Skocz do zawartości

jak zwiększyć moc bmw 316 e36


majex13

Rekomendowane odpowiedzi

Eee nie, ja bym się zastanowił nad czymś większym, dzisiaj 2.5 to naprawdę nic wielkiego :D A może by tak jakieś tuuurbo ? :mrgreen: A tak na poważnie kolego to tanim kosztem za dużo z tego silnika nie wyciągniesz a domyślam się, że tak właśnie chciałeś to zrobić. Pzdr ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwage koszty i efekt to przy 1,6 najlepiej nie robic nic , tylko go wyjąc i zastąpic np 1,8 16V. Wszelkie wymiany wydechu, filtra powietrza i nawet chip tunning nie dadza ci odczuwalnej zmiany a inne ulepszenia sa za drogie w stosunku do wymiany silnika na inny.

Tutaj ciągle ktos zadaje pytanie co zrobic z 1,6 i sa te same odpowiedzi.

Jesli nie jestes za bardzo przywiazany do swojej Bety pomysl nad zmiana auta - to chyba najlepsza opcja. Ja miałem ładniejsze 1,6 i zamieniłem na 1,8 16 V w gorszym stanie z tym ze jestem zadowolony bo to juz daje rade.

Jazda BMW to podobnie jak jazda TIRem tylko zapas miejsca zostawiam po stronie zewnetrznej

http://img389.imageshack.us/img389/8589/obraz037editedeg8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale koledzy mają racje , najrozsądniejszą i jedyną modyfikacją jaką można przeprowadzic w tym silniku to wymiana chipa , zapytaj kolegi Bagora , cena niewielka i inwestycja naprawde opłacalna, pozatym jeśli chcesz ładować pieniązki w modyfikacje tego silnika lepiej odkładaj je do skarpetki a jak uzbierasz większą kwote zmienisz na coś mocniejszego, osobiście sam doszedłem do takich wniosków i niestety musze sie pogodzić z tym co mam jak narazie, pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
Nastepnym razem mocno zastanow sie czy chcesz kupowac cos co ma stosunek masy do mocy powyzej 10:1 !! Sprzedaj i kup najlepiej 325/328. Wszelkie inwestycje (procz turbo) beda jedynie odwlekac tą dezyję. ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.