Skocz do zawartości

316 z 1995 - jak to zrobić by później nie kląć


szambur

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przymierzam się do kupna 316 z 1995 roku.

Auto ma 290 tysiaków najechane :| .Jest gazik (II generka niestety- i na gazie też mi zależy :wink: ) od ok 80 tysiaków i podobno wsio działa oki.Kolo mówi że leje półsyntetyka mobil1. Tak z wyglądu w miarę oki- przebieg chyba autentyczny. Teraz mnie oświećcie. Facet ją odda za 6000 tys, ale do zrobienia jest : coś z ABS - pali się kontrolka(gość mówi,że to prawdopodobnie czujnik. Do wymiany jest też szyba przednia - gość mówi że to w sumie powinno wynieść ok 4stówki i poprawić jeden błotnik.

TERAZ NAJWAŻNIEJSZE: Chcę sprawdzić silnik i zawiechę. Czy jak pojadę do jakiegoś warsztatu to mi to tak za ok 100 zł zrobią ??? Sam tego nie sprawdzę ( nie znam się ) :( a właśnie będę się przesoiadał ze sztrucla którego sam kupowałem( fiesta diesel 91 rok- szlag by ją trafił - nie mam sił już dalej francy pchać by rano zapaliła !!! :evil: :evil: )

 

I nie piszcie mi, bym kupił mocniejszą beemkę - myślę że jeździ ona podobnie jak 90konny golf w benzynie - i takie auto mi w zupełności starczy ..... :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezdzi gorzej niz 90 konny golf... 318 idzie tak samo :D na 17stkach kolach... Pojedz normalnie na przeglad i powiedz ze chcesz bez dowodu zrobic przeglad,ja zaplacilem tak 40 zl bez ust swiatel.

 

zeby sprawdzic silnik i co jest pod maska potrzeba troszke wiecej niz jeden dzien...ale mysle ze jak przeznaczysz na to wszystko kolo 200 zl to sie zamkniesz spokojnie.,tylko jedz do dobrego mechanika :P

B M W
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezdzi gorzej niz 90 konny golf...

 

Kiedys udalo mi sie podczas kolezenskiej potyczki wyminac od swiatel do swiatel Vento 1,9 TDI wiec nie jest tak najgorzej ;) Co do samego kupna uzywki, to nie ma reguly, co prawda uwazam ze w kupno E36 za 6tys ryzyko jest odrazu wkalkulowane, ale czasem lepiej wiedziec co jest do zrobienia niz kupowac "igielke" ktora potem sie sypie, choc wiem tez ze takie z pozoru nieistotne drobiazgi kosztuja sporo. Na Twoim (zalozyciela tematu) miejscu rozgladnalbym sie za E30 z konca produkcji, w dobrym stanie, albo dorzucil do tych 6 tysiecy jeszcze drugie 6 zeby kupic E36...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli w aucie jest gaz w żadnym wypadku nie pchaj się w to benzyna albo dizell ja mam 316i benzyna cupe i nie na żekam a 400 zł to wyniesie cię sam szyba jak nie więcej więc zastanów się radze ci jeszcze poczekać i poszukać to nie są tanie samochody jeżeli chodzi o cen części obojętnie do jakiego warsztatu za znaczek ci doliczają nawet na myjkach pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez bym sobie odpuscil że idzie jak 90 konny golf zapomnij idzie jak 45 konna corsa jak juz a co do ceny podlicz sobie szyba sprawdzenie abs rejestracja oc wyjdzie ci 7 tys za 7 tys spokojnie kupisz dobre e36 (o ile jeszcze takie sa) ale powiedzmy w miare przyzwoite musisz tylko dobrze szukac (nie mowie ze za ta kase kupisz 325 bo jakies napewno kupisz ale chyba nie chcesz bo dusigrosz z ciebie jak widze ze szukasz 316 i to z kuchenka gazowa) ale mysle ze jak poszukasz spokojnie kupisz auto na chodzie w dobrym stanie bo czasy swietnosci tego moelu juz dawno za nim i ceny sa obecnie bardzo przyzwoite pozdrawiam
mam bmw i juz nie chce innego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dusigrosz z ciebie jak widze ze szukasz 316 i to z kuchenka gazowa

 

A co ma piernik do wiatraka? Kazdy kto nie jest na tyle glupi by placic 4,6 jak moze 2,2 i ma mniejszy silnik niz R6 2,5 to dusigrosz? Takie prostackie wypowiedzi powinny na wejsciu byc traktowane jak przeklenstwo i premiowane ostrzezeniem, bo ledwie naplodzil 30 wpisow i juz pierwszy do oceniania innych :duh: Po to masz cala game silnikow do wyboru by wybrac ten ktory Ci najbardziej odpowiada... Znowu sie z tematu zrobi jedna wielka batalia, bo "ktorys" nie rozumie ze jak ktos szuka 316 z gazem to go nie interesuje 325 :duh: Az dziw bierze ze na innych forach ludzie sie dogaduja w kolezenskim tonie, a tu niby oficjalne, niby najlepsze, a jednak nie do konca...

Edytowane przez Sendra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że dusigrosz jestem. A porównanie do golfa stąd, że ostatnio jechałem (1.8+lpg -90 km). Mała beemka to coś ponad 100 kucyków to powinna chyba jechać podobnie :wink: A tu macie linka do tej oferty http://www.moto.allegro.pl/item423246772_bmw_e36_compact_1_6_benzyna_instalacja_gazowa.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezdzi gorzej niz 90 konny golf...

 

Kiedys udalo mi sie podczas kolezenskiej potyczki wyminac od swiatel do swiatel Vento 1,9 TDI ........... w dobrym stanie, albo dorzucil do tych 6 tysiecy jeszcze drugie 6 zeby kupic E36...

 

bajki i przeklenstwa to jest to kolego sendra co ty napisales jak wyzej odstawiles vento 1.9 tdi :twisted2: zapewne a 2 strona medalu bajki o e36 za 12 tys zl minely dobre 3 lata temu za 18 tys to juz kupisz e46 w nienajgorszym stanie nie bede sie kłocic bo kazdy ma swoje przekonanie nie pisalem tego zeby kogos obrazac uwazam ze 316 na gaz to lekka przesada bo to auto samo nie ma za grosz dynamiki jak ktos chce prosze bardzo jego sprawa ale potem sie czyta wypowiedzi na forum typu jak zwiekszyc moc w moim 316 , jak dodac jej mocy co zrobic zeby szla do przodu i nie odstawiali mnie maluchami

mam bmw i juz nie chce innego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bajki i przeklenstwa to jest to kolego sendra co ty napisales

 

Nie bede sie wdawal w polemike aczkolwiek przeklenstwo to wyraz powszechnie uznany za niecenzuralny, wskaz mi gdzie takowego uzylem... Co do tego kogo wyminalem, a kogo nie to pozwol ze lepiej wiem, bo ja tam bylem a Ty prawisz "co Ci sie wydaje"... To ze moment w TDI jest miazdzacy to wiem i pewnie na dluzszym odcinku bym gonil, ale w sprincie pomiedzy swiatlami fakt faktem bylem o 3/4 samochodu przed, co nie dowodzi wyzszosci 316 nad TDI ale swiadczy o tym ze 316 nie jest taka ostatnia, a wrecz jak na silnik 1,6 wykonany w technologii 8 zaworowej to i tak majstersztyk... I na tym bym poprzestal... Aha, powodzenia jak za 18tys kupisz E46 (naprawde zyczylbym sobie tego bo juz mialbym E46), byl tu kolega ktory kupil E46 za 24tys i duzo juz w niej musial wymienic by auto mozna bylo uznac za sprawne...

 

Co do wlasciwego tematu to po samej aukcji i zdjeciach trudno stwierdzic... Podejrzana jest ta cena, jak na ten rocznik i stan, trzeba obejrzec bo nikt nie upuszcza 4-5 tysiecy za samochod bo ma czujnik walniety i szybe do wymiany... Co do samego silnika, jak nie jestes "pierwszym spod swiatel" to da sie jezdzic, w sekwencji latalby jak na 1,6 bardzo ladnie, a w mieszalniku, no coz, czuc spadek mocy... Jesli jezdzisz po glownie Polsce, to 316 jezdzi szybciej niz pozwalaja na to drogi, jezdzilem ostatnio troche tras i nawet na ekspresowej lecialem 160 i auto wciaz moglo wiecej, ale z przyzwoitosci, i strachu przed radarami nie probowalem ile wiecej moze :) To najnormalniejszy w swiecie samochod do jezdzenia, a tyle lepszy od innych o podobnej mocy, ze ma tylny naped...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dziekuje za powodzenie ale nie potrzebuje za 24 tys e46 i jeszcze wpakowal mozliwe, bo trzeba szukac auta z glowa i umiec je znalesc kilka dni temu kolega kupil audi A6 '99 r ful opcja 2.8 quatro igla 19 cali felga za 28 tys zl zarejestrowana na sekwencji 2 miesiecznej osobiscie powiem ze e39 czy e46 to kolo niej nawet stanac by nie moglo wiec stad wniosek ze nie trzeba miec kupy kasy na auto ale szukac z glowa ale nie bede robic OT jego sprawa jaki chce silnik ale lepiej sie za wczasu zastanowic albo kupic tanio zeby nie stracic wiele
mam bmw i juz nie chce innego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bajki i przeklenstwa to jest to kolego sendra co ty napisales jak wyzej odstawiles vento 1.9 tdi :twisted2: (...)

Tak się składa, że 316 ma lepsze przyspieszenie do 100 niż to vento tdi więc nie pisz głupot jeśli nie masz o czymś pojęcia. A jak nadal będziesz się upierał to zajrzyj do danych technicznych obu aut ;)

 

(...) za 18 tys to juz kupisz e46 w nienajgorszym stanie (...)

Co za bzdura... Może pokażesz nam tu jakiś link do e46 za 18tys. w nienajgorszym stanie... :duh:

Nie sądzę, że to nie możliwe ale to jak szukanie igły w stogu siana, po prostu graniczy z cudem, który w Polsce jest nierealny.

 

Swoją drogą może pochwaliłbyś się czym jeździsz bo jeśli tak krytykujesz 316 to chyba musi być to coś znacznie lepszego ? ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) za 18 tys to juz kupisz e46 w nienajgorszym stanie (...)

Co za bzdura... Może pokażesz nam tu jakiś link do e46 za 18tys. w nienajgorszym stanie... :duh:

Nie sądzę, że to nie możliwe ale to jak szukanie igły w stogu siana, po prostu graniczy z cudem, który w Polsce jest nierealny.

 

Swoją drogą może pochwaliłbyś się czym jeździsz bo jeśli tak krytykujesz 316 to chyba musi być to coś znacznie lepszego ? ;]

 

nie koniecznie musi byc cos lepszego jezdze niczym specjanym bo stare 325 coupe w e36 bez gazu ale w lato motorek cbr 900 jestem mlody wiec nie stac mnie na nic lepszego na razie ani nie mam bogatego tatusia ktory by mi kupil cos lepszego(jak innym) a jak znajde czas chetnie poszukam ci dobrych e46 w miare tanich kwestia jest wytrwalosci w szukaniu bo to nie jest tak hop siup odpalasz gieldy czy allegro i na zawolanie masz auto musi byc okazja i musisz miec kase zeby w razie potrzeby od razu wylozyc jak jest okazja a co do tego ze krytykuje 316 wiem ze to kipskie auto mialem 2 r4 2 IS-y wczesniej ktore zajechalem w 3 miesiace nie mowie ze to byl zly motor wrecz przeciwnie wkrecal sie bardzo dobrze pozatym ku mojemu zdziwieniu 220km na h z jednego wycisnelem i wiem ze jak ktos ma ciezka noge to r6 325 jest dla niego stwozone pozdro

mam bmw i juz nie chce innego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do szambur : Na pierwszy rzut oka nie podoba mi sie to ze z tyłu ma pomarańczowe kierunki a z przodu białe!! :naughty: nie musi to o niczym swiadczyć, jednakze zdjecie jest słabo zrobione i przód wyraznie jest w cieniu :) wydaje mi sie ze te roczniki mialy jednak pomaranczowe kierunki. Swieci sie kontrolka absu? moze czujnik..a może pompa, generalnie dobrze byłoby zebys wział kogoś ogarnietego i żeby Ci sprawdzil czy np podloga nie jest pospawana a samochod nie zawiera w sobie elementów przystanku autobusowego :), najważniejesze zeby nie byl przekoszony rynek polski zalany jest takimi cudami, cena sama w sobie wydaje sie byc niska jak za 95 rok ale moze taka ma byc :) pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie. Ale chyba sobie to auto odpuszczę. 350 km mam by go oblukać :roll: a kupn auta z takim przebiegiem bez dokładnego sprawdzenia nie zaryzykuję. Może w przyszłości się coś trafi :wink: .

Jak nie Bmka to VW , ewentualnie lanosik na wypasie ( 1.6 podobno śmiga aż miło :wink:

Pozdrawiam gorąco :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie. Ale chyba sobie to auto odpuszczę. 350 km mam by go oblukać :roll:

no i racja tyle to mozna jechac po igielke, a takich jak ta to w towjej okolicy na pewno nie jedna jezdzi wiec sie rozgladaj uwaznie :norty:

spoko mozesz brac 316 jak chcesz miec auto do jazdy a nie do wyscigow, krecenai baką, jazdy bokiem i innych dziecinad :twisted:

pozatym przeciez nie bedziesz nim jezdzil chyba 10lat :lol:

powodzenia

Prowadziłeś kiedyś BMW? To jest adrenalina, to jak narkotyk - wciąga. Jesteś królem świata i nikt ci nie podskoczy :diabel_faja:





Nowe forum BMW tylko dla serii 3

http://www.3er.pl

warto tam być!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kilka dni temu kolega kupil audi A6 '99 r ful opcja 2.8 quatro igla 19 cali felga za 28 tys zl zarejestrowana na sekwencji 2 miesiecznej osobiscie powiem ze e39 czy e46 to kolo niej nawet stanac by nie moglo wiec stad wniosek ze nie trzeba miec kupy kasy na auto ale szukac z glowa ale nie bede robic OT jego sprawa jaki chce silnik ale lepiej sie za wczasu zastanowic albo kupic tanio zeby nie stracic wiele

Ach te IGŁY :mrgreen:

Chyba koledze się światopogląd zmienia....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za bzdura... Może pokażesz nam tu jakiś link do e46 za 18tys. w nienajgorszym stanie... :duh:

Nie sądzę, że to nie możliwe ale to jak szukanie igły w stogu siana, po prostu graniczy z cudem, który w Polsce jest nierealny.

 

Hmmm ja kupiłem swoje E46 z 2003 za 25 tys zł - silnik M54 :jawdrop: . Tak więc myśle, że za 18 tys znalazłaby się nie jedna E46 z silnikiem 4 cylindorwym w nienajgorszym stanie. Przecież to już są 10 letnie auta więc cena także nie oscyluje w granicach 50tys zł :mrgreen:

 

bo "ktorys" nie rozumie ze jak ktos szuka 316 z gazem to go nie interesuje 325 .

 

Bo widocznie kolega CEBULA naczytał się na forum, iż M3 pali tyle samo co 316i , a 325 to juz zdecydowanie mniej od 316i przy dwa razy większej mocy - i pewnie dlatego zaproponował :twisted2:

 

P.S. dobrze, że nie włączyli póki co do dyskuski DYSZLA :P:P chociaż wszystko przed nami :P:P

 

 

Pzdr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kilka dni temu kolega kupil audi A6 '99 r ful opcja 2.8 quatro igla 19 cali felga za 28 tys zl zarejestrowana na sekwencji 2 miesiecznej osobiscie powiem ze e39 czy e46 to kolo niej nawet stanac by nie moglo wiec stad wniosek ze nie trzeba miec kupy kasy na auto ale szukac z glowa ale nie bede robic OT jego sprawa jaki chce silnik ale lepiej sie za wczasu zastanowic albo kupic tanio zeby nie stracic wiele

Ach te IGŁY :mrgreen:

Chyba koledze się światopogląd zmienia....

 

a i owszem dlaczego ? dlatego ze a6 nie jezdza gow.niarze i dresty te.mu 90% tych aut nie jest powypadkowych czy z zajechanym motorem jak w przypadku e36 czyz nie mam racji?

mam bmw i juz nie chce innego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za bzdura... Może pokażesz nam tu jakiś link do e46 za 18tys. w nienajgorszym stanie... :duh:

Nie sądzę, że to nie możliwe ale to jak szukanie igły w stogu siana, po prostu graniczy z cudem, który w Polsce jest nierealny.

 

Hmmm ja kupiłem swoje E46 z 2003 za 25 tys zł - silnik M54 :jawdrop: . Tak więc myśle, że za 18 tys znalazłaby się nie jedna E46 z silnikiem 4 cylindorwym w nienajgorszym stanie. Przecież to już są 10 letnie auta więc cena także nie oscyluje w granicach 50tys zł :mrgreen:

 

 

i o tym mowie wlasnie ze to juz nie jest nie wiadomo jaki woz ze kosztuje tyle

bo "ktorys" nie rozumie ze jak ktos szuka 316 z gazem to go nie interesuje 325 .

 

Bo widocznie kolega CEBULA naczytał się na forum, iż M3 pali tyle samo co 316i , a 325 to juz zdecydowanie mniej od 316i przy dwa razy większej mocy - i pewnie dlatego zaproponował :twisted2:

Pzdr,

 

nie koniecznie chodzi mi o dynamike i jazde a nie spalanie auto musi palic swoje pozatym powiedzmy sobie szczerze co r6 to r6 wiem bo 316 to sa auta raczej dla łysiejacych panow w podeszlym wieku ktorzy nie oczekuja wiele emocji tylko bezpiecznego przemieszczania no ale coz kazdy ma prawo miec wlasne zdanie

mam bmw i juz nie chce innego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bajki i przeklenstwa to jest to kolego sendra co ty napisales jak wyzej odstawiles vento 1.9 tdi :twisted2: (...)

Tak się składa, że 316 ma lepsze przyspieszenie do 100 niż to vento tdi więc nie pisz głupot jeśli nie masz o czymś pojęcia. A jak nadal będziesz się upierał to zajrzyj do danych technicznych obu aut ;)

 

(...) za 18 tys to juz kupisz e46 w nienajgorszym stanie (...)

Co za bzdura... Może pokażesz nam tu jakiś link do e46 za 18tys. w nienajgorszym stanie... :duh:

Nie sądzę, że to nie możliwe ale to jak szukanie igły w stogu siana, po prostu graniczy z cudem, który w Polsce jest nierealny.

 

Swoją drogą może pochwaliłbyś się czym jeździsz bo jeśli tak krytykujesz 316 to chyba musi być to coś znacznie lepszego ? ;]

 

http://www.allegro.pl/item421164539_bmw_318_stan_techniczny_bardzo_dobry_opole.html#photo

 

W sumie nawet w "bardzo dobrym" stanie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.