Skocz do zawartości

Spalone postojowe "ringi" w reflektorze? Tylko ser


vtec81

Rekomendowane odpowiedzi

PROGRESSOWY...ja teraz sam wymieniam. Przy pierwszej 'padaczce' ringów i owszem wjechałem do 'swojego' mechanika (nie na ASO) i zawsze patrzę co tam się robi...i się uczę. Faktycznie, wymieniać żarówki w serwisie to lekki obciach ...no chyba, że 'urodzenie' nie pozwala się brudzić :D

Pozdrawiam.

Memento Mori :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z zarowka od postoju -troche wstyd facetowi powinno byc jechac do serwisu

wstyd facetowi,urodzony,lekki obciach mam to rozumiec że mnie obrażacie ?Mam napisac swój życiorys żeby nie było takich wstrzyków.

Jestes na mieście wsiadasz do samochodu zapalasz motor i wywala Ci komunikat że ring spalony więc obciach tak jeździć ze spaloną żarówką i wale odrazu do ASO żeby kupić nową.Tam miły Pan sprzedaje mi nówkę i mam w dopie czy kosztuje 100zł czy 12zł plus za chwile mam ją założoną i po problemie.Wracam do swoich spraw a nie głowa zajęta żaróweczką.

A wstyd dla faceta to usłyszeć od swojej kobiety "jak ja o tym marzę" i nie ważne czy to extra drogi ciuch czy nowy samochód czy nowy dom ale jej tego nie kupić to jest dla mnie życiowa porażka dla faceta.

I sprzedam Wam test czy facet jest gość czy szmaciarz:

nie patrz co on ma spójrz na jego żonę i wszystko jest jasne

hej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z zarowka od postoju -troche wstyd facetowi powinno byc jechac do serwisu

wstyd facetowi,urodzony,lekki obciach mam to rozumiec że mnie obrażacie ?Mam napisac swój życiorys żeby nie było takich wstrzyków.

Jestes na mieście wsiadasz do samochodu zapalasz motor i wywala Ci komunikat że ring spalony więc obciach tak jeździć ze spaloną żarówką i wale odrazu do ASO żeby kupić nową.Tam miły Pan sprzedaje mi nówkę i mam w dopie czy kosztuje 100zł czy 12zł plus za chwile mam ją założoną i po problemie.Wracam do swoich spraw a nie głowa zajęta żaróweczką.

A wstyd dla faceta to usłyszeć od swojej kobiety "jak ja o tym marzę" i nie ważne czy to extra drogi ciuch czy nowy samochód czy nowy dom ale jej tego nie kupić to jest dla mnie życiowa porażka dla faceta.

I sprzedam Wam test czy facet jest gość czy szmaciarz:

nie patrz co on ma spójrz na jego żonę i wszystko jest jasne

hej

Tora to cie chyba poniosło ...

aż dziw że nie kazałeś całego reflektora wymienić ...

 

no a poza tym to faktycznie na klubie przybywa coraz więcej przemądrzałków co nic nie poradzą a tylko wytykają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a zapytam sie gdzie jest ta linia co nie jest wstyd robić w ASO a co jest ?

hej

jesteś tu kupa czasu więc zauważyłeś że co niektórzy jeszcze auta nie kupili a już pytają jaki gaz zamontować itd

cza się pogodzić z faktem że auta jak tanieją to i trafiają do ludzi mniej zamożnych

albo do "złotych rączek" - a taki nie pyta o ASO a nawet żarówki nie kupi nowej bo jest tak zdolny że w starej włukno pospawa ...

pozdrowionko :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie chce dzielić na bogatych czy biednych gorszych czy lepszych tylko czasem ceny w aso nie zawsze są z kosmosu czy tam biją.

Ostatnio kupiłem lakier do zaprawek dobrali z vin-u otrzymałem ładne pudełko w nim dwa pojemniczki z bazą i bezbarwnym z pędzelkami pełna kultura,zapłaciłem 40zł brutto.Uważam że cena adekwatna do produktu.

Polecam

hej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Widzę, że temat troszkę zszedł na bok...

 

Ale wracając do tematu wymiany żarówki. Jako, że do ASO dziś było mi nie po drodze, to wymieniłem ją w serwisie BOSHa. Wszystko pięknie, ale znajomy mechanik wytłumaczył mi jak to BMW strasznie troszczy się o portfel właściciela pojazdu. Żaróweczka (taka jak na zdjęciu z pierwszej strony tego wątku) kosztuje kilka złotych. Ale BMW zakłada na nią drugi kapturek o innym rozstawie prowadnic (widać to dokładnie na tym zdjęciu) i montuje w swoich samochodach. My kupując standardową żarówkę w sklepie nie zamontujemy jej w lampie ponieważ ma ona inny rozstaw, więc albo ktoś się troszkę pobawi, albo zostaje ASO.

Jak to się mówi: Business is Business ! I BMW doskonale o tym wie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz rację i napewno znajdzie się jeszcze wiele takich kwiatków,np.

przepalił mi sie stop w prawej i pozycja w lewej lampie tylnej

Bosch chociaż jest producentem tych lamp nie ma w ofercie,hella,philips,osram i tak dalej nie mają w swojej ofercie takich diademowych żarówek (mają ale tylko do kierunkowskazów).

Więc zostało ASO gdzie można kupić taką żarówkę ale trzeba wziąść całą płytkę na której są wszystkie żarówki tylnej lampy razem 300zł no i poszło 600zł.

Trzeba płacić albo zmienić markę.

hej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TORA

 

jeden z tekstów przytoczonych przez Ciebie był mój. Ale DOPRAWDY nie miałem zamiaru nikogo obrażać...czy psuć komuś nastrój . Sam masę błahych spraw robiłem w ASO....ale mówiłem o tym że żarówkę też można samemu wyminić i piałem to do PROGRESSOWEGO w odpowiedzi na jego tekst.

 

Jeżeli kogokolwiek uraziłem PRZEPRASZAM

:modlitwa:

 

od dzisiaj mam własny problem "TRANS.FAIL.PROG"

Pozdrawiam i ...z wyrozumiałością Panowie

Memento Mori :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie wybudowalem rodzinie domu i nie posadzilem drzewa.Moze w przyszlosci mi sie to uda.Ale na pewno nie wybuduje domku dla auta. I nie zamieszcze fotek tego tzw.domku,auta itp.

P.S. Jesli ktos jest tak bogaty to na pewno nie bawi sie w podmalowywanie. Poprostu z biegiem czasu auto sie niszczy, a co za tym idzie kupuje sie nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie wybudowalem rodzinie domu i nie posadzilem drzewa.Moze w przyszlosci mi sie to uda.Ale na pewno nie wybuduje domku dla auta. I nie zamieszcze fotek tego tzw.domku,auta itp.

P.S. Jesli ktos jest tak bogaty to na pewno nie bawi sie w podmalowywanie. Poprostu z biegiem czasu auto sie niszczy, a co za tym idzie kupuje sie nowe.

domek dla auta to z przekorą napisałem poprostu wieksze auto zmobilizowało mnie do nowego garażu o jakim troszkę marzyłem.

A co do podmalowywania masz rację wymienia sie na nowe (i się wymieni na razie żonka dostała na urodziny nowe cztery kółka) ale jest coś takiego jak dbałość o swoje przedmioty bo z nieba mi nie spadły czy od taty nie dostałem i kilka kropek po kamykach mnie drażnia jak myje samochód.

Ty tez progresowy byś sie zagotował jak ktos na forum by ci pisał o męskości i wymianie żarówek jak z 10 lat spędziłem w własnym warsztacie samochodowym a to nie jest lekka praca.

hej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam niedawno też mi się przepaliła żarówka od jednego ringu, ale wymieniłem ją sam, trochę czasu mi zajęło zanim doszedłem do tego jak ją wymienić. Jedynym i chyba najlepszym sposobem jest wyciągniecie całego reflektora wymontowanie go to jakieś 2 minuty. Trzeba jednak uważać, musimy najpierw poodkręcać wszystkie śruby mocujące reflektor i pamiętajcie Panowie nic na siłę. A co do oprawek to ja wyciągnąłem żarówkę z oprawki i wymieniłem na nową, poco kupować kolejną oprawkę i tracić bezsensownie 100 zł i jeździć po serwisach. Jeżeli nie możecie wyciągnąć żarówki z oprawki wystarczy nożem odciąć te plastiki co blokują wyciągnięcie, po ich ucięciu nie robi to wielkiej różnicy bo i tak żarówka mocno trzyma się w oprawce po wymianie. A poza tym wiem, że na internecie krążki filmik jak koleś wymienia żarówkę ringów w e60 w 3 minuty :-) Panowie dodam tylko że nie ze wszystkim trzeba jeździć do serwisu ja osobiście musiałbym pokonać 50 km a najlepsze, że żarówka poszła mi w sobotę po południu więc nie pozostało mi nic innego jak samemu to zrobić przynajmniej jak mi się kiedyś przepali to wymienię ją w 5 minut Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 lat później...
Witam spaliła mi sie żarówka ring posiadam Xenon przed listem czy ktoś kupywal te ringi? Jakieś opinie?


https://allegro.pl/oferta/zarowka-postojowa-do-ringow-bmw-e90-e91-led-marker-7090580219

Wydaje mi się, że nie nadają się, nie mają Can-bus, będzie komunikat spalonej żarówki, ale niech jeszcze inni się wypowiedzą. Poczytaj temat o led marker-ach, tam masz wszystko na tacy.

https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=73&t=172916

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.