Skocz do zawartości

Warczące sprzęgło?


seth6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, szukałem tego na forum, lecz nie znalazłem odpowiedzi. Większość problemów opisywanych na forum dotyczących sprzęgła dotyczy piszczenia, stukania, warczenia po wciśnięciu pedału sprzęgła.

U mnie w e36 1.8 M 40 jest odwrotnie. Na biegu jałowym,przede wszystkim po nagrzaniu silnika warczy coś w okolicach skrzyni biegów/sprzęgła. Gdy nacisnę pedał sprzęgła ustaje od razu. Nie wpływa to na obroty silnika, sprzęgło działa bez zarzutów, generalnie tylko to warczenie. Przejechałem juz tak z 20 tyś km i nic się nie dzieje, moze trochę głośniej warczy.

Proszę o pomoc, abym któregoś dnia się nie zdziwił jak coś się rozsypie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam taki warkot i faktycznie jest to łożysko wyporowe. Jak naciskasz sprzęgło to jest ściskane i się wycisza, jak naciśniesz na wajchę od biegów na luzie i bez wciśniętego sprzęgła to zapewne warkot będzie jeszcze głośniejszy. To i lekkie bicie na pedale sprzęgła przy puszczaniu mam od kiedy kupiłem samochód. Chciałem to zrobić od razu ale brat mechanik powiedział, że tak można jeździć i faktycznie miał rację przez 2 lata zrobiłem tak 30 tys km i nadal jeździ.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak słyszałem, ze da się z tym jeżdzić, kiedyś w polonezie spotkałem się dokładnie z tym samym, łozysko dociskowe. nie byłem pewien, więc poruszyłem ten temat na forum. A tak spytam Aguire ile przebiegu ma Twoja bmka? Chyba ,ze nie jesteś pewien oryginalnego.Bo nie wiem, czy to warczące łożysko to normalność. Mało ludzi odpisuje. Moja ma 241tyś.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie mam to samo !!!! Mechanik powiedział że to jakieś zębatki w skrzyni i mam się tym nie przejmować zrobie spokojnie 100tyś . Warczenie słychać jak jest bardzo ciepło i włączy się dużo odbiorników(klima i.t.p.), wcisne sprzęgło i jest ok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.