Skocz do zawartości

Kilka pytań odnosnie BMW


bulkowsky1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kupilem ostatnio moje pierwsze BMW i mam kilka pytań i kilka problemow do omowienia (Moje auto to 530d z 2000 roku)

 

Po pierwsze cieknie mi troche olej w okolicy filtra Powietrza (niedaleko korka od oleju) Lecz z korka nie cieknie

 

Gdy zmienialem filtr powietrza byl calkiem czarny (nie byl mokry z oleju)

 

druga sprawa z tego co czytalem to mam chyba zepsuta pompke paliwa wywnioskowalem ze ta w baku i pytanie czy jest w tym aucie jeszcze jakas pompa paliwa ?? czy to tylko ta robi odpowiednie cisnienie paliwa ??

 

Mam dobrze wyposazony model mam elektrycznie regulowana kierownice i czasami jak wsiadam nie jest w miejscu w ktorej ja pozostawilem (jest nizej) i w koncu czy da rady zrobic polskie menu w komputerze pokladowym ?? Jesli nie to czy da rady chociaz po angielsku ??

 

Jestem laikiem jezeli chodzi o BMW wiec prosze o wyrozumialosc :)

I jezeli napisalemto w nieodpowiednim dziale to przepraszam z gory Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi Konrad

(oOO \ (||||)(||||) / OOo)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam z kierownicą tak, że jak przekręcam kluczyk to sie obniża, a jak wyciągam kluczyk to się podnosi. tylko nie zawsze się obniża do zapamiętanego/ustawionego poziomu, często też niżej, a czasem wyżej. nie wiem od czego to zależy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam z kierownicą tak, że jak przekręcam kluczyk to sie obniża, a jak wyciągam kluczyk to się podnosi. tylko nie zawsze się obniża do zapamiętanego/ustawionego poziomu, często też niżej, a czasem wyżej. nie wiem od czego to zależy

 

Tak a ja mam tak ze wychodze zamykam auto i juz jest nie tak jak powinna byc a jestem dosyc rosły wiec mi to przeszkadza

(oOO \ (||||)(||||) / OOo)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze wiedz, ze kupiles bardzo dobry model BMW, bardzo chwalony, sam na taki polowalem ale podkupiono mi go a potem okazyjnie kupilem 525tds.

 

Po drugie wiedz,ze nie ma zlych modeli BMW:-) a tak powaznie to kupiles dobry model, jak wspomnialem powyzej.

 

Co do filtra to nie znam sie az na tyle by Ci pomoc w dodatku tak po opisie.

 

Co do pompy to w sumie sa dwie ale teoretycznie jedna- ta w baku ale pompą nazywa się tez (nie wiem czy slusznie czy nie) pompe sterującą, tę już w silniu i to ona daje ciśnienie, ta w baku jedynie podaje.

 

Nie wiem jak jest w 530d bo czy jest to comonrail? Poza tym napisz cos wiecej dlaczego uwazasz ze masz popsuta pompe paliwa?

 

 

Co do jezyka komputera to im model nowszy tym wiecej da sie w nim zrobic w sensie np jezyka. Musisz pojechac na fachową diagnostyke komputera, z podgladem wszystkicg funkcji bezpieczenstwa jak ABS SRS itd a takze ogolnie aby przeszukano usterki poza tym wymieniajac filter wymieniles zapewne (powinienes) olej wiec wizyta na diagnostyce komputerowej jest konieczna! Konieczna bo musisz autku "powiedziec" ze wymieniles olej, zostanie skasowana (o ile sie juz palila) kontrolka wymiany oleju a takze diagnostyk powinien wprowadzic ci nowy wzor na podstawie ktorego autko od nowa zacznie liczyc czas do nastepnej wymiany oleju, jest to wzor cos tam mmh ilosc km razy ilosc jazd podzielone przez czas, mniej wiecej cos takiego, mniej to wazne jak to dziala ale dzialac musi. Olej lej dobry, warto.

Co do kierownicy to nie wiem, diagnostyka tez moze pomoze i powie wiecej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm autko niema mocy cos troche bardziej przyspiesza pomiedzy 2 a 2,5 tys obrotow pozniej przestaje. A rano jak odpale to idzie jak powinna ale tylko przez chwile az sie nagrzeje :( nie wiem czym to jest spowodowane a i na wtorek jestem umowiony do mechanika i on wszystko mi powie. Czyli Pompki sa dwie ale czy w tym autku jest taka pompa jak np w audi a6 2.5tdi z 1999 roku ?? taka dosyc spora i ciezka a przedewszystkim kostowna :) Moj brat wymienial i zaplacil prawie 2 tysie :o
(oOO \ (||||)(||||) / OOo)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Niestety widzę, że następny nasz kolega kupił pewnie autko z kręconym licznikiem i teraz się dopiero zaczną koszta. :duh: Jak już na starcie takie problemy to zdrowia życzę. Gdzie Ty chłopie byłeś jak auto kupowałeś??? :wink:

 

PS. Czemu w opisie masz wpisane 320d?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety widzę, że następny nasz kolega kupił pewnie autko z kręconym licznikiem i teraz się dopiero zaczną koszta. :duh: Jak już na starcie takie problemy to zdrowia życzę. Gdzie Ty chłopie byłeś jak auto kupowałeś??? :wink:

 

PS. Czemu w opisie masz wpisane 320d?

 

Gdybys nie wiedzial to w polsce chyba 95% uyzwanzch aut ma krecone liczniki i twoje tez (chyba ze kupiles nowe) moj wujek kupil 530 w niemczech z 2006 roku miala 90tys km pojechal do BMW w krakowie okazalo sie ze miala 190tys i zostala zwieziona z francji do niemiec !! Turki to mafia samochodowa i robia wszystko zeby odmlodzic i uatrakcyjnic auta wiec musisz zwatpic w to ze twoja ma tyle ile ma !! (oczywiscie jezeli kupiles z 2 reki) A w opisie mam 320d bo mialem taka miec ale mam 530 musze to zmienic !!!

(oOO \ (||||)(||||) / OOo)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Kolego.. zajmuję się profesjonalnie sprowadzaniem samochodów więc mi nie tłumacz co ma kręcone liczniki a co nie ma. U nas wszyscy chcą mieć coś na co ich nie stać i przez to szukają "okazji" więc pakują się w bagno na własne życzenie. To nie ja mam ze świeżo kupionym autem problemy, bo moje chodzi jak żyleta jak każde poprzednie które kupowałem. I nigdy nie kupuję nowych samochodów. Tyle w temacie..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego.. zajmuję się profesjonalnie sprowadzaniem samochodów więc mi nie tłumacz co ma kręcone liczniki a co nie ma. U nas wszyscy chcą mieć coś na co ich nie stać i przez to szukają "okazji" więc pakują się w bagno na własne życzenie. To nie ja mam ze świeżo kupionym autem problemy, bo moje chodzi jak żyleta jak każde poprzednie które kupowałem. I nigdy nie kupuję nowych samochodów. Tyle w temacie..

 

 

To ze sadzisz ze profesjonalnie sie zajmujesz zwozeniem aut to nie znaczy ze jestes profesjonalista bo po kierownicy czy pedalach nie bedziesz wiedzial czy ci nie padnie za miesiac pozaty nie mysl ze pozjadales wszystkie rozumy bo zwiozles z niemiec kilka aut pozatym do mojego auta doloze tysiac zlotych i bedzie dzialac wiec to zadne koszta biorac pod uwage to ze auto nie jest nowe

(oOO \ (||||)(||||) / OOo)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

:) dobry jesteś.. jak myślisz, że na postawie pedałów i kierownicy się auto kupuje to ok, nie dyskutuję. Jak dołożysz 1000 zł i będzie wszystko git to ok, powodzenia. Poza tym tu nawet nie chodzi o to ile dołożysz ale jak kupujesz auto które ma na liczniku ileś tam to tyle ma mieć, a nie robić z siebie frajera na własne życzenie. Wiem, że ciężko Ci teraz przełknąć to, żeś wtopę przywalił ale niestety dołączyłeś do tych 95% sam, nikt Cię do tego nie zmusił.

 

I nie pisz na mój temat dyrdymałów bo pojęcia nie masz ile auto sprowadziłem, skąd i jakie. Zresztą praktykami kręcenia liczniczków się nie zajmuję bo w bagnie mi się babrać nie chce, ale śmieszy mnie to, że Polacy wszystko kupują okazyjnie bo trzeba się sąsiadowi pokazać jaką to się furę kupiło a potem już po cichu sobie plują w brodę, że tacy głupi i naiwni byli.

 

I na koniec.. jak uważasz, że handel samochodowy siedzi tylko w rękach Turków to nie dziwię się, że taką "super furkę" od nich kupiłeś. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) dobry jesteś.. jak myślisz, że na postawie pedałów i kierownicy się auto kupuje to ok, nie dyskutuję. Jak dołożysz 1000 zł i będzie wszystko git to ok, powodzenia. Poza tym tu nawet nie chodzi o to ile dołożysz ale jak kupujesz auto które ma na liczniku ileś tam to tyle ma mieć, a nie robić z siebie frajera na własne życzenie. Wiem, że ciężko Ci teraz przełknąć to, żeś wtopę przywalił ale niestety dołączyłeś do tych 95% sam, nikt Cię do tego nie zmusił.

 

I nie pisz na mój temat dyrdymałów bo pojęcia nie masz ile auto sprowadziłem, skąd i jakie. Zresztą praktykami kręcenia liczniczków się nie zajmuję bo w bagnie mi się babrać nie chce, ale śmieszy mnie to, że Polacy wszystko kupują okazyjnie bo trzeba się sąsiadowi pokazać jaką to się furę kupiło a potem już po cichu sobie plują w brodę, że tacy głupi i naiwni byli.

 

I na koniec.. jak uważasz, że handel samochodowy siedzi tylko w rękach Turków to nie dziwię się, że taką "super furkę" od nich kupiłeś. :lol:

 

 

Powiem ci tak zapytaj kazdego importera samochodow czy jest profesjonalista....i jaka uzyskasz odpowiedz? wiec skad tyle zlomow w polsce ??

(oOO \ (||||)(||||) / OOo)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Bo są na te złomy klienci. Właśnie Ci to próbuję wytłumaczyć. Uważasz, że jakikolwiek z tych handlarzy przypadkiem sprowadza złoma? Myślisz, że w Polsce się nie kręci liczników, nie podpicowywuje aut? Nie tylko Turcy się tym zajmują. 90% polskich handlarzy to oszuści czystej wody, ale to nabywcy tych aut są sami sobie winni, bo szkoda im 200 zł na rzeczoznawcę czy innego fachowca, który z nimi pojedzie do komisu (albo z ogłoszenia) po auto. I podstawowa rzecz.. Nie ma cudów i okazji. Jak auto jest ok to nikt go nie sprzeda w cenie poniżej jego wartości. W Niemczech nie ma jakichś tajemniczych źródeł z tanimi autami. Wystarczy popatrzeć na ogłoszenia w Niemczech i zastanowić się jakim cudem dany model samochodu o konkretnym przebiegu i roczniku kosztujący w Niemczech np 5000E u nas nagle taki sam jest za 15 tys zł. Jak ludzie uważają, że są cwańsi niż inni i wyhaczyli "okazję" no to mają potem co chcieli.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko Turki. Osobiście szukając auta znalazłem "fajne" BMW w komisie w Monachium u Niemca, w centrum miasta. Na telefon wszystko było cacy. Wysłałem tam kumpla. Okazało się, że samochod przywieziony z Włoch, po zatopieniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm masz racje Ale co do mojego auta mam 100% pewnosci ze nie bylo uderzone co jest rzadkoscia na naszych drogach a na mechanice nie znam sie az tak dobrze zwracalem uwage na turbo, czy olej nigdzie nie cieknie czy nie dymi itp itd pozatym mam dopiero 20 lat nie znam sie az tak na autach musialem na nie ciezko pracowac (w polsce) i jakos mi ono przypasilo i tak juz zostalo kolo czwartku powiem co dokladnie padlo i ile kosztowoalo ale sadze ze zrobie tylko to i bedzie dzialac.Moj kuzyn z ktorym mieszkam po sasiedzku kupil nowke seata toledo tdi i non stop jezdzi do serwisu to na siedzeniu szwy poszly to lakier zlazi to problem z turbem z wentylacja swiatlami itd itp wiec niema sie co dziwic ze w beemce cos padlo bo to nie odsc ze uzywane to juz troche leciwe autko
(oOO \ (||||)(||||) / OOo)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamiast się kłucić,

lepiej poszukac dobrego mechanika z sprzętem do diagnostyki i doświadczeniem,

najwięcej to się kasy wydaje jak się naprawia przez internet,

to co kupiłeś wyjdzie w praniu,

bo może się pare dupereli zepsuło i tyle,

tutaj to większość doradców, znawców naprawy zaczyna od dwumasówki, wymiany turbiny, wtryskiwaczy,

 

nie wczytuj sie, lepiej się dobrze wyspać i poszukać warsztatu,

 

a co do handlarzy to w ogóle nie ma sensu podejmować dyskusję,

taki rynek jaki popyt,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Hmm masz racje Ale co do mojego auta mam 100% pewnosci ze nie bylo uderzone co jest rzadkoscia na naszych drogach

 

Widzisz.. i to często jest bardzo błędne myślenie. Ludzie na siłę chcą mieć auto bezwypadkowe i nawet wolą kupić złoma który ma 500 tys km a na liczniku 200 tys byle nie był gdzieś malowany. Na tym niestety bazują handlarze Polscy. A w czym jest gorsze dobrze naprawione auto od bezwypadkowego?

 

Ile masz przebiegu na liczniku i czy dostałeś z autem cokolwiek co udokumentowywało przebieg?

 

taki rynek jaki popyt,

 

Święte słowa..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To,że ci auto nie przyspiesza nie musi być winą pompy ale np. przepływki ,zaworu egr itp.

Pierwsze co zrób, to zdiagnozuj auto i będziesz trochę mądrzejszy .

Pozdrawiam

 

Jutro daje do dobrego mechanika i powiem co bylo pozdrawiam

(oOO \ (||||)(||||) / OOo)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dlatego nie kupiłem 530d. na rynku jest tego mnóstwo i można wybierać jak w ulęgałkach. postawiłem na sprawdzony benzynowy silnik i jestem zadowolony w 100% radość z jazdy niesamowita. zrobiłem juz "pare" kilometrów i nic sie nie dzieje a z dislem to zawsze jakies problemy. napisz co to było.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]nie zawsze się obniża do zapamiętanego/ustawionego poziomu, często też niżej, a czasem wyżej. nie wiem od czego to zależy

 

Pewno zależy od tego czy za kierownicą siada pigmej, czy koszykarz MBA :mrgreen:

:)

koszykarz z MBA to już jakies ma przygotowanie do biznesu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]nie zawsze się obniża do zapamiętanego/ustawionego poziomu, często też niżej, a czasem wyżej. nie wiem od czego to zależy

 

Pewno zależy od tego czy za kierownicą siada pigmej, czy koszykarz MBA :mrgreen:

:)

koszykarz z MBA to już jakies ma przygotowanie do biznesu :)

 

Wiesz o co chodzi... reszta też... nie zdarzyło Ci się stuknąć nie w ten klawisz???

Jedyne

http://images.spritmonitor.de/229694.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]nie zawsze się obniża do zapamiętanego/ustawionego poziomu, często też niżej, a czasem wyżej. nie wiem od czego to zależy

 

Pewno zależy od tego czy za kierownicą siada pigmej, czy koszykarz MBA :mrgreen:

:)

koszykarz z MBA to już jakies ma przygotowanie do biznesu :)

 

Wiesz o co chodzi... reszta też... nie zdarzyło Ci się stuknąć nie w ten klawisz???

 

pożartować nie można? :)

Twoje zdrowie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.