Skocz do zawartości

potrzebuje troche pomocy przy kondensatorze


lukaszra

Rekomendowane odpowiedzi

siemka

 

potrzebuje troche fachowej pomocy

 

suchajcie jak prawidlowo zaklada sie kondensator ?? powinien byc przed wzmakiem jak najblizej niego prawda ?? z tym ze jesli kondensator ma tylko 2 gniazda u gory .. tak jak widac na foto ??... nie powinnno byc tak ze wchodzi do kondensatora prad i 2 gniazdem wychodzi juz "wzmocniony"??

 

jak tu podlaczyc te kable skoro sa tylko 2 klemy ??/

 

oco chodzi z tym ze trzeba cos 2 kablami z zarowka rozladowac??

ten moj jest uzywany frmy D&W 1F

 

http://images34.fotosik.pl/333/adcbd5f1f62321e2.jpg

,,, bmw klub 3city--mod lakiernictwo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie niezbyt ,,, jesli sa tylko 2 klepy to co poporstu wyciac kawalek intalacji i wstawic w nia kondensator ??

 

bo dla mnie u gory powinnno byc np wejscie a z dolu wyjscie juz naladowanego napiecia a tutaj jest tylko gora z 2 klemami wiec pytam jak ??:):)

,,, bmw klub 3city--mod lakiernictwo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na górze nie masz oznaczonych tych złącz jako + i - ? kondensator włączasz równolegle w zasilanie wzmacniacza tak jak na rysunku.

Czyli jedno złącze do masy a drugie do plusa. Ma być jak najbliżej wzmacniacza. Nie włączasz go szeregowo jak by to wynikało z twoich wypowiedzi bo uzyskał byś przerwę w obwodzie i nic by Ci nie grało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ok rownolegle ale chyba musi byc w niego wejscie i wyjscie nie tylko wejscie ??

 

jezeli u gory sa 2 klemy jedna plus druga minus

to po podlaczeniu do nich kabli z aku ktoredys mysza one wyjsc z tego kondensatora juz w strone wzmaka oto mi chodzi

,,, bmw klub 3city--mod lakiernictwo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ok rownolegle ale chyba musi byc w niego wejscie i wyjscie nie tylko wejscie ??

 

jezeli u gory sa 2 klemy jedna plus druga minus

to po podlaczeniu do nich kabli z aku ktoredys mysza one wyjsc z tego kondensatora juz w strone wzmaka oto mi chodzi

 

nie

przewody masz 4: 2 przychodzace (plus i minus) i 2 wychodzace (tez plus i minus)

wiec teraz tak: oba kable PLUS laczysz na zacisku PLUS kondensatora

a oba kable MINUS na zacisku MINUS kondensatora

po prostu klema + kondensatora to miejsce polaczena obu kabli +

i analogicznie klema -

 

identycznie jak na klemach akumulatora: tam tez jest po kilka kabli podlaczonych do + i kilka do -

zh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żarówka, tudzież rezystor są potrzebne do naładowania kondensatora - chociaż ze zdjęcia wynika, że masz wersję z elektroniką, a wtedy nie jest to konieczne. Przy zwykłym kondensatorze bez elektroniki żarówkę włącza się w obwód z nim szeregowo, bo kiedy jest rozładowany pobiera tak duży prąd, że może wywalić bezpiecznik (w momencie podpięcia zasilania) - żarówka przed tym właśnie zabezpiecza. Można ją też wykorzystać do rozładowania kondensatora, jak chcesz go np. zdemontować z instalacji.

Kosmetyka samochodowa, czyszczenie tapicerki

http://www.clart.pl

Dodatkowe info, zapytania, porady na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
ma ktos foto podlaczonego ?

 

jak najbliżej wzmacniacza z prawej czerwony to + od akumulatora , za nim + do wzmacniacza / od str szyby / , po lewej masa z akumulatora , za nią masa na wzmacniacz / od strony szyby / są 4 zaciski line in i line out.

Ładowanie polega na wpięciu żarówki między + od aku a + od wejścia w kondensatorze przy podłączonej już masie z akumulatora , żarówka zgasnie to jest naładowany , rozładowanie to wypięty kondensator od akumulatora i drugie wejścia łączymy żarówką + i - jak to w żarówce i jak zgaśnie to się rozładował

%5B640%3A480%5Dhttp%3A//img110.imageshack.us/img110/2195/xxxaz2.jpg

%5B640%3A20%5Dhttp%3A//img110.imageshack.us/img110/2195/xxxaz2.3362c31c2c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ok rownolegle ale chyba musi byc w niego wejscie i wyjscie nie tylko wejscie ??

 

jezeli u gory sa 2 klemy jedna plus druga minus

to po podlaczeniu do nich kabli z aku ktoredys mysza one wyjsc z tego kondensatora juz w strone wzmaka oto mi chodzi

 

Z całym szacunkiem, nie dotykaj się do tego, ja cię proszę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ok rownolegle ale chyba musi byc w niego wejscie i wyjscie nie tylko wejscie ??

 

jezeli u gory sa 2 klemy jedna plus druga minus

to po podlaczeniu do nich kabli z aku ktoredys mysza one wyjsc z tego kondensatora juz w strone wzmaka oto mi chodzi

 

Z całym szacunkiem, nie dotykaj się do tego, ja cię proszę!

 

z calym szacunkiem juz jest podlaczone i jezdzi 2 tygodnie :) dzieki bdzo chopaki :)

,,, bmw klub 3city--mod lakiernictwo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też rozpatruję instalację audio w mojej buni.

 

Jak widzę masz wzmak, który mnie interesuje.

Moc RMS:

4x75 W / 4Ω

4x110 W / 2Ω

2x225 W / 4Ω (2 x mostek)

 

Generalnie na forach audio ludzie piszą, że zasadność instalacji kondzia jest przy wzmacniaczach powyżej 500 W RMS.

 

Znacznie ważniejsza jest "szyta na miarę" instalacja, która powinna bez problemu dać sobie radę.

 

Ja osobiście najpierw spróbuję bez, a potem jakby co zobaczę czy potrzeba.

 

Daj znać jak doznania po instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też rozpatruję instalację audio w mojej buni.

 

Jak widzę masz wzmak, który mnie interesuje.

Moc RMS:

4x75 W / 4Ω

4x110 W / 2Ω

2x225 W / 4Ω (2 x mostek)

 

Generalnie na forach audio ludzie piszą, że zasadność instalacji kondzia jest przy wzmacniaczach powyżej 500 W RMS.

 

Znacznie ważniejsza jest "szyta na miarę" instalacja, która powinna bez problemu dać sobie radę.

 

Ja osobiście najpierw spróbuję bez, a potem jakby co zobaczę czy potrzeba.

 

Daj znać jak doznania po instalacji.

 

u mnie ? jakie doznania ? nigdy nie woziłem płyt a teraz to obowiązek , jest super :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.