Skocz do zawartości

320d Denerwujące trzaski


Darek-77

Rekomendowane odpowiedzi

Na wstępie witam wszystkich forumowiczów i mam pytanie do innych posiadaczy e46 po liftingu. Czy u Was również występuję dziwne trzaski w okolicy tylnej półki. U mnie coś takiego się dzieje, jest to jakby piszczenie, np. jakiś plastik ocierał. Z tego co zauważyłem występuje to gdy jest ciepło i na nierównościach. Nie wiem czy tak powinno być, czy to normalne?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie takie trzaski dochodzą nie z półki ale z uszczelki drzwiowej ocierającej o plastikową listwę wyatarczy zwilrzyć uszczelkę sprayem sylikonowym i odgłos znika

 

polecam przesmarować zaznaczoną poniżej uszczelkę może akurat pomoże

 

oczywiście w drzwiach przednich i tylnych

 

%5B640%3A480%5Dhttp%3A//img487.imageshack.us/img487/7830/uszczelkauf9.jpg

http://img487.imageshack.us/img487/7830/uszczelkauf9.jpg

 

 

tylko koniecznie sprayem sylikonowym i nie za obficie najpierw spryskaj potem przetrzyj szamtką

 

myślę że warto spróbować

 

pozdrawiam

www.bmw-3city.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie trzaski (stukanie) pojawiło się w okolicy przedniego podszybia, tak jakby pod deską rozdzielczą. Spotkał się może ktoś z taką przypadłością? Wie ktoś gdzie można kupić samą prztwornicę do ringów ccfl?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie witam wszystkich forumowiczów i mam pytanie do innych posiadaczy e46 po liftingu. Czy u Was również występuję dziwne trzaski w okolicy tylnej półki. U mnie coś takiego się dzieje, jest to jakby piszczenie, np. jakiś plastik ocierał. Z tego co zauważyłem występuje to gdy jest ciepło i na nierównościach. Nie wiem czy tak powinno być, czy to normalne?

 

no mi tez te trzaski życ nie dają.

równiez musze to przesmarowac

 

czy taki spray jak ten moze byc?

http://www.allegro.pl/item395605290_spray_silikonowy_tectane_400ml.html#photo

 

i jak czesto trzeba to smarowac? problem znika na dłuzszy czas czy bardzo szybko i systematycznie powraca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten spray z linku jest ok ale dostaniesz go na większości stacji bęzynowych

 

co do smarowania olejem silnikowym...... poczekaj aż kiedyś twoja pani dotknie jakimś ładnym ciuchem do tej uszczelki . . .

 

takie smarowanie wystarcza na kilka myć/ulew operacja jest bardzo prosta można spray i szmatkę wozić cały czas w bagażniku ja smaruje raz na 2-3 miesiące

 

oczywiście nie gwarantuje że te uszczelki to przyczyna skrzypienia w waszych autach ale jak pisałem wcześniej wato spróbować

www.bmw-3city.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

darek,zobacz czy przypadkiem nie hałasuje Ci tylna kanapa.Ja tez myslałem,że to półka a okazało sie,ze mocowanie kanapy-cos jest nie tak spasowane i na nierównościach przesuwa sie ona o 1-2 mm a to powoduje trzaski.Jak do tej pory nie zabrałem się za to bo nawet nie wiem jak ;-(

Mam co prawda e87 ale chyba na te przypadłości cierpia wszystkie BMW

MIKE


"Pokazał taki międzynarodowy gest pokoju i przyjaźni, środkowym palcem" M.Sokół o geście Nicka Heidfelda :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie trzaski (stukanie) pojawiło się w okolicy przedniego podszybia, tak jakby pod deską rozdzielczą. Spotkał się może ktoś z taką przypadłością?

u mnie to samo,cos w okolicach kratek nawiewu stuka,nie rozbierałem tego jeszcze z braku czasu,zresztą podobny problem miało pare osób na forum,ale niikt nie znalazl sposobu wyeliminowania tego poza podgłosnieniem radia :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Tez przerabiam sporadyczne trzaski dochodzące z tylnej półki. W tylnej części półki (zaraz przy szybie) od strony wnętrza, jak ją przycisne zaczyna skrzypieć. Czy ktoś się z tym uporał?

 

Najpierw sprawdź boczki, tam gdzie są lampki. Ponaciskaj trochę, jak zacznie skrzypie to musisz je zdemontować i plastikowe kołeczki/bolce popsikać silikonem w sprayu (najlepiej jakimś porządnym). Podobnie może być z półką. Tam też mogą skrzypiec plastykowe kołki/bolce montażowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja we wcześniejszej e46 miałem trzaski jakby z nawiewów przednich. Przynajmniej tak się wydawało na nierównościach. Okazało się, że pucił jeden z kołków w konsoli przedniej przy samej szybie. Dopiero wyjęcie zaślepki poduchy pasażera oraz samej poduchy i sięgnięcie głębiej umożliwiło eliminację problemu.

 

Ogólnie bez posadzenia pasażera w miejscu trzasków (obojętnie przód czy tył) ię nie obejdzie. I niech pasażer slucha i dociska po kolei podejrzane miejsca. A potem rozbiórka i metoda prób i błędów. Temat niełatwy ale do ogarnięcia.

 

Oprócz naszych uubionych uszczelek przy szybach to wszytkie inne trzaski można eliminowaćjednorazowo i skutecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem tylne słupki z lampkami. W górnej ich części skrzypią jak diabli. Jakiś bezinwazyjny sposób żeby je zdjąć? Na real oem widzę, że są zwykłe spinki, czyli szarpać ?:)

 

Nie szarpal bym tego....

 

Tez mam E46 i skrzypi/stuka z tylnej polki jak jest cieplo, jak jest zimno to tego tak nie slychac...

 

Rozbieralem cala tylna polke jakies 2 miesiace temu i dolozylm spory kawalek gabki tak ze polka teraz wchodzi na ciasno ale dalej jest to samo...

 

Tzn bylo ok przez jakis czas ale teraz woriclo znowu, moze sie gabka przesunela...

 

Co do boczkow ze swiatelkami, najpierw wyciagnij swiatelko i pod nim jest wkret ktorym boczki sa przykrecone do karoserii samochodu, wiec nie szarp bo urwiesz... Reszta jest na zatrzaskach z tego co pamietam.

 

Jak sie z tym uporasz daj znac to sprawdze u siebie czy to to...

 

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wczoraj zdjąłem tylną półkę. Po złożeniu siedzeń widać jak jest mocowana. Kilka kołków rozporowych (takich jakimi mocuje sie nadkole do błotnika). Najlepiej wyjmować je od spodu. A najbardziej trzeszczy w miejscu zetknięcia półki z plastikowymi jakby nawiewami zaraz pod tylną szybą.

 

http://i55.tinypic.com/1zdni8j.jpg

http://www.bresco.com/acatalog/DRR057-1-Mid.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.