Skocz do zawartości

Nieudane kasowanie po wymianie klocków hamulcowych


e60 Filip

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Proszę o pomoc. Przy wskazaniu komputera 2500km do wymiany przednich klocków hamulcowych zrobiłem wymianę wraz z czujnikiem w nieautoryzowanym zakładzie, który nie umiał skasować inspekcji.

Ponieważ teoretycznie to prosta sprawa przekręciłem kluczyk na 2 przytrzymałem reset wszedłem w opcje kasowania klockow i przytrzymałem do ukazania się RESET? ponownie reset i skasował mi się na UWAGA:

-15000 z komunikatem abym natychmiast jechał do serwisu i lampka hamulce na czerwono non stop świeci jakbym jechał na ręcznym.

 

Kilkukrtonie kasowałem i jest to samo? Czy pozostaje mi tylko podłączenie do komputera w ASO?

 

Pozdrawiam,

Filip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącze się pod wątek: rozumiem, że istnieje procedura zerowania komputera po wymianie klocków (zaraz spróbuje ją tutaj na forum odszukać). Moje pytanie: czy ta sama/podobna procedura jest też dla zerowania licznika po wymianie filtra kabinowego?

 

Mariox.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącze się pod wątek: rozumiem, że istnieje procedura zerowania komputera po wymianie klocków (zaraz spróbuje ją tutaj na forum odszukać). Moje pytanie: czy ta sama/podobna procedura jest też dla zerowania licznika po wymianie filtra kabinowego?

 

Mariox.

 

witam

Procedura jest taka sama nawet z filtrem cząstek stałych :D

tu znajdziesz

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=12999

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. u mnie kasowanie klocków udało się dopiero za czwartym razem. za trzema poprzednimi komunikat -15000km. możliwe że za czwartym razem nacisnąłem dodatkowo pedał hamulca.

 

4 razy pod rząd? ja już próbowałem 10 razy i nic. Ile km powinien po danej kasacji wskazać licznik?

 

Może ktoś jeszcze ma udane kasowanie za sobą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego autko nie moze miec zaciagnietego hamulca recznego podczas kasowania. Po wymianie tylnych klockow komp mi pokazuje 50000 km do wymiany, ?Nadmienie tez,ze klocki na tyl i przod z czujnikami kupilem w sklepie internetowym Lukas(TRW) za 399zl. Wymienilem narazie z tylu(sam w garazu). Puki co nie czuje roznicy w skutecznosci hamowania. W odroznieniu od dotychczasowych klockow- textar bmw- TRW nie piszcza. No i trzeba byc naprawde ....... aby dac serwisowi 2500zl za wymiane klockow :mad2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Skąd 2500zł? Masz jakąś na to kalkulację?

Klocki przód z czujnikiem 700zł

Klocki tył z czujnikiem 500 zł

No może jak doliczy jeszcze wymianę płynu hamulcowego to może się nazbiera 2500 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd 2500zł? Masz jakąś na to kalkulację?

Klocki przód z czujnikiem 700zł

Klocki tył z czujnikiem 500 zł

No może jak doliczy jeszcze wymianę płynu hamulcowego to może się nazbiera 2500 zł

Serwis Fota mi taka wlasnie oferte zlozyla. Dolicz robocizne ok. 300zl za jedna os i ten plyn i bedzie 2500. A plyn to wymienie w Q-serwis za 70zl plus 30 za plyn. Co mi daje w sumie 500zl a nie 2500. I do tego czuje sie bezpieczniej bo sam to robilem a nie tzw. spece o bmek. Oczywiscie klocki,filtry to drobnostki i ztym nie pojade do aso. Grubsze rzeczy powierzylbym juz tym specom. No ale nie po to ma sie taki woz na benzyne, zeby myslec o jakichs grubszych remontach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry ale wrócę do tematu głównego, czyli mojego zapytania:

 

Jak skasować komputer po wymianie klocków. Postąpiłem wg tego co jest na forum kilkanaście razy również z wciśniętym hamulcem i bez hamulca i mi wskazuje - (slownie minus) 15000 a mialem 2300 na plus jak je wymienilem.

 

Czy uratuje mnie aso czy może ktoś poradzi??????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry ale wrócę do tematu głównego, czyli mojego zapytania:

 

Jak skasować komputer po wymianie klocków. Postąpiłem wg tego co jest na forum kilkanaście razy również z wciśniętym hamulcem i bez hamulca i mi wskazuje - (slownie minus) 15000 a mialem 2300 na plus jak je wymienilem.

 

Czy uratuje mnie aso czy może ktoś poradzi??????

Pomalu bez paniki i aso. Na poczatku tez mi wyskakiwal minus. Sprubuj jeszcze raz. (Hamulec reczny wylaczany) Moze zalapie. Jak nie zalapie to albo cos nie tak robisz albo zle zamocowany czujnik lub uszkodzony kabelek czujnika(roznie bywa). Pomalu postepuj wedlug instukcji:http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?p=491398

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadmienie tez,ze klocki na tyl i przod z czujnikami kupilem w sklepie internetowym Lukas(TRW) za 399zl. Wymienilem narazie z tylu(sam w garazu). Puki co nie czuje roznicy w skutecznosci hamowania. W odroznieniu od dotychczasowych klockow- textar bmw- TRW nie piszcza. No i trzeba byc naprawde ....... aby dac serwisowi 2500zl za wymiane klockow :mad2:

witaj!

nie 2,500zł w ASO tylko 1,500zł przód,tył plus czujniki plus kawki,auto zastępcze np.nowa 3 lub 1 i mój po wymianie umyty i odkurzony.A także:

-wpis w książce serwisowej

-gwarancja na 24 miesiące

-święty spokój na całe życie takich klocków,drugi raz zmieniam więc wiem co piszę.

hej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto oferta FOT

Witam, oto odpowiedź na zapytanie dot. usługi serwisowej:

klocki przód - 655,65,-

czujnik przód - 67,17,-

klocki tył - 418,61,-

czujnik tył - 67,17,-

wymiana klocków przód + tył - 429,44,- (należy doliczyć ceny części)

wymiana płynu hamulcowego - 314,82,- (wraz z płynem)

test komputerowy 304,-

Zapraszamy do serwisu, należy wcześniej telefonicznie lub osobiście w siedzibie firmy umówić się na wizytę.

Tel. 58 690 66 73/74/75Y

P.S. Po co mi gwarancja na klocki i wymiane az na 24miesiace? Przeciez starczaja Ci, jak pisales wczesniej na 20-25tyskm. No chyba ze robisz tyle w trzy lata. Co do mycia autka - nie lubie jak ktos mi go rysuje. A w srodku nie ma jak samemu sie wypucuje. Oczywiscie dysponuje czasem na wymiane,na pucowanie itd. Kazdy czlowiek prowadzi inny tryb zycia. Jeden ma czas drugi jest zabiegany. Dlatego preferuja serwis -jak Ty Tora. Chcialem tym opisem przedstawic jak mozna zrobic to za 500zl, tez w sposob fachowy.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie widzę że szastacie pieniędzmi

e 60 525 d

Przód 180 pln

czujnik 26 pln

tył 175 pln

czujnik 26

filtr powietrza 80 pln

pyłkowy aktywny węgiel 65 pln

mycie na swojej myjni

podłączenie pod swój komputer

Nie wiem skąd bierzecie te ceny

Dziwne

Oczywiście wszystko wymieniłem sobie sam to jest bajecznie proste

a wpis do książki czy to w tym przypadku jest ważne

 

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie widzę że szastacie pieniędzmi

e 60 525 d

Przód 180 pln

czujnik 26 pln

tył 175 pln

czujnik 26

filtr powietrza 80 pln

pyłkowy aktywny węgiel 65 pln

mycie na swojej myjni

podłączenie pod swój komputer

Nie wiem skąd bierzecie te ceny

Dziwne

Oczywiście wszystko wymieniłem sobie sam to jest bajecznie proste

a wpis do książki czy to w tym przypadku jest ważne

 

:D

Kolego to cennik Serwis Fota. Z ktorego nie skorzstalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można samemu zrobić wiele rzeczy każdy ma rację bo wymiana klocków w nowym aucie jest przyjemnością.

Każdy liczy kasę nikt nie szasta,klocki uważam tylko z ASO lub z Narbutta ceny prawie takie same,wiec tego nie liczmy chyba że za 180 ale ja dziekuję moze będą dobre może nie mam czasu na eksperymenty.Czyli pozostaje wymiana jej koszt 400zł samemu nie wymienie nie mam czasu mechanik wezmie z 50zł od koła jak zobaczy fure czyli oszczędzam 200zł taka jest w moim przypadku kalkulacja.

a wogóle ten test komputerowy za 304zł przy wymioanie klocków w Focie dziwne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

a wogóle ten test komputerowy za 304zł przy wymioanie klocków w Focie dziwne

Wygląda to na krojenie klienta. Wymieniałem klocki w ASO w Bydgoszczy i w Szczecnie i nigdzie nie kasowali za test komputerowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można samemu zrobić wiele rzeczy każdy ma rację bo wymiana klocków w nowym aucie jest przyjemnością.

Każdy liczy kasę nikt nie szasta,klocki uważam tylko z ASO lub z Narbutta ceny prawie takie same,wiec tego nie liczmy chyba że za 180 ale ja dziekuję moze będą dobre może nie mam czasu na eksperymenty.Czyli pozostaje wymiana jej koszt 400zł samemu nie wymienie nie mam czasu mechanik wezmie z 50zł od koła jak zobaczy fure czyli oszczędzam 200zł taka jest w moim przypadku kalkulacja.

a wogóle ten test komputerowy za 304zł przy wymioanie klocków w Focie dziwne

To dodatkowy test. Na moje zlecenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Podam ceny i koszt przegladu w ASO Inchape Wawa.

Zlecilem przeglad i zrobienie/wymiane rzeczy, ktore sa do zrobienia.

 

Za robocizne (brutto):

 

Przeglad zak. podst. 2JR - 53,68

Wym. klockow ham. tyl 12JR - 322,08

Wym. klockow ham. przod 8JR - 214,72

Kontrola emisji spalin 5JR - 134,20

 

Razem za robocizne - 724,68

 

Za czesci (brutto):

 

Klocki ham. przod - 508

Klocki ham. tyl - 418,61

Czujnik klockow przod/90 - 63,40

Czujnik klockow - 70,24

 

Razem za czesci - 1060,25

 

RAZEM - 1784,93

 

oraz

Mycie/czyszczenie autka

 

Panowie mozna sie burzyc na ceny czesci i serwisu w ASO, ale cena za robocizne to nie tylko koszt mechanika, ktory zdemontuje kolo i zalozy nowe klocki- to takze koszt pracy doradcy serwisowego, milych pan ktore podadza kawke, pani sprzataczki, pana ktory wyczysci umyje autko na glanc itd.

Sam pracuje dla pewnej duzej firmy (rowniez z DE) i orientuje sie jakie sa koszty serwisu i czesci do pewnych systemow, wiec ceny czesci i serwisu ASO BMW mnie nie dziwia- co wiecej nie jest zle :wink:

Klocki za 180zl...hmmm... nie obrazajac nikogo- mozna kupic bielizne na przyslowiowym bazarze albo w markowym sklepie. Roznica cenowa- kosmos, ale wiem za co place (jakosc i komfort).

Kolega poradzil bym rozwazyl oferte EBC- red stuff, cena tych klockow juz nie pamietam, ale byla chyba drozsza od ori BMW. Jako ze nie mialem czasu oraz checi na zabawe w zamawianie z netu i wozenie czesci do ASO postanowilem zlecic wszystko w Inchape zostawic autko wyjechac zastepczym i wieczorkiem odebrac gotowy samochodzik.

Koledzy za jakosc i marke niestety trzeba placic, no ale jezeli (znow nie chce nikogo obrazic) ktos chce i ma ochote chodzic w przyslowiowych majtkach z bazaru jego wybor.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.