Skocz do zawartości

Przepływomierz Siemens 5WK9 007


ziaro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem, w swoim E-34 silnik M50 mam przepływomierz Siemens 5WK9 007, chce wymienić sonde lambda bo mam przetartą izolacje na kablach, pojechałem do sklepu i sprzedawca zapytał sie na jakim osprzęcie chodzi mój silnik, BOSCH czy SIEMENS, nie wiedziałem ale widziałem sonde lambda , ma cztery przewody,powiedział że to Bosch i najlepiej poznam po przepływomierzu...pojechałem do garażu a tam Siemens o którym pisze.Czy jest możliwe że przy przepływomierzu Siemens występuje sonda Lambda z czterema przewodami które są wg sprzedawcy tylko przy osprzecie Boscha ? Po czym poznam na jakim osprzęcie chodzi mój silnik?

Dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Nie możliwe.

Sprzedawca chce ci wcisnąć boscha bo innej nie ma.

Sonda tytanowa 5v < bo takiej raczej potrzebujesz > też ma cztery przewody ale o zupełnie innych kolorach.

Podaj opis z sondy albo kolory kabelków.

Albo siedem ostatnich cyfr z vin-u to się popatrzy.

Pamiętaj , że te sondy nie są zamienne < nie ważne co opwiada sprzedawca>.

Jak ustalimy jak to sonda to pomyślimy jaką kupić

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojadę do garażu i zobaczę kolorki kabli,narazie podaję siedem ostatnich znaków z VINu 6B55182

 

Patrzac po VIN GB55182 masz 520i Touring wyprodukowane w lutym 1992r i wyposazone w sonde lambda SIEMENS o nr 11 78 1 730 025 (kod czesci BMW). Koszt okolo 140 Euro.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Możesz kupić tańszą od opla.

Będzie kosztowała 200zł.

Tylko wtyczki sobie przełożysz.

Można kupić na allegro.

Szukaj sondy tytanowej 5v.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje :D , jestem właśnie na stronie BMW FANS (Select your BMW model )wpisałem VIN, wyszło to co wcześniej piszecie, tylko jest podane że powinienem mieć przepływomierz BOSCH a ja mam SIEMENS , na ile ta strona jest rzetelna i czy po wpisaniu VINu są wyświetlane tylko części występujące w moim egzemplarzu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Tam masz trzy przepływomierze do wyboru. < w tym jeden SIEMENS>

A jaki tam masz mieć to zależy od tego jaki masz komputer silnika.

Jeśli ms40 to wszystko masz SIEMENSA.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Moją Becia strasznie szarpało nie dało sie jechać, dlatego też w sumie chciałem zmienić sondę lambda,Załatwiłem nowe cewki , czujnik położenia wału korbowego i przystąpiłem do wymiany, sonde planowałem kupić za kilka dni...chciałem mieć wszystko pewne :D , do rzeczy...

Zdjąłem plastikową osłonę przykrywającą pokrywe zaworów, (chciałem zmienić cewki na nowe ), od drugiej cewki wszystkie fajki do piątej zaolejone, mało co widać świecę, poszła uszczelka pod pokrywą zaworów w miejscu gdzie uszczelnia świece :(

- Jak sądzicie czy to mogło powodować że auto nie chciało jechać i wariowało(szarpało, nie pracowało na wszystkie cylindry) ?

- czy wymiana uszczelki pod pokrywą zaworów w M50 2.0 jest trudna i na co uważać

-co sądzicie o cewkach Topran? Kupiłem takie.

 

Z góry dzięki za pomoc.Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-co sądzicie o cewkach Topran? Kupiłem takie.Pozdro

 

Z mojej strony tylko tyle że takich bym nie kupił do zapłonu tylko takie firmy jak Beru, Bremi, Bosch, NGK.

 

Zrób uszczelkę najpierw zobaczysz co będzie. Jakbyś wymieniał cewki zostaw oryginalne bo mogą się przydać. Jakby Toprany klękły w niedalekiej przyszłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam Serdecznie Panowie

Mam taki problem, mianowicie w moim BMW 320i Vanos M50 150KM padła Sonda Lambda i mechanik chce mi wcisnąć jaką Boscha a osobiście wymontowałem Siemensa, dodam iż przepływke też mam siemensa a pozostałe rzeczy tj. wtryski już Boscha,jakby ktoś mógł sprawdzić po numerze VIN to będę niezmiernie wdzięczny.

VIN FC82044

Z góry dziękuje za pomoc.

Zdrowych i wesołych świąt życzę wszystkim

Pozdrawiam

Bramy, Ogrodzenia, Konstrukcje Stalowe, Balustrady nierdzewne, Wiaty i Magazyny, Zadaszenia, Garaże blaszaki, Metaloplastyka. Serdecznie zapraszam Lisia Góra ok.Tarnowa 500-393-863

www.firma-konstal.pl [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.