Skocz do zawartości

odłączyłęm przez pomyłke airbag co teraz?


Król Nafty

Rekomendowane odpowiedzi

Ja po odłączeniu akumulatora miałem błąd poduszki i to długo, aż się zdenerwowałem :) i kupiłem interface i teraz kasuje sobie sam wszystkie napotkane błędy. Warto dorzucić kilka groszy bo elektryk i tak Cię skasuje z 80 zł, kupić interface i samemu się bawić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej nie powinna wystrzelić podczas kolizji :)

Jeśli chodzi o odłączenie i ponowne podłączenie poduszek to generalnie nie powinno się nic stać, wystarczy skasować błąd. W skrajnych przypadkach można sobie poduszeczke uszkodzić. Dokładnie tak samo się dzieje w wielu przypadkach gdy wyjmiesz lub odłączysz akumulator, też zaświeca się kontrolka poduszki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten temat był już kiedyś poruszany, bo "świecąca" się poduszka, to dosyć częsta przypadłość E39. Często to wina maty w siedzeniu kierowcy ale także kabli, a dokładnie wtyczek dość nie fortunnie umieszczonych po siedzeniem. Ale powracając do tematu. Jeśli będziemy mieli błąd poduszki który jest sygnalizowany czerwoną kontrolką, a zaświeciła się ona właśnie z takiego powodu, jak celowe rozpięcie wtyczek, a potem ich złączenie, chodzi o to że obwód nadal jest zamknięty, to poduszki podczas kolizji/wypadku (nikomu nie życzę) wybuchną! Pomimo że będzie się świecić poduszka. Wystarczy chwilowa przerwa w obwodzie i mamy błąd który kasujemy tylko softem, ale błąd nie oznacza koniecznie że poduszki są nie sprawne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.