Skocz do zawartości

dwa foteliki+ osoba na tylnej kanapie


dturk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

jakiś czas temu z żalem :( rozstałem się z moją e-34, teraz szukam coś podobnego, ale patrzę w kierunku e-39 kombi.

Za niedługo będę mieć zaszczyt wozić swoje dwie pociechy (roczne i miesięczne) w fotelikach na tylnej kanapie. z konieczności pakowania dwóch wózków, sterty pampersów itp będzie to tylko kombi

I tu mam dylemat, czy się na tylnym siedzisku pomieści żona z dwójką budrysów w fotelikach + starszy budrys z przodu=razem będzie nas 5sztuk :)

Ktoś z was wozi taki zestaw na co dzień lub w dłuższe trasy?? Czy tylna kanapa jest jeszcze w miarę wygodna dla tej trzecie osoby bez fotelika ??

Wiem, że alternatywa to wynalazki typu sharan , zafira itp, niemniej mnie jakoś to nie przekonuje.

 

Napiszcie jak ktoś ma taki zestaw i jak się z tyłu siedzi??

pozdrawiam

Pozdrawiam

Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Aby osoba dorosła mogła swobodnie wsiadać do tyłu jeden z fotelików musiałbyś zamontować na środku. Myślę że sąsiadowanie obok siebie 2 fotelików nie będzie stanowiło problemu choć niektóre foteliki są naprawdę sporawe. Należałoby jeszcze sparwdzić długość środkowego pasa do konkretnego fotelika i sposób jego montażu. Jeżeli masz foteliki z ISOFIXem to montaż na środku odpada. Można zamontować dwa foteliki po bokach ale wtedy będzie spory problem z wsiadaniem na środkowe miejsce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak sie sklada, ze 1,5 roku temu przechodzilem przez to co ty teraz

okazuje sie, ze nie ma takiej limuzyny, do ktorej by weszly 3 foteliki z tylu, ew 2 foteliki i ktos jeszcze

 

z tego tez powodu musialem zakupic auto 7 osobowe

probowalem w 7er - tez "nie dziala"

zh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak sie sklada, ze 1,5 roku temu przechodzilem przez to co ty teraz

okazuje sie, ze nie ma takiej limuzyny, do ktorej by weszly 3 foteliki z tylu, ew 2 foteliki i ktos jeszcze

 

z tego tez powodu musialem zakupic auto 7 osobowe

probowalem w 7er - tez "nie dziala"

 

kurcze to cienizna, ja już myślałem, że się uda :(

Pozostaje pójść po bejcę do ERY - tam podobno mogą wszystko :)

A tak na poważnie to jakie autko kupiłeś i jak się sprawuje.

Zacząłem oglądać sharany i zafiry. pierwsze droższe, drugi tańsze.

Sharany mają czasami taki podwójne foteliki dla dorosłego i z możliwością rozłożenia oparcia i stworzenia fotelika dla małego dziecka. Masz możę coś takiego u siebie?

Pozdrawiam

Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupilem takie tylko ciemny kolor:

http://www.micoche.com/especiales/salonmadrid/2006/Ssangyong/Ssangyong_Rodius.jpg

 

zrobilem wlasnie 52tys km, silnik 2.7 cdi, skrzynia 5b tiptronic (oba na lic. mercedesa), naped na 4 kola, w srodku full wypas (skora fura i komora)

nie narzekam w ogole, spalanie tutaj:

http://www.spritmonitor.de/en/detail/232410.html?cdetail=1

zh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. Top Gear to podobno najbrzydszy samochód świata :)

bez obrazy ;)

 

tak ;-)

i co z tego ? :dance:

mam 3ke dzieci juz, mieszkam za granica, moje weekendowe przejazdzki to ok 2tys km (Kijow-Krakow-Kijow) ew jak ostatnio: Kijow-Sozopol-Budapeszt-Krakow-Kijow

polecam ;)

 

ostatnio w jakiejs gazetce-wszystko wiedzacej bylo porownanie Rodiusa, Viano, Renaulta i czegostam jeszcze - autor na koniec w podsumowaniu: "pomimo ze najbrzydszy wygrywa: napedem, ukladem jezdym, wyposazeniem, cena - w zasadzie wszystkim poza wygladem ZEWNETRZNYM"

a ze o gustach ... ;)

zh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja mam problem w postaci dwojki dzieci. Zakupilem wiec jako dodatkowe auko VW Sharana. Mam jeszcze e34 ale z tylu miedzy fotelikami jest niedsc ze ciasno to jeszcze do wsiadania trzeba wypinac jeden fotelik.

Sharana polecam ale tylko jako drugie autko

Czemu tylko jako drugie? Oprócz gabarytów i to ma jakieś inne ukryte wady?

Pewnie siedzi się jak w tramwaju, wysoko i bez fajerwerków.

A twój sharan to diesel czy benzyna. Sypnij garścią info o użytkowaniu i "frajdzie z jazdy" ;) takim wynalazkiem.

 

ZYGHOM, całkiem fajne, pojeździłbym też i takim. Jak napisałeś o gustach się nie rozmawia, ale autami się jeździ, jak gna do przodu, jest wygodne i cenowo korzystne to czemu nie??

Pozdrawiam

Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.9 TDI 110km wersja 7-dmio osobowa (tzn jest w standardzie 7 foteli. Szukalem wersji dosc dobrze wyposazonej i takowa znalazlem (brakuje mi tylko tempomatu).

Generalnie jezdzi sie OK, autko pali rozsadne ilosci paliwa (w trasie jak sie zmula 90 to nawet 5l/100).

Zalety:

- male spalanie

- wygoda

- duze autko, pojemne (jak sie wyciagnie 2 fotele z bagaznika)

- niskie ceny czesci zamiennych (nie mowiac o blacharskich)

 

Wady:

- brak 6 biegu (poprawione w nowszych modelach), co sie przeklada na duze obroty powyzej 120km/h i drastycznie wzrasta spalanie

- nie ma zbyt duzego przyspieszenia

 

 

Jezeli chodzi o bezawaryjnosc to zawiele nie moge powiedziec gdyz autkiem zrobilem dopiero 30000km no i jak narazie nic sie nie zepsulo (mam nadzieje ze tak pozostanie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o gustach się nie dyskutuje, ale... matko i córko! :jawdrop: jak można czymś takim jeździć?! połączenie kredensu i komody, takiego to nawet myć by mi się nie chciało i nie mów, że Ci się podoba bo nie uwierze :)

 

Piszesz, ze o gustach sie nie dyskutuje ale jednak komentujesz - wiec sie zastanow.

Czy mi sie podoba?? Auto jak auto nie musze na piechote chodzic i jak napisalem jest to drugi samochod w rodzinie. Jak mialem kiedys awarie i autko stalo u blacharza to kupilem sobie wartburga i jezdzilem a nie chodzilem z buta.

Z tego co piszesz to raczej nie posiadasz rodziny, wiec moze pogadamy jak ja bedziesz mial i bedziesz musial sie przeciskoc miedzy fotelikami lub je ciagle wpinac i wypinac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

problem jest taki, ze wiekszosc auto 7 osobowych w pelnej konfiguracji maja szczatkowy bagaznik - czyli jakto gdzies kiedys napisal: "albo 5 osob z bagazem albo 7 z torebkami"

 

u mnie to jest prawie 900l przy 7 osobach ;)

%5B640%3A328%5Dhttp%3A//www.ssangyong.krakow.pl/modele_zdjecia/7/org/119.jpg

 

a w X5 jest tak:

%5B640%3A303%5Dhttp%3A//www.bmw.pl/img/site/com/en/newvehicles/x5/x5/2006/allfacts/_shared/img/design_roominess.jpg

 

 

oczywiscie wolalbym X5 gdyby mial w sobie choc troche familijnosci ale nie mial i nie ma i chyba nie bedzie mial

zh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam E39 kombi i dwóch chłopców, 1,5 i 3,5 roku, więc oba foteliki duże. Z tyłu pośrodku jest miejsce, ale żona narzeka trochę na dłuższych trasach, że środek jest wyżej i mało komfortowy, i [cytat] nie ma podgrzewania [koniec cytatu]. Generalnie jest dobrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
DRAY ty sprzedajesz tą e39 ? Bo widziałem na allegro te zdjęcie w ogłoszeniu. Fajny motorek i nieźle trzymają cenę te 3.0i

 

To nie mój, czasem sobie wchodzę na allegro i sprawdzam ile sztuk wystawionych, jakie ceny i właśnie znalazłem to zdjęcie :mrgreen: Kwoty są dość wysokie z powodu małej podaży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.