Skocz do zawartości

520iA Touring Nie odpala


Brambi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Problem jest tego typu.

Auto ma założoną sekwencje,do tej pory przez kilka lat nie zepsuło się nic poza typowymi wymianami klocki tarcze,elementy zawieszenia,regularne wymiany oleju i świec.Po przyjechaniu na wieś na działke auto stało 5 godzin i już nie odpaliło.Rozrusznik żwawo kręci ale nawet na sekunde silnik nie zaskakuje.Ojciec jest na działce za daleko żebym mógł do niego przyjechać a w okolicy nie ma nikogo kto mógłby zerknąć na auto.Jakieś pomysły co może sam sprawdzić na miejscu?

http://gratyzchaty.pl -Giełda Darmowych Przedmiotów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest gaz zacząłbym od sprawdzenia pompki paliwa, czy pracuje i czy podaje benzynę, ew. próbowałbym uruchomić silnik w trybie awaryjnym z gazu.

W dalszej kolejności sprawdzenie czy iskra przekazywana jest na świece albo czy na kablach WN nie występuje przebicie (jeśli auto stoi na tzw. trawce to przez noc mogła się tam zebrać niezła wilgoć i skutecznie utrudnić odpalenie auta)

 

pozdrawiam, sebav340

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jeśli nie odpali awaryjnie na gazie to masz problem bo może być różnie.

Jeszcze możesz odpiąć przepływomierz i spróbować odpalić.

Ale takie nagłe awarie to najczęściej wina któregoś czujnika < zwłaszcza czujnika położenia wału>

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a na jakim biegu odpalasz??? chodzi mi o P,R,N czy D

Jeśli by próbował odpalić na złym biegu (czyli innym niż P lub N) to rozrusznik nawet nie zakręci-czyli próbuje odpalać na dobrym.

Jak kolega wczesniej napisał-zacząłbym od sprawdzenia pompy paliwa.

Może być każde auto,pod warunkiem że będzie to BMW...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany :) Mieliście racje,pompa paliwa się zawiesiła,znalazł się ktoś z okolicy kto wyjął przeczyscił i hula jak nowa.Jeśli by się okazało że to coś poważniejszego to byśmy w koszty wpadli bo sekwencja nie pozwoli na gazie odpalić a auto ma automatyczną skrzynię i holowanie na tak dużą odległość też odpada,więc trza by było lawete brać.

 

Pozdrawiam

brambi

http://gratyzchaty.pl -Giełda Darmowych Przedmiotów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
ja mialem podobny problem. mam w swojej e39 sekwencje . ostatnio gdy jechalem na trasie to zgasilem auto na stacji benzynowej zeby napic sie kawy. po okolo 5 minutach jak wyszedlem i probowalem odpalic to krecila normalnie ale nie udalo mi sie jej uruchomic...koszty lawety to 450zl......
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobny problem, dlugo by trwało opisywać wszystko. Wracając z Bieszczad do W-wy po krótkim postoju nie chciała odpalić, ani na benzynie ani awaryjnie na gazie. Lżejszy o 400 zł (holowanie Kolbuszowa-Rzeszów) = ok 35 km i "naprawa" za 100zł wróciłem do domu, mechanika w Rzeszowie instruował telefonicznie kolega co zakładał mi gaz, co ma zrobić. aby autko odpaliło. Telenauki pomogły. Facet był tak cienki, że wmawiał Mi , że mam silnik M20. Takich mamy fachowców w Rzeszowie i Kolbuszowej. Ręce opadają jakie jest złodziejstwo gdy Cię holują. Chetnie bym gdzieś opisał jak żerują hieny na ludzkim nieszczęściu. Oby więcej nigdy takich zdarzeń. Ale najważniejsze, że wróciliśmy do domu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qrde do dzisiaj nie wiem co jej jest..... kreci normalnie na paliwie a nie odpala. w zbiorniku jest zawsze owyzej 15 litrow paliwa. na gazie w trybie awaryjnym odpala. sprawdzalem bezpieczniki w schowku od strony pasazera i niby wszystko jest ok, a ona nie chce odpalic...mozliwe ze to pompka paliwa? jak to sprawdzic ? jak sie do niej dostac?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.