Skocz do zawartości

Pompa wody?


Michael

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Chłodnica jest zimna, zbiorniczek wyrównawczy zimny, układ odpowietrzany. Reduktor od gazu jest ciepły, nagrzewnica też. Wskazówka wchodzi w okolice czerwonego pola...

 

myślałem że to termostat i obciąłem go tak by był zawsze otwarty :mad2: ale dalej dzieje się to samo.

 

Czy to pompa wody?

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michael: odkręć korek od zbiornika wyrównawczego i odpal silnik. Z prawej strony (od bezpieczników) wchodzi do zbiorniczka wężyk "obiegowy jak ja to nazywam" od chłodnicy - jeżeli będzie się przelewał tym wężykiem płyn to pompa jest sprawna bo tłoczy... Miałem podobne doświadczenia z moim silnikiem - przyczyną gotowania się wody i wskazówki na czerwonym polu był właśnie zapchany ten wężyk. Możesz go również rozłączyć zaraz przy chłodnicy i przedmuchać aby sprawdzić jego drożność...
Obecnie AUDI S4 QUATTRO... do BMW wrócimy na wiosnę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michael: odkręć korek od zbiornika wyrównawczego i odpal silnik. Z prawej strony (od bezpieczników) wchodzi do zbiorniczka wężyk "obiegowy jak ja to nazywam" od chłodnicy - jeżeli będzie się przelewał tym wężykiem płyn to pompa jest sprawna bo tłoczy... Miałem podobne doświadczenia z moim silnikiem - przyczyną gotowania się wody i wskazówki na czerwonym polu był właśnie zapchany ten wężyk. Możesz go również rozłączyć zaraz przy chłodnicy i przedmuchać aby sprawdzić jego drożność...

 

z tego wężyka woda nie leci... gdy odkręciłem go od chłodnicy troszkę płynu poleciało z chłodnicy troszeczkę z tego wężyka... potem bez problemu własnymi płucami przedmuchałem ten wężyk... wątpię żeby pompa nie dała z tym rady. Wniosek: wężyk nie przytkany.

 

Czyli to pompa?

 

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem pompę. Będę wymieniać po południu... mam tylko pytanie... czy w E32 były plastikowe pompy?

 

Tak były!!!! Niestety!!

 

Właśnie wróciłem z wymiany pompy... teraz silnik mi się lekko nie dogrzewa bo termostat otwarty cały czas. Przejechałem z 25 km i wszystko ok!

 

Stara pompa w ogóle nie obracała się, wirnik się odłamał od ośki, to wszystko było plastikowe, co za tandeta!

 

Nowa ma łopatki z jakiegoś metalu... SKF.

 

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak gwoli informacji podepnę się pod temat-jako luźne spostrzeżenie.. Profilaktycznie wymienialem pompę po kupnie - mimo tego iż wyglądala na świeżą ( 4MAX) . Zakupilem pompę HEPU i tu niestety byly różnice - fakt wirniki byly metalowy w obu , lecz ilość lopatek i kąt ich ustawienia- znaczne, oczywiście na korzyść pompki HEPU .

Różnica w eksploatacji - 4MAX -przy jeździe na niższych obrotach temperatura przekraczala polowę grubość wsakzówki ( przy obrotach powyżej 2500-wracalo do normy-polowa), po zmianie na HEPU - wszystko stabilnie w polowie, niezależnie od obrotów silnika.

Z ciekawości porównalem ceny obydwu : HEPU - zaplacilem okolo 120 pln,a wg informacji na hurtowni: 4MAX- okolo 100.

Jeśli macie możliwość to sprawdzajcie i porównujcie - czasem różnica niby niewielka , ale..

Pozdrawiam

:wink:

6 INLINE...

Quattro-Serwis Kraków, ul.Rzemieślnicza 20.

www.quattro-service.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

witam

 

dopadło i mnie:

 

zrobił się luz na ośce wychodzącej z pompy wody,łopatki wirnika pouszczerbiane(od uderzeń od koła-od pasków poniżej wiatraka),,uszczerbiło obudowę pompy na wyjściu

 

z zaminników dostępne są w :

4MAX...FEBI BILSTEIN...HEPU...JC AUTO... RUVILLE ...SKF...

 

na allegro jest też jakaś HART ???

 

muszę też dorwać nowy wiatrak

 

no i ...auto jest 40 km od mechanika...lepiej go wcale nie ruszać bo podczas jazdy albo rozwali niedawno wstatwioną nową chłodnicę,lub pompkę w drobiazgi

 

więc potrzebuję instrukcję co i jak aby dobrze wyszło,a największa obawa o wisko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki silnik M30?

 

1. Odkręcasz wisko z wiatrakiem klucz 32 lub 34.

 

2. Odkręcasz koło pasowe od pompy 4 śruby 10.

 

3. Ściągasz wąż wodny biegnący od termostatu. ( 2 opaski ślimakowe)

 

4. Teraz odkręcasz pompę wody 6 śrub 10 musisz mieć długa nasadkę lub przedłużkę (na mała grzechotkę)

 

Pompa jest jest osadzona na papierowej uszczelce. Więc pasuje kupić nową ASO 3zł ewentualnie ELRING i GOETZE też je produkują, albo osadzić na jakimś specyfiku pasta/silikon.

 

Po wszystkim trzeba uzupełnić stan płynu chłodniczego i odpowietrzyć układ.

 

Wiatrak to bym kupił używany BMW. Taki wiatrak jak w M30 występuje również w M50, M52 itd w katalogu typu RealOem można sprawdzić w jakich dokładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pinczer

 

pięknie dziękuję,a silnik M30B35

 

aha nadal dylemat co kupywać,,,do listy dodać można firmę Graf/Graff

 

 

tylko co kupić aby uniknąć badziewia :?:

 

tak dla zainteresowanych wiatraki w zamienniku sprzedaje w Szczecinie dystrybutor Polcaru-Auto-Blachy w Zdrojach ,za 59 zł,11 łopatek,3 dziury,na śruby,420mm średncy

 

jeszcze 1 w jaki sposób można uszkodzić visko :?: coś mi się obiło o uszy ,że przed montażem musi być w pionie :?: -coś w tym stylu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem zdecydowany na pompę Ruville po długiej lekturze na różnych forum ,jednak Ruville zbrakło i kupiłem Hepu-110 zł(razem z uszczelką) oraz nowy wiatrak Hans Preis 72 zł.

 

Klucz 32,jedno co można dodać to to,że visco odkręca się odwrotnie,tzn jak stoisz od str kierowcy przy błotniku to odkręcasz w dół,a zakręcasz w górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miało być odpowietrzenie i jazda próbna :cry2: a wygląda na to,że akumulator padł,rozrusznik ani drgnie

 

łącznie auto stało nieruszane około 3 tyg(pompa rozsypała się wcześniej,ale nie było czasu na grzebanie pod maską)

-czyżby przyszła kolej na akumulator :?: :(

 

dodam,że przy demontażu niczego nie zalałem przez przypadek...więc chyba nic nie nabroiłem :doh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.