Skocz do zawartości

Oświetlenie wnętrza - a właściwie częściowy jego brak


matimoto

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Dziś chciałbym poruszyć problem związany z częściowym brakiem oświetlenia wnętrza w moim e32.

 

Mianowicie :

1.nie świecą się żadne lampki narożne w drzwiach.Prąd w drzwiach jest szyby chodzą.guziczki z tyłu też nie świecą a na pewno są sprawne.

 

2.Nie świeci się tylni słupek od strony pasażera.Od strony kierowcy tam gdzie antena radiowa świeci

 

Oczywiście wszystkie żarówki i bezpieczniki ok :)

 

Pozdrawiam

 

p.s

 

jakieś pomysły do mojego postu o podsufitke ?

.....::: Zaczynaj każdy swój dzień jakby miał swój cel :::....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez walczylem z oswietleniem wnetrza w e32 :) podaj adres na @ to przesle Ci schemat i na pewno sobie poradzisz :D ja musialem wyciagac zegary zeby dobrac sie do glownej wiazki oswietlenia za zegarami jest jeden glowny kabel nie pamietam dokladnie skad leci chyba od dimmera i pozniej rozchodzi sie na kilkanascie cienszych ktore oswietlaja wszystko co swieci sie w srodku auta jest to na 90% kolor siwo czerwony tu nie moge przeslac schematu wiec podaj innego @ :) pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Prąd w drzwiach jest szyby chodzą.

 

 

Ciekawa dedukcja. To że prąd dochodzi do silnika szyby, nie oznacza że dochodzi do oświetlenia w drzwiach. Schemacik od kolegi polos13 i miernik w rączki.

 

 

...antena radiowa świeci.

 

?????

 

...guziczki z tyłu też nie świecą a na pewno są sprawne.

 

Jeśli mówisz o guziczku od otwieraniu szyb, to on działa. Natomiast żaróweczki/diody w nich już nie. Dlatego przełącznik nie ma podświetlenia. Trzeba go rozebrać wymienić uszkodzoną żaróweczkę/diodę lub cały przełącznik na taki, który ma sprawne podświetlenie.

 

p.s

 

jakieś pomysły do mojego postu o podsufitke ?

 

Już Ci napisałem. Jeśli nie działa szyberdach i oświetlenie wnętrza to skontroluj sobie moduł "komfortu".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
Sprawdziłbym wszystkie wyłączniki uruchamiające oświetlenie przy drzwiach, oraz podmienił oba moduły spod tylnej kanapy. Oprócz masy bezpieczników i żarówek to jedyne istotne składniki systemu oświetlenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wokoło same e36...
No ktos musi strzec okolicy,zeby 7er moglo spokojnie odpoczac w garazu :D Jesli chodzi o podswietlenie przyciskow od szyb to u mnie spalone byly zaroweczki w poprzedniej 7.Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.