Skocz do zawartości

speedalarm.pl


Rekomendowane odpowiedzi

Przeciez to jest kicz jak ceramizery czy magnetyzery !!! Zastanowcie sie, komorka lapie sygnal z przemiennika gsm, ktory ma zasieg kolisty a nie namieza komorki w ktorym miejscu dokladnie sie znajduje. Takie rzeczy to tylko w erze .....

 

Co ty gadasz, a przez GPRS telefon nie moze wsylac polozenia NS - EW ?? ktore ma z GPSa i juz jest baaardz dokladna lokalizacja. ??

Nigdy nie kłóć się z idiotami, sprowadzą Cię do swojego poziomu i pokonają doświadczeniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez to jest kicz jak ceramizery czy magnetyzery !!! Zastanowcie sie, komorka lapie sygnal z przemiennika gsm, ktory ma zasieg kolisty a nie namieza komorki w ktorym miejscu dokladnie sie znajduje. Takie rzeczy to tylko w erze .....

 

Co ty gadasz, a przez GPRS telefon nie moze wsylac polozenia NS - EW ?? ktore ma z GPSa i juz jest baaardz dokladna lokalizacja. ??

 

Sprawdzałem , byłem w pewnym miejscu , totalne zadupie :twisted2: określiłem swoją pozycje przez GPS w telefonie N82 / testowałem świeżo wgranego Garmina / i wysłałem SMS do szwagra , on na tej podstawie podjechał do mnie idealnie a byłem na leśnej drodze , to właśnie były te dane geograficzne wysłane SMS'em i on wklepał w navi i tak do mnie dotarł jak po sznurku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez to jest kicz jak ceramizery czy magnetyzery !!! Zastanowcie sie, komorka lapie sygnal z przemiennika gsm, ktory ma zasieg kolisty a nie namieza komorki w ktorym miejscu dokladnie sie znajduje. Takie rzeczy to tylko w erze .....

 

Ale tu jest mowa o ustalaniu pozycji za pomocą GPS a nie GSM. Poza tym za pomocą samego GSM da się też dość dokładnie określić pozycję. Sam kiedyś zajmowałem się systemem, który to robił u pewnego operatora GSM. Można na podstawie zbadania poziomu sygnału z kilku anten określić położenie komórki z wysoką dokładnością. Szczególnie w miastach gdzie masz wiele BTS'ów (anten GSM).

http://img125.imageshack.us/img125/2302/bmw1qf7.jpg

BMW E60 530dA Individual, 11.2006, 231hp +DENSION GW500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Bez problemu da się po 'gadającym' telefonie określić jaką drogą porusza się rozmówca. Może dla niektórych to zabrzmi opowieści jak z komiksów ale nasze służby przy wspólpracy z konkretnymi operatorami GSM namierzają tak kogo chcą znając jego numer. Wystarczy przedzwonić do kolesia albo poczekać, aż sam zadzwoni. ;) Kwestia ustalenia lokalicacji to kilka minut, no i koleś po 'namierzeniu' nie musi rozmawiać aby można było śledzić jego komórke. :))))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez problemu da się po 'gadającym' telefonie określić jaką drogą porusza się rozmówca. Może dla niektórych to zabrzmi opowieści jak z komiksów ale nasze służby przy wspólpracy z konkretnymi operatorami GSM namierzają tak kogo chcą znając jego numer. Wystarczy przedzwonić do kolesia albo poczekać, aż sam zadzwoni. ;) Kwestia ustalenia lokalicacji to kilka minut, no i koleś po 'namierzeniu' nie musi rozmawiać aby można było śledzić jego komórke. :))))

No a jak to robi policja ? jak mają np. bilingi od operatora ? ustalą gdzie w danej chwili podczas telefonowania znajdował / w czasie przeszłym / się ale to wszystko bo rozmów raczej nie zweryfikują tylko z kim i skąd no chyba ze operator nagrywa wszelkie rozmowy :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Zastanawialiście się kiedyś jak policja namierza dowcipnisiów bombiarzay, przecież to nie problem kupić karte za 5zł zadzwonić i wyrzucić do kosza ;) Tylko, że system oprócz numery dzwoniącego rejestruje IMEI telefonu. Sprawdzają potem z jakiego numeru dzwonił, numer łączą z IMEI i czekają. Jak pacjent zaloguje się powtórnie z tego IMEI mają nowy jego numer, w razie jak by stary wyrzucił, wystarczy że będzie dzwonił i bez problemu go namierza. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawialiście się kiedyś jak policja namierza dowcipnisiów bombiarzay, przecież to nie problem kupić karte za 5zł zadzwonić i wyrzucić do kosza ;) Tylko, że system oprócz numery dzwoniącego rejestruje IMEI telefonu. Sprawdzają potem z jakiego numeru dzwonił, numer łączą z IMEI i czekają. Jak pacjent zaloguje się powtórnie z tego IMEI mają nowy jego numer, w razie jak by stary wyrzucił, wystarczy że będzie dzwonił i bez problemu go namierza. :)

 

 

To juz dzieciaki wiedza, dlatego czesiej niz po IMEI policja szuka lokalizacji a potem nagrania z kamer z delikwentem. A kamer odziwo jest juz pelno wszedzie. I jakosc z monitoringu miasta czesto jest bardzo wysoka.

 

Ale pomijajac temat namierzania komorki, moglnby sie ktos podzielic jeszcze wrazeniami z trasy w szczegolnosci czy napotkane suszarki byly zaznaczone w systemie.

Nigdy nie kłóć się z idiotami, sprowadzą Cię do swojego poziomu i pokonają doświadczeniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawialiście się kiedyś jak policja namierza dowcipnisiów bombiarzay, przecież to nie problem kupić karte za 5zł zadzwonić i wyrzucić do kosza ;) Tylko, że system oprócz numery dzwoniącego rejestruje IMEI telefonu. Sprawdzają potem z jakiego numeru dzwonił, numer łączą z IMEI i czekają. Jak pacjent zaloguje się powtórnie z tego IMEI mają nowy jego numer, w razie jak by stary wyrzucił, wystarczy że będzie dzwonił i bez problemu go namierza. :)

 

no to dałem plamy rezygnując z korzystej umowy na rzecz pre-paida bo i tak namierzą mnie po IMEI jak ktoś będzie do mnie dzwonił - chodzi o to że jak kogoś złapią i będzie miał numer do mnie to po ptokach ? bo ostatnio właśnie za to że ktoś miał numet do mnie zostałem na 72h w darmowym hotelu i po tym wszystkim zrezygnowałem z umowy z operatorem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Ja akurat pracowałem nad takimi systemami więc wyjaśnię może kilka kwestii.

 

1. Nie trzeba dzwonić do delikwenta ani on nie musi nigdzie dzwonić. Wystarczy wysłać do telefonu komendę ATT (attention), która dla użytkownika jest niewidoczna (czasami słychać zakłócenia w radiu typowe dla komunikacji GSM). Telefon odpowiadając na ATT może być zlokalizowany. Dokładność zależy od gęstości anten w okolicy.

 

2. Nie ma takiej możliwości by określić czyjeś położenie w historii. Delikwent musi być namierzany on-line przez człowieka lub system. Stąd zwyczaj kryminalistów do posiadania przy sobie kilku świeżych kart pre-paid.

 

3. Numer IMEI da się zmapować do aktualnie używanego nr telefonu (a nr telefonu zlokalizować). Jeżeli "bombiarz" przynajmniej trochę zna się na "fachu" zmieni numer IMEI lub wyrzuci telefon.

 

4. To nie jest tajna rzecz. Dostępna jest nie tylko dla Policji. Korzystają z tego komercyjnie firmy logistyczne, korporacje taksówkarskie itd. W Erze dostępna jest nawet usługa, dzięki której możesz sprawdzić gdzie jest druga osoba (za jej zgodą) - nazywa się to 'Radar' i wysyła Ci mapkę MMSem z zaznaczoną pozycją drugiej osoby.

 

I jeszcze jedno. Tak na marginesie. Rozmowy ani dostarczone smsy nie są nigdzie przechowywane (chyba, że akurat na specyficzną osobę jest nałożony "podsłuch" ale do tego wymagany jest nakaz sądowy).

http://img125.imageshack.us/img125/2302/bmw1qf7.jpg

BMW E60 530dA Individual, 11.2006, 231hp +DENSION GW500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

4. To nie jest tajna rzecz. Dostępna jest nie tylko dla Policji. Korzystają z tego komercyjnie firmy logistyczne, korporacje taksówkarskie itd. W Erze dostępna jest nawet usługa, dzięki której możesz sprawdzić gdzie jest druga osoba (za jej zgodą) - nazywa się to 'Radar' i wysyła Ci mapkę MMSem z zaznaczoną pozycją drugiej osoby.

 

 

W plusie tez taka opcja istnieje, nawet swego czasu jakis geniusz sprrzedawal ten patent na allegro, jako zabezpiecznie GSM auta, tylko napisal ze potrzeba miec na zbyciu tel komorkowy wiec chyba nie ciezko sie bylo domyslic o co chodzi hehe.

Nigdy nie kłóć się z idiotami, sprowadzą Cię do swojego poziomu i pokonają doświadczeniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

stinger:ale do kogo chcesz słać sygnal ATT jak większość tych 'mądrzejszych' osobników będacych w zainteresowaniu posługuje sie kilkoma telefonami i czasem nawet kilkunastoma numerami zmieniając je po każdej rozmowie. Musisz najpierw ustalić albo jakim numerem obecnie się posługuje albo jakiego telefonu używa. Po prostu czeka się, aż znany IMEI lub numer pojawi się w sieci i wtedy mogą zacząć go namierzać. Sama lokalizacja jak ma się o co zaczepić jest już prosta.

 

Mike68: nikt Cie nie zatrzyma za to, że ma Twój numer w telefonie chyba, że ktoś do Ciebie dzwonił w okresie jak popełniał jakieś przestępstwo. Ewentualnie przyłapali kogoś, patrzą w historie połączeń i byłeś osobą z którą ostatnio rozmawiał.

 

Myślę, że nie ma co dalej drążyć tematu bo to raczej niewiele ma wspólnego z forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Są telefony, w których IMEI zmienia się łatwiej niż kartę SIM.

 

Zapewne jako opcja w menu ;) ale dostęp do takich udogodnień mają Ci co się znają, a więc nie wszyscy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Zastanawialiście się kiedyś jak policja namierza dowcipnisiów bombiarzay, przecież to nie problem kupić karte za 5zł zadzwonić i wyrzucić do

 

Ale pomijajac temat namierzania komorki, moglnby sie ktos podzielic jeszcze wrazeniami z trasy w szczegolnosci czy napotkane suszarki byly zaznaczone w systemie.

 

Wracając do meritum to używam speedalarmu od dwóch dni i jestem zachwycony. Ostrzegł mnie przed wypadkiem na średniej wielkości ulicy w Warszawie dosyć szybko, po tym jak się pojawił. Protestuję jeszcze trochę i chyba CB radio pójdzie w odstawkę. Zdecydowanie wolę słuchać muzyki lub swojej R6 zamiast mądrości z CB radia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.