może ktoś inny się wypowie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko te fele co pokazałem maja szerokosc 8,5 cala i et35.

I teraz pytanie: Czy ja to do e36 wsadze?? Czy nie beda wystawac poza błotniki?? i jak cos to jaką oponke na to naciągnąc zeby mozna było skręcac i żeby nie obcierały mi opony o nadkola albo błotniki??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie ze powinny pasowac to sa chyba fele z e46 ale pojedz obejrzyj przymierz w ciemno sie nie kupuje felg na allegro uzywanych bo sprzedaja krzywe ja tak 2 razy kupilem i 2 razy byly krzywe

 

:duh: nie kupuje się felg na allegro bo sprzedają krzywe???Ludzie litości,to że ktoś tak źle trafił to nie można generalizować.Ja sprzedaje felgi na allegro,a krzywych nie wciskam więc ostrożnie z takimi stwierdzeniami :nienie:

 

Co co felg 8,5x18 ET35 spokojnie będą pasowały ,nic nie będzie wystawało i nic nie będzie obcierało.Oczywiście z rozsądną oponą np 225/40.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie ze powinny pasowac to sa chyba fele z e46 ale pojedz obejrzyj przymierz w ciemno sie nie kupuje felg na allegro uzywanych bo sprzedaja krzywe ja tak 2 razy kupilem i 2 razy byly krzywe

 

:duh: nie kupuje się felg na allegro bo sprzedają krzywe???Ludzie litości,to że ktoś tak źle trafił to nie można generalizować.Ja sprzedaje felgi na allegro,a krzywych nie wciskam więc ostrożnie z takimi stwierdzeniami :nienie:

 

Co co felg 8,5x18 ET35 spokojnie będą pasowały ,nic nie będzie wystawało i nic nie będzie obcierało.Oczywiście z rozsądną oponą np 225/40.

 

wiem co mowie 2 razy sie naciolem jak kupowac to tylko nowe wiec nie zalamuj mnie syneczku

mam bmw i juz nie chce innego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie wejdą, przednie mogą ocierać o wewnętrzne części ścianek przy maksymalnym skręcie.

Natomiast z tyłu trzeba by zaklepać ranty.

 

Oponki oczywiście 225/40r18

Ja mam z tyłu 245/40r18 i jak wiozę 5 osób to trze nawet z zaklepanymi rantami.

p.s. fajne te felgi z allegro z chęcią bym się na takie zamienił hehe Pozdrawiam

http://img692.imageshack.us/img692/9379/podpiswb.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co co felg 8,5x18 ET35 spokojnie będą pasowały ,nic nie będzie wystawało i nic nie będzie obcierało.Oczywiście z rozsądną oponą np 225/40.

 

niezgodze sie - 8,5 , szerokosc 225/40 bedzie obcieralo z tylu o ranty wewnetrzne blotnika na przodzie bedzie ok (sprawdzane 3 -krotnie)

*****************


Sprzedam e90 320d 163km , wiecej info na PW


http://files.tinypic.pl/i/00648/l0zon5mzpefi_t.jpg


*****************

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co co felg 8,5x18 ET35 spokojnie będą pasowały ,nic nie będzie wystawało i nic nie będzie obcierało.Oczywiście z rozsądną oponą np 225/40.

 

niezgodze sie - 8,5 , szerokosc 225/40 bedzie obcieralo z tylu o ranty wewnetrzne blotnika na przodzie bedzie ok (sprawdzane 3 -krotnie)

 

 

 

u siebie z tyłu mam 9,5x17ET35 z oponą 235/40 sp 9000,ranty błotników nie tknięte,fabryczne zawieszenie M-Tech. nie obciera(sprawdzane dzień w dzień) :)

 

duży wpływ ma na to opona ,bo rozmiar rozmiarowi nie równy i opona się inaczej układa,u mnie 235/40/17 z tym że Yokohama A520 i obcierało konkretnie,a na dunlop sp 9000 nic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co co felg 8,5x18 ET35 spokojnie będą pasowały ,nic nie będzie wystawało i nic nie będzie obcierało.Oczywiście z rozsądną oponą np 225/40.

 

niezgodze sie - 8,5 , szerokosc 225/40 bedzie obcieralo z tylu o ranty wewnetrzne blotnika na przodzie bedzie ok (sprawdzane 3 -krotnie)

 

 

 

u siebie z tyłu mam 9,5x17ET35 z oponą 235/40 sp 9000,ranty błotników nie tknięte,fabryczne zawieszenie M-Tech. nie obciera(sprawdzane dzień w dzień) :)

 

duży wpływ ma na to opona ,bo rozmiar rozmiarowi nie równy i opona się inaczej układa,u mnie 235/40/17 z tym że Yokohama A520 i obcierało konkretnie,a na dunlop sp 9000 nic

 

 

:jawdrop: :jawdrop: :jawdrop:

 

u mnie nie obciera bo zawias trzyma dobrze i nie umozliwia tego ale opona konczy sie rowno z rantem (320 coupe-225 opona)

 

Robert j ile centymetrow ma u ciebie opona ta 235 ?

*****************


Sprzedam e90 320d 163km , wiecej info na PW


http://files.tinypic.pl/i/00648/l0zon5mzpefi_t.jpg


*****************

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.