Skocz do zawartości

ISO: soft PL- lektor+napisy MK3 + MK4


osd

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2,3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

ruti wyslalem instrukcje na pw mam nadzieje ze pomoga problemy z instalacja navtweak w innym poscie

Były:

E30 324d '87

E36 325td '91

E36 318tds '96

Passat B5 1,9 TDI '97

E46 320d '00

Audi A4 1,9 TDI Multitronic '03

Mazda 6 1,8 '05

E46 320d '03

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy potrzebuje pomocy w ogarnieciu softu. zrobiłem tak jak się gdzieś doczytałem. Czyli rozpakowałem obraz softu pierwotnego potem pozmieniałem to o co mi chodziło i pozdmieniłem plik który zrobiłem nowy. I teraz chciałem ponownie zrobić obraz płyty. Wiec odpaliłem IMGburn i kazałem mu zrobić obraz z tego nowego katalogu. No i niby zrobił i mam 2 pliki a nie tak jak w pierwotnym sofcie 3 pliki. Brakuje pliku o rozszerzeniu .TOC. Ale zagrałem płytke i wsadziłem do czytnika a on płyte po kilku sekundach wysuwa i nic sie nie dzieje. Czy żeby zmienić logo to trzeba wracać do jakieś starych softów?????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i kurde stalo sie super. chciałem grać starysz soft o oznaczeniu V29. wsadzilem plyte pokazalo sie updater 6min i na tym skonczylo po 20 min czekania zagasilem auto plyta niestety nie wyszła. nie wyszła rozniez przez trzymanie eject i wpinanie i wypinanie niebieskiej kostki. wiec sie z deka załamałem. do domu rozebrałem czytnik wydarłem płyte na chama. znowu do auta bez plyty i czytnik zawieszony wiec zdarłem soft V17 i wsadzilem mu ta plyte na chama do czytnika. po wsadzeniu do auta o dziwo ruszyło i nie poprosiło mnie o 2 plyte z kluczem. Teraz mam soft z 3-1/31 i grafika fatalna. musze znaleśc soft taki jak byl ori czyli koncówka 63. jakie ten soft ma oznaczenie na chomikach?????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego duniek pościągałem sobie softy od ciebie ale niestety po wypaleniu czytnik tego nie czyta. Softy z chomika kolegi LOVA idą bezproblemowo. Ja natomiast poszukuje oryginalnego softu spolszczającego z GB-PL ale bez żadnch udziwnień. poporostu ori soft tylko polskie menu i polski lektor a takich brak. Walczyłem z różnymi softami przez cały tydzień ale niestety nie potrafie nagrać softu po zmianie. Robie wszystko tak jak jest opisane ale wszystko co nagram czytnik odrazu wypluwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wiem i w takim trybie nagrywam!!!. wszystkie softy jakie ściągnąłem od kolgi maja w sobie 2 pliki. softy od kolegi LOVA mają 3 pliki. tak samo ja robie. Przerobie soft daje go do zrobienia zeby program zrobil mi plik na obraz plyty i tak samo robi mi 2 pliki i czytnik wywali mi od razu plyte. analogiczna sytuacja jest z softami od kolegi dunka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem już sam. siedziałem nad tym tydzień. przewaliłem chyba wszystkie fora i instrukcje. pościągałem mase programów i zniszczyłem 24 płyty i nie zrobi tak jak to powinno być. Poddałem sie. Walcze jescze z wyświetlaniem stacji radiowych. Założyłem inny temat bo nigdzie nie znalazłem takiej przypadłości jak jest u mnie. Może ktoś pomoże. Może ktoś z forumowiczów zechciałby udostępnić ori spolszczony soft z GB-PL bo to co jest na chomikach to są za bardzo zwydziwiane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

czy posiada ktoś z szanownych kolegów najnowszą mapę CD do MK3 ? na Europę wschodnia czyli na Polskę ? ta którą posiadam z 2010 roku jest już mocno nie aktualna i mało szczegółowa

 

prosze o nowe linki jak by ktos posiadal.....

 

tenks

 

tomek

______________

champion

e53 3.0dA 2005

e53 3.0dA 2004

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich.

 

Mam jedno zasadnicze pytanie: czy pojawiające się tutaj softy mk4 pasują do e65 (rocznik 2004)??

W wynikach wyszukiwania raz znalazłem, że będzie chodziło a zaraz potem że z i-drive nie będzie.... więc nie wiem co mam o tym myśleć?

 

Sytuacja wygląda tak, że początkowo nagrałem soft v32-yaza na jakiejś płytce DVD - nic nie odpaliło. Dlatego też pognałem po płytki Verbatim DVD i jakieś CD (TDK czy Verbatim nie mieli ale podobno też nienajgorsze).

Na jedną płytę CD nagrałem oryginalny soft v27 a na drugą CD ten v32-yaza. W obu przypadkach sytuacja wygląda tak: odpalam nawigację, wyjmuję płytę z mapą (w tym momencie pojawia się "please insert CD"), wkładam płytkę z softem, czytnik sobie zaczyna skrzeczeć tzn. pracuje (cały czas na ekranie widnieje napis "please insert CD" na czarnym tle - ale nie ma żadnego całego czarnego ekranu jak w opisach), potem pojawia się coś w stylu (gdyż nie zanotowałem dokładnie) "CD software has been inserted. Checking file part 2".... po jakiejś minucie czy dwóch płyta sama się wysuwa a na ekranie znowu pojawia się "please, insert CD" (i znowu rozbieżność bo wg opisów powinno być coś gdzie mogę nacisnąć "OK")

Po tych operacjach nie widzę, żadnych zmian soft ( w tym oczywiście najważniejszej czyli dodatkowego języka w ustawieniach)

 

Teraz pytanie - czy tak właśnie wygląda procedura z wgrywaniem softu do e65 (i właśnie trochę się różni od innych modeli z mk4)? czy to ja robię coś nie tak?

 

I czy da się jakoś podejrzeć zainstalowaną wersję softu bo niestety tutaj nie ma tej informacji w prawym górnym rogu?

 

Dodam, że wszystko zaczęło się od tego że nie uruchomiła mi się świeżo ściągnięta mapa w wersji HIGH 2012 (na DVD5) - dlatego pomyślałem, że to prawdopodobnie przez zapóźnioną wersję softu. Wiem, że to nie temat o mapach - ale czy może ktoś potwierdzić lub zaprzeczyć czy uruchomienie jakiejś wersji mapy może zależeć od wersji softu czy jednak nie (i najnowsza mapa powinna mi się włączyć, a jeżeli tego nie zrobiła to wina leży po stronie np. źle nagranej płyty itp.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję i prawie fersztejen :)

dlaczego "prawie" ?

 

otóż wszędzie znajduję jednak informacje, że e65 jest wyposażone w czytnik mk4

http://h9.abload.de/img/bmw_navi_vergleichwxey.png

 

ale ok, mogę zaakceptować to że e65 jest to taki "model przechodni" (z jednej strony w bagażniku "rozpracowany" czytnik mk4 ale z drugiej w kabinie już system i-drive) i nie da się zaaplikować softów które krążą po forum a są odpowiednie np. do e46/53/83.... ok

 

ale z drugiej strony jak mam traktować takie posty:

viewtopic.php?f=91&t=88508&p=863707&hilit=soft+e65#p863707

 

że niby się koledze przyśniło wgranie softu v32 (akurat w wersji od kolegi CX3) do e65 ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może być ciężko uzyskać odpowiedź skoro dostępny był ostatnim razem prawie 2lata temu :)

 

no ale trochę poszukałem i znalazłem co nieco

 

po pierwsze faktycznie w e65 nie ma mk4 - są w zależności od rocznika navi01/02/03 - z czego funkcjonalnością do mk4 najbardziej podobna jest navi03

 

jednak soft jak najbardziej pasuje

tak wygląda oryginalna płytka z softem v32

http://www.xoutpost.com/attachments/navigation-system/25751d1215477311-navigation-v32-sib-img_0921.jpg

poza mk1/2/3/4 pasuje także do navi (w tym co mnie najbardziej interesuje navi02)

 

tutaj informacja o sofcie v32

http://www.xoutpost.com/488371-post1.html

 

jest też podana procedura wgrywania dla e65 a także jak sprawdzić aktualną wersję

 

nie ma tylko procedury samego dostania się do service menu więc wklejam:

Activating Service mode:

 

1. With the basic menu active, press and hold down the Controller for at least 10 seconds.

 

2. Turn Controller three increments clockwise

 

3. Turn controller three increments anti-clockwise

 

4. Turn Controller one increment clockwise

 

5. Turn Controller one increment anti-clockwise

 

6. Turn Controller one increment clockwise

 

7. Press Controller down.

 

najnowsza wersja dla navi02 to 8.4.4.... ja ujrzałem 8.3.E więc aktualizacja wskazana :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.