Skocz do zawartości

Bijaca kierownica przy hamowaniu (Again)


Mlodzik18

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem o ktorym juz pisalem, a mianowice podczas hamnowania bije mi kierownica. W moim zawieszneiu nie mam zadnych luzow, bylem na dwoch stacjach kontroli, wydalem kase, sprawdzili mi wszystko i co? Dup.....a. Przetoczylem tarcze, zalacilem 150 zl i nic sie nie zmienilo. Co moze byc przyczyna ? Naprawde mam wszytsko sprawdzone i jest ok. Jak tak dalej pojdzie to zrozpaczony pojade Do ASO, BMW SMORAWISNSKI i wydam pelno kasy. Czy naprawde to jest konieczne, czy nie ma jakiegos porzadnego mechanika na tym swiecie. Cos wyraznie boli moj samochod. Czy mozliwe jest, ze zle przetoczyli tarcze? Przy zadnej predkosci nie bije, tylko przy delikatnym hamowaniu, gdy mocniej wdusze, bicie ustepuje. A gdy nagle mocno wcisne hamulec slysze jakis gluchy dziwek, taki basowy jak gdyby cos uderzalo. Tylko wtedy gdy nagle mocno wcisne pedal. POMOCY.

_____________________

Sprzedam nowy filtr powietrza MANN C31143 BMW E60 E61 E63 E64 - 90 zł z wysyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze powiem, ze juz mam tego po dziurki. Mechanicy w Polsce sie w ogole nie znaja. Nie mam chyba luzow na zaciskach, ale sprawdze. Byloby to slychac. Jak jade po dziurach to nie ma zadnych stukow. Nawet najmniejszych.

_____________________

Sprzedam nowy filtr powietrza MANN C31143 BMW E60 E61 E63 E64 - 90 zł z wysyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetoczenie mogło nic nie dać ponieważ tarcze były za cienki, lub po stoczeniu są za cienkie. Mogło np. pomóc na krótki czas, po czym gdzieś ostro zahamowałeś i tarcze znowu się pokrzywiły. Moja propozycja to wymiana tarcz na nowe razem z klockami, ale przed ewentualną wymianą sprawdź koniecznie ich grubość. Najlepiej by było jakbyś pojechał do zakładu specjalizującego się tylko w układach hamulcowych. Pozatym w Poznaniu powinieneś mieć parę zakładów specjalizujących się w BMW.

Poszukaj w Archiwum o biciu kierownicą przy hamowaniu. Bastek kiedyś mówił, że moze to być wina czegoś w zawieszeniu ( wachacz ??)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maechanik mi zmierzyl grubosc i bylo ok. Bila od razu jak zalozylem i sie przejchalem, napewno zle przetoczyli. Zaluje, ze sie w to bawilem, ale mechanik powiedzial, ze jak mam oryginalne tarcze to oplaca sie przetoczyc/

_____________________

Sprzedam nowy filtr powietrza MANN C31143 BMW E60 E61 E63 E64 - 90 zł z wysyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wydałeś 150 zł na toczenie tarcz to zapłaciłeś tyle ile kosztuje 1 tarcza Brembo. Luźne zaciski mogą być przyczyną bicia, ale to wydaje sie mało prawdopodobne. Warto również sprawdzić stan tylnych tarcz bo one również mogą być przyczyną z tym, że wtedy objawiałoby się to wibracją całego samochodu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamien spadl mi z Serca. Mam zrobione. Juz kierownica nie bije. Byly to jednak tarcze. Po prostu jakis debil zle je przetoczyl. Po prostu oddalem auto do mechanika i powiedzialem mu, ze zle sa przetoczone i ma jeszcze raz to zrobic, zrobil to i sie poprawilo. Ale nie do konca, jeszcze lekko bila. Po zmianie klockow hamulcowych wszytsko jest idealnie. Wcale nie bijem, przy zadnej predkosci.

SERCE PRZESTALO MNIE BOLEC. Moje autko jest znow zdrowe. :)

DZIEKI WSZYSTKIM

_____________________

Sprzedam nowy filtr powietrza MANN C31143 BMW E60 E61 E63 E64 - 90 zł z wysyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.