Skocz do zawartości

Polskie napisy do Mk4+Monochromatyczny wyświetlacz


c00ler

Rekomendowane odpowiedzi

C00ler a jesli NAVTWEAK'iem edytuje plik NAVBOOT dla monochromatycznego wyswietlacza, wyeksportuje z niego polskie napisy, nastepnie edytuje plik NAVBOOT dla kolorowego wyswietlacza i je tam importuje to juz powinno byc OK ??

 

Nie ma tak prosto.

 

Te napisy się od siebie różnią. W pliku dla kolorowego wyświetlacza jest więcej wyrażeń, a te wspólne dla obu najczęściej występują w innych liniach. Tak więc podmieniając na żywca, spaprasz robotę. Musisz albo pobawić się w samodzielnie przetłumaczenie właściwych napisów, albo wyciągnąć gotowca - o ile dobrze pamiętam - od kolegi osd.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 63
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

C00ler a jesli NAVTWEAK'iem edytuje plik NAVBOOT dla monochromatycznego wyswietlacza, wyeksportuje z niego polskie napisy, nastepnie edytuje plik NAVBOOT dla kolorowego wyswietlacza i je tam importuje to juz powinno byc OK ??

 

Nie ma tak prosto.

 

Te napisy się od siebie różnią. W pliku dla kolorowego wyświetlacza jest więcej wyrażeń, a te wspólne dla obu najczęściej występują w innych liniach. Tak więc podmieniając na żywca, spaprasz robotę. Musisz albo pobawić się w samodzielnie przetłumaczenie właściwych napisów, albo wyciągnąć gotowca - o ile dobrze pamiętam - od kolegi osd.

 

Pozdrawiam.

 

 

Zdobylem napisy do duzego LCD kolor. Faktycznie te ktore udostepniles w pierwszym poscie nie pokrywaly sie z angielska wersja w pliku NAVBOOT dla wersji kolor. Mam nadzieje ze teraz juz bedzie OK :) Wielkie dzieki za wskazówki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
Witam chciałem się zorientować jak wgrać soft na v3.1. Jestem zielony w temacie i prosił bym jakąś krótką informację krok po kroku jak to zrobiś -nie mogę tego nigdzie znaleźć:)

 

To może ja odpowiem, bo odbyłem już tą drogę :)

 

Na początku powiem tak. Pytałem się ale nikt nie odpowiedział czym ten soft się różni zasadniczo prócz tłumaczenia (na którym aż tak bardzo mi nie zależało)

 

A więc wszystkich zachęcam do update na v31.

Jakie zmiany zauważyłem to:

- częstsze informowanie o manewrze. Poprzednio miałem jedną informację około 200-400 przed. Teraz informuje mnie około 1000m i ponownie 100-400m przed.

 

- lepsza grafika tzn. więcej różnych strzałek. Strzałki są bardziej rozbudowane np posiadające wiele rozjazdów na raz.

 

- wyświetlanie strzałek. Wcześniej miałem jedną strzałkę zapowiadającą skręt np w prawo za 800m. Teraz wyświetla się strzałka duża z kierunkiem jazdy a nad nią następna malutka strzałka informująca o następnym manewrze. Więc na ekranie przed manewrem mamy dwie strzałki :) dla mnie bomba jest bardziej czytelne.

 

- Lektor pani która mówi po polsku ma podobny głos co pani mówiąca po angielsku. Obawiałem się ale jest ok lektor polski nie drażni :) jak to ma miejsce w Auto Mapie blleee

 

- zauważyłem zmianę też wyświetlania na odtwarzaczu CD teraz pokazuje mi np. CD3 w dolnym położeniu a TR20 a track na górze. Wcześniej miałem info jednej linijce co było mniej czytelne CD3-20

 

Jednym zdaniem podsumowując pani nawigacją stała się bardziej rozmowna ładniej i dokładniej wyglądająca i mówiąca po polsku :)

Polecam zrobić update.

 

Jedyny jaki na razie zobaczyłem zgrzyt to zamiast Warszawa pokazało mi Varsowia (więc coś jeszcze siedzi po francusku)

 

Czynności jakie wykonałem.

 

1. Pobrałem z linka który umieścił c00ler: (wielkie dzięki)

http://www.megaupload.com/?d=RDFF0VQW

(upewniłem się czy jest polski lektor i tłumaczenie na komputerze)

 

2. Nagrałem za pomocą obraz płyty nero z opcją weryfikacji i jak najwolniejsze nagrywanie. U mnie opcja nagrywarki miała min x16.

 

3. Poszedłem do niemiaszki :) NIe odpalałem silnika bo i po co.

 

4. Wyjąłem płytę z odtwarzacza nawigacji DVD (czyli MK4)

 

5. Na wyświetlaczu pojawił się napis nie brak jest płyty

 

6. Włożyłem płytę n zagranym softem do update v31

 

7. Słychać że głowica pracuje pokazuje się informacja że włożona jest płyta aktualizująca soft w jezyku GB, DE, FR, i jakiś jeszcze :)

 

8. Naciśniecie przycisku gałki powoduje proces instalacji.

 

9. Wcisnąłem zmienia się ekran z paskiem postępu instalacji

 

[oooooo.......]

 

z wyraźnym napisem aby czasem nie przerwać procesu !!!!

 

trwa to około 1-2min

 

10. Pojawia się napis wyjmij płytę CD operacja zakończona.

 

11. Wyjmij płytę włóż płytę z mapą.

 

12. Ciesz się nową nawigacją lub wyłącz BMW :)

 

Pozdrawiam

 

 

 

Czy ktoś ten sam soft przerabiał z mk4 do mk3??? chodzi o radio to które jest na pierwszej stronie (czyli monochrom) i mk3 bo takie posiadam.

SpiGi

------------------------------------------------------------------

Najniższe ceny szyb samochodowych na Podbeskidziu

zapraszam

www.autoszybyzywiec.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Ja bedę trochę inny :)

Chciałbym zrobić nieco innaczej, tzn. upgrade'ować do v31 ale w wersji językowej angielskiej a komunikaty głosowe w trakcie nawigacji mieć po polsku.

Jak mam to zrobić ?

Pozdrawiam, Mariusz

"Mario"

F11 Sophisto Grau


http://i59.tinypic.com/242j57c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Czy soft V32 z tej strony http://gren.ru/navi%20OS%20software.html jest do mk4 monochrom ?

V31v jest niedostępny pod podanymi tam linkami.

Pozdrawiam, Mariusz

"Mario"

F11 Sophisto Grau


http://i59.tinypic.com/242j57c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Ok, to jedna kwestia w głowy.

W takim razie jeszcze druga - czy da się rozdzielić na dwa różne języki to co w menu i lektora w trakcie nawigacji ?

Jak podmienię z katalogu voices FR na zmodyfikowany FR na polski to w menu ustawiam FR i wtedy będzie polski lektor.

Jaki będzie wtedy język w menu ? Zakładam, że FR. W takim razie może trzeba podmienić GB voices na zmodyfikowany i będzie OK tak jak chcę (menu GB voices PL).

Dobrze kombinuję ?

Teraz jeszcze skomplikuję sprawę :)

Co w przypadku gdybym chciał mieć możliwość przełączenia kiedyś z PL na GB i odwrotnie ? Czy za wiele już wymagam i tak to tylko w Erze ? :)

Pozdrawiam, Mariusz

"Mario"

F11 Sophisto Grau


http://i59.tinypic.com/242j57c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Pisze tego maila ponieważ nie potrafię sobie poradzić z pewnym problemem.

Po wypaleniu obrazów (różnych) iso MK4 nie "widzi" płytki. Myślałem, że to kwestia nośnika, prędkości wypalania itp ale zweryfikowałem to wypalając v3.2 oryginalną (niezmodyfikowaną). Korzystając z tak wypalonej płyty bez najmniejszego problemu zrobiłem upgrade softu w aucie do 3.2

Działającą wersję 3.2 eng przy wykorzystaniu MagicISO i Navtweak zmodyfikowałem (spolszczyłem) zgodnie z opisami i radami w tym wątku. Niestety po wypaleniu na CD napęd MK4 nie rozpoznaje, że włożono płytkę z softem.

Próbowałem na wiele sposobów m.in. wróciłem do wersji 2.7.1 i po restarcie probowałem upgrade do 3.2 pl (spolszczonej przez siebie).

Macie jakieś sugestie dlaczego nie działa?

 

pozdrawiam

R.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

@rlatala

Wszystkie obrazy wypalałem na DVD. Nie miałem żadnego problemu z upgradem. Zrobiłem nawet downgrade do v27 i przerobiłem jeszcze raz iso v32.

Upgrade zakończony sukcesem. Tobie też sugeruję wypalenie na nośnik DVD programem ImgBurn.

 

Jak już napisałem wyżej upgrade v32 udany. Tak jak kolega Spigi0 zauważył jest gdzieś jeszcze coś po francusku bo faktycznie pokazuje Varsovie, tak samo jest z niemieckim - Warschau. U mnie widać to tylko i wyłącznie wtedy kiedy chcę poznać miejsce gdzie się obecnie znajduję. Przy wyszukiwaniu adresów jest już ok.

 

Downgrade musiałem zrobić ponieważ pierwsza moja płyta miała zmodyfikowany NL i USA a po załadowaniu do nawigacji nie pokazały jako dostępne. Było tylko trzy D GB F.

Musiałem przygotować nowy obraz ale wszystko się udało.

 

Jestem kolejną osoba, która przebrnęła przez tą procedurę i jeśli ktoś jeszcze nie wie jak się za to zabrać to mogę pomóc na terenie Warszawy.

Pozdrawiam, Mariusz

"Mario"

F11 Sophisto Grau


http://i59.tinypic.com/242j57c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dziękuję Mario za odpowiedź.

 

Poniżej rozwiązanie problemu - piszę aby zostało dla potomnych:

Mój problem wynikał z nagrywarki CD/DVD w moim starym laptopie. Nie wiem z jakiego powodu ale wypalona płytka CD lub DVD nie jest widziana w MK4. Wypaliłem obraz na innej nagrywarce i wszystko poszło ok.

 

Dziękuje autorom (cooler, osd i inni niewymienieni) za porady i soft.

 

Pozdrawiam

R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. Jak to się mówi nie spoczne do puki nie rozwiąże swojego problemu.

Sledze kilka postów odnośnie zmiany menu na pl i lektora.I tak sie zastanawiam bo doczytałem sie ze softy sa uniwersalne do mk1,mk2,mk3,mk4 i ze te softy tak samo chodzą z wyswietlaczami monochrom jak i kolorowe 4:3 cala. Wiec pojawia sie pytanie jaką wersje softu musze wgrać mając w swoim radiu monochrom sw3-2/51 opcje jezykowe gb i d, czyli angielskie i niebieckie, zebym miał polskiego lektora i menu pl.

Może ktoś dysponuje takim softem który zmienia np d na pl lub gb na pl.???

SpiGi

------------------------------------------------------------------

Najniższe ceny szyb samochodowych na Podbeskidziu

zapraszam

www.autoszybyzywiec.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Spigi0

Napisz z czym masz problem?

Wszystko dokładnie krok po kroku jest opisane na tym forum.

 

Krótkie howto przedstawia się następująco:

1. Pobierasz z sieci oryginalny soft 3.1 lub 3.2 (http://www.gren.ru/navi%20OS%20software.html)

2. Pobierasz z sieci plik z polskim lektorem (najpewniej F_F.CSF - link do RS do znalezienia na tym forum) oraz plik z polskimi napisami (lng_polish)

3. Pobierasz z sieci MagicISO (http://www.magiciso.com/download.htm)

4. Pobierasz z sieci NavTweak'a (link do RS do znalezienia na tym forum)

 

POLSKI LEKTOR

5. Obraz softu z pkt 1 (plik *.iso) otwierasz w programie MagcISO

6. Podmieniasz plik lektora w katalogu V_2/VOICES/0506 na pobrany plik z polskim lektorem

Dla przykładu:

jeśli chcesz podmienić wersję angielską (czyli plik GB_F.CSF) na polskiego lektora to musisz zmienić nazwę pobranego wcześniej w pkt. 2 polskiego lektora (czyli F_F.CSF) na GB_F.CSF i tak przygotowany plik wrzucasz do w/w katalogu (V_2/VOICES/0506 )

 

POLSKIE NAPISY

7. Obraz softu z pkt 1 (plik *.iso) otwierasz w programie MagcISO

8. Plik NAVBOOT znajdujący się w V_2/RR/0101/BMWM01S/APP_SW przenosisz na np. na Pulpit

9. Otwierasz go w NavTweak'u

10. Przechodzisz do zakładki STRINGS i modyfikujesz Lng_English czyli zamieniasz angielskie opisy na polskie

11. Po skończeniu zapisujesz NAVBOOT i "wrzucasz" go z powrotem (w MagicISO) do V_2/RR/0101/BMWM01S/APP_SW

12. Zmodyfikowany obraz zapisujsz (korzstając z MagicISO) pod swoją nazwą np v3.1_pl.iso

13. Uzyskany obraz wypalasz (jak najwolniej) na dobrej jakościowo płytce CD lub DVD

 

14. Idziesz do auta, odpalasz silnik, wyjmujesz płytkę z mapą, wkładasz wypaloną płytkę

15. Po chwili powinna się wykonać aktualizacja softu oraz informacja o konieczności wyjęcia CD z napędu i resecie nawigacji - wtedy wyjmujesz CD z napędu o klikasz ok a następnie wkładasz DVD z mapą.

16. Po restarcie ustawiasz navi wersji angielskiej i cieszysz się pl napisami i pl lektorem.

 

pozdrawiam

R.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem tak jak napisałeś i lipa zrobiłęm obraz w magic iso nagrałem w nero i bryndza nie chodzi...

SpiGi

------------------------------------------------------------------

Najniższe ceny szyb samochodowych na Podbeskidziu

zapraszam

www.autoszybyzywiec.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

dzisiaj zrobiłem jeszcze jedna próbę, która okazała sie niewypałem.

Zrobiłem tak jak napisałeś krok po kroku, punkt po punkcie i kiedy wkładam płyte do navi to się zwiesza.

płyte nagrałem tym razem na imgburn.

dodam lub przypomne ze mama radio monochrom z navi mk3 sw3-2/51 i przyznam ze rece mi juz opadaja.

Moze ma ktoś przerobiony soft który zmieni mi lang i lektora??? bede bardzo wdzieczny za pomoc.

SpiGi

------------------------------------------------------------------

Najniższe ceny szyb samochodowych na Podbeskidziu

zapraszam

www.autoszybyzywiec.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba zły soft próbujesz mu zadać

W tym wątku jest do MK4

 

Co do wypalania płyt nie ma znaczenia czy Nero czy nie. Ja paliłem Nero na starym lapciaku z prędkością 4 ale na płytce CDR nie CDRW! i poszło bez zająknięcia

Denerwować się to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wgrałem soft z pierwszego postu wszytko przebiegło porawnie soft się zrestartował wszedłem w ustawienia zmieniłem z D na PL poczekałem z 20 sekund wyskoczył ekran z poslkimi literami no i potem nie da się już nic zrobić nie działa ani pokrętło ani przycisk menu acha jak wyłącze na dłużej to wraca do języka niemieckiego na którym wszystko śmiga poprawnie . Nie wiecie co może być przyczyną??????

z niemieckim też się zawiesza

 

 

EDIT : Nie wiem jakim cudem ale po jednym dniu zawiech teraz jest wszystko ok pozdrawiam autora dobra robota .

ps.Tak jak ktoś pisał trzeba mieć cierpliwość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
@ Spigi0

Napisz z czym masz problem?

Wszystko dokładnie krok po kroku jest opisane na tym forum.

 

Krótkie howto przedstawia się następująco:

1. Pobierasz z sieci oryginalny soft 3.1 lub 3.2 (http://www.gren.ru/navi%20OS%20software.html)

2. Pobierasz z sieci plik z polskim lektorem (najpewniej F_F.CSF - link do RS do znalezienia na tym forum) oraz plik z polskimi napisami (lng_polish)

3. Pobierasz z sieci MagicISO (http://www.magiciso.com/download.htm)

4. Pobierasz z sieci NavTweak'a (link do RS do znalezienia na tym forum)

 

POLSKI LEKTOR

5. Obraz softu z pkt 1 (plik *.iso) otwierasz w programie MagcISO

6. Podmieniasz plik lektora w katalogu V_2/VOICES/0506 na pobrany plik z polskim lektorem

Dla przykładu:

jeśli chcesz podmienić wersję angielską (czyli plik GB_F.CSF) na polskiego lektora to musisz zmienić nazwę pobranego wcześniej w pkt. 2 polskiego lektora (czyli F_F.CSF) na GB_F.CSF i tak przygotowany plik wrzucasz do w/w katalogu (V_2/VOICES/0506 )

 

POLSKIE NAPISY

7. Obraz softu z pkt 1 (plik *.iso) otwierasz w programie MagcISO

8. Plik NAVBOOT znajdujący się w V_2/RR/0101/BMWM01S/APP_SW przenosisz na np. na Pulpit

9. Otwierasz go w NavTweak'u

10. Przechodzisz do zakładki STRINGS i modyfikujesz Lng_English czyli zamieniasz angielskie opisy na polskie

11. Po skończeniu zapisujesz NAVBOOT i "wrzucasz" go z powrotem (w MagicISO) do V_2/RR/0101/BMWM01S/APP_SW

12. Zmodyfikowany obraz zapisujsz (korzstając z MagicISO) pod swoją nazwą np v3.1_pl.iso

13. Uzyskany obraz wypalasz (jak najwolniej) na dobrej jakościowo płytce CD lub DVD

 

14. Idziesz do auta, odpalasz silnik, wyjmujesz płytkę z mapą, wkładasz wypaloną płytkę

15. Po chwili powinna się wykonać aktualizacja softu oraz informacja o konieczności wyjęcia CD z napędu i resecie nawigacji - wtedy wyjmujesz CD z napędu o klikasz ok a następnie wkładasz DVD z mapą.

16. Po restarcie ustawiasz navi wersji angielskiej i cieszysz się pl napisami i pl lektorem.

 

pozdrawiam

R.

 

 

Czy komuś udało się opanować ten dosyc trudny zabieg???

Wiem że wiele forumowiczów czeka na taki soft bo dużo maili w tej sprawie dostaje może się komuś udało przerobić soft do mk3 i monochroma.

Prosze bardzo o pomoc.

zrobiłem dokładnie wg tej instrokcji i zero reakcji

SpiGi

------------------------------------------------------------------

Najniższe ceny szyb samochodowych na Podbeskidziu

zapraszam

www.autoszybyzywiec.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam Was wszystkich po krótkiej przerwie.

 

Powiedzcie mi na podstawie tego softu zamieszczonego przez coolera co musze zrobić żeby ten soft podszedł do mk3 , które pliki po zamieniać gdzie je znaleźć???

wałkuje już ten temat długo i nikt nie chce się wypowiedzieć a jest dużo forumowiczów którym ten temat by sie przydał.

Pozdrawiam i zycze szczęścia w nowym roku!!!

dla wiadomości mam taki sprzęt jak poniżej na foto z tym że czytnik MK3

http://images35.fotosik.pl/106/70b4d8f357b3386a.jpg

Edytowane przez Spigi0

SpiGi

------------------------------------------------------------------

Najniższe ceny szyb samochodowych na Podbeskidziu

zapraszam

www.autoszybyzywiec.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie.

 

Jestem nowym posiadaczem E46, i nowym czlonkiem forum.

Juz zanim sie zarejestrowalem na forum skorzystalem z upgreada do navi z tego linku http://www.megaupload.com/?d=RDFF0VQW (własność i efekt pracy kolegi cOOlera) i działa idealnie.

 

Instalacja niezwykle prosta:

- nagrywasz obraz na dysk, w moim przypadku DVD, ja nagralem z prekoscia 6x

- włączasz zapłon

- wyjmujesz płytkę z mapami

- wkładasz wypalony dysk

- potwierdzasz przyciskiem na konsoli chec upgreada

- czekasz jakas minute

- dostajesz komunikat o koniecznosci wyjecia plytki

- system sie restartuje

- cieszysz sie polskimi literami i pania lektor:)

 

Musze dodac, ze jestem zadziwiony ludzmi z tego forum. W prosty sposob tlumacza laikom (np mnie i kilku innym) jak co robic, krok po kroku i to za free.

Za podobna usluge fachowcy krzycza po kilkaset zł, a tu prosze - w gratisie.

 

Kolejne spostrzezenie to mnogosc info jaka jest na forum. W poszukiwaniach polskich napisow i lektora do navi, trafilem na forum Lanci. Tam ludzie podaja linki do naszego (teraz rowniez mojego) forum, jako miejsca gdzie mozna uzyskac potrzebne info, i podaja Forum BMW jako przyklad zgrania spolecznosci.

 

 

Pozdrawiam wszystkich i wielu beawaryjnych kilometrow zycze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Podpinam się pod temat, jest ktoś kto może pomóc z MK3+mono wyświetlaczem ? mam tylko GB,D i tak samo komunikaty, może ma ktoś jakiś tzw. surowy soft i pokaże co i jak pozmieniać , chętnie się tym zajmę, i potem wrzucę dla reszty użytkowników. Proszę o jakieś konkretne rady.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.