Skocz do zawartości

czujniki od klocków


wienniio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ma komunikat BREMSBELAG prufen klocki są nowe mówią że to czujniki od klocków może poprzedni właściciel ich nie zmienił kumpel mówił ze można je zmostkować.

 

moje pytanie czy można zmostkować te czujniki żeby zgasł komunikat czy nie wolno robić takich rzeczy proszę o poradę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ile dobrze pamietam czujnika nie trzeba wymieniac bo komunikat wyświetla się dopiero wtedy kiedy klocek jest cienki, czujnik dotyka metalu i zamyka obieg prądu, zmieniasz klocki na nowe wkładasz stary czunik i dopiero jak sie zetrze klocek znowu czunik dotknie masy

 

u mnie czujnik z przodu jest jeden w kole od strony kierowcy

........srebrne beem wjeżdża na teren........
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w E38, ale w E32 czujniki sa dwuprzewodowe, tzn nie dotkniecie do masy, a przerwa w obwodzie czujnika powoduje wyswietlenie komunukatu. Przy tym ukladzie na starym czujniku pomimo wymiany klockow komunikat bedzie sie nadal swiecil. Z tym mostkowaniem to bym nie przesadzal bo nowy czujnik kosztuje 12-18zl (ja placilem po 12,50 za czujniki Lukasa).
BMW - Like No Other
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to w e32, czy w e38 czujniki są 2:

1) przednie lew koło

2) tylne prawe koło

 

Taki czujnik to wydatek 15-20pln, przy wymianie starych klocków warto go profilaktycznie wymienić.

Po wymianie komunikat powinien automatycznie zniknąć, więc albo masz czujnik walnięty, albo jakiś błąd w systemie w kompie, może spróbuj zresetować kompa (najprostsze i nic nie kosztuje), a jak nie pomoże to wymień czujnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dzis pojechalem na skasowanie bledow airbag + skasowanie inspekcji facet mi to zrobil ale kiedy kasowal inspekcje wyskoczyl komunikat ze klocki sa do wymiany . wiem ze sa dobre bo jakis czas temu byly robione i mechanik to potwierdzil ze sa jak nowe wiec kazal mi wymienic czujniki przy klockach.

ale dlaczego ten komunikat wyskoczyl w czasie kasowania inspekcji i w dodatku pokazuje -15000 spozniona inspekcja . czy ten mechanik czegos mi nie mowi. bylo dobrze a po jego majstrowaniu komputerem pojawia sie nagle komunikat wymien klocki mimo ze sa jak nowe.

jestem gotow jakos oszukac te czujniki bo to auto na chandel ale czy da sie to skasowac bez kompa bo znow bede musial mu zaplacic . a on nie chce mostkowac tylko wymieniac.

pomocy co tu wykombinowac zeby mnie nie kasowal

e60

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Czujnik jest w jednym z kół z przodu i jednym z tyłu - nie pamiętam stron.

 

Można je zmostkować bez problemu jeśli wiesz , że masz nowe klocki a lampka świeci Ci po oczach .

Klocki u mnie przecietnie wytrzymują 40-50 tyś km - także masz czas na znalezienie części w dobrej cenie .

 

Są czujniki prywaciarskie - nowe za które płaciłem 20-30 zł

 

Pozdro

Mario

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.