Skocz do zawartości

zamiana


marcin.monia.bmw

Rekomendowane odpowiedzi

Wybór E39 niekoniecznie oznacza rezygnację z osiagów na rzecz komfortu. :) Pomiędzy takimi samymi silnikami w E39 i E46 różnica jest minimalna, przykładowo E46 328i ma 7,3 do setki, E39 528i 7,5, więc różnica żadna. E46 Coupe to fajne i zwinne autko dla dwóch osób, E39 to trochę inny segment, dziwne porównanie. :?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
No tak.. ale zakładamy, że ktoś ma daną sumę pieniędzy i za to samo z tego samego rocznika nie kupi 5tki z tym samym silnikiem co 3ki. W tym sensie to napisałem. Jeżeli ktoś nie ma dzieci, nie ceni bardzo komfortu to lepiej kupić 3kę z mocnym silnikiem niż za te same pieniądze 5tkę ze słabszym lub gorzej wyposażoną.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, kto co lubi. Ja zmieniłem właśnie Coupetkę, co prawda E36, na E39 i na E36 czy E46 już jej nie zamienię. E39 musi mieć jednak mocny silnik, bo to duże gabarytowo i ciężkie auto, ze słabym jeździ się bardzo średnio, bo autko wydaje się wtedy klockowate i ociężałe. E36 Coupe bardziej czułem, miałem jakby większą kontrolę, prowadził się trochę jak gokart w porównaniu do E39 ze wzglądu na rozmiary, bo waga E36-E46 jest tylko 120 kg mniejsza od E39. Wadą Coupety jest mniejsza ilość miejsca z przodu oraz przede wszystkim z tyłu i wieczne narzekania osób tam wsiadających i siedzących, ale jak komuś to nie przeszkadza i jeździ głównie sam lub z dziewczyną no to Coupeta na pewno nie jest gorszym autkiem niż E39, szczególnie E46, ma ekstra linię i fajnie wygląda obniżona i na 18-nastkach. :8)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak piszesz, ja jakbym miał zamienić swoją E39 na inną E39 to chyba tylko na 3.0d ze względów ekonomicznych. Jeśli 5-tka to chyba najsensowniejszy jest skok do kolejnego modelu, ale ta cena E60. :roll: :wink:

 

Jeśli chodzi o silnik w E46 to polecam 2.8 lub 3.0, szybko zapomniesz o swojej byłej E39 520i. Przy 2.0 będzie ciasno, twardo i wolno, czyli nieprzyjemnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysle ze tez powninnies wziasc pod uwage to czego bedzie ci sluzyl ten samochod bo jesli to jazdy wylacznie po miescie po zatloczonych drogach to na pewno coupetka bedzie ci latwiej i nie ma sensu chyba kupowac limuzyny. mialem podobny dylemat pzed kupnem mojego auta i powiem ci ze cieko bylob mi sie zdecydowac. jesli chodzi o miejsce z przodu to nie moge sie zgodzic z jednym z kolegow, miejsca jest wystarczajaco i pry moim wzroscie 198 cm i wadze 120 kg wcale nie czulem sie gorzej niz w 5-tce. bagaznik rowniez jest niewiele mniejszy. ale jak zresza juz ktos napisal to na pewno kwestia gustu. zycze udanego zakupu

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SaluCK miejsca z przodu jest praktycznie tyle samo co w E39, ale jak ... odsuniesz przednie fotele prawie na maksa do tyłu. A wtedy za Tobą nikt nie może usiąść. :D W E39 ja (192 wzrostu), mogę sobie spokojnie odsunąć fotel i wygodnie usiąść, a za mną normalnie inna osoba bez ciasnoty (do tego nie musi sie gimnastykować, żeby tam w ogóle dotrzeć i usiąść :wink: ). Poza tym w E39 jest trochę więcej miejsca po bokach. Można powiedzieć, że E46 jest jak dobrze dopasowany garnitur, E39 bardziej jak luźny sweterek, choć już nie tak jak bluza od ojca (E38). :8)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wlasnie mozna powiedziec jestem w trakcie zmiany z E39 523i na E46 coupe 323i a dodam ze piatke kupilem w styczniu i jak tylko dowiedzialem sie ze znajomy ma do sprzedania swoje coupe nie zastanawialem sie tylko wystawilem ogloszenia i piatka zostala sprzedana w przeciagu tygodnia. Pod koniec nastepnego tyg mysle ze bede jezdzil trojka i nie zaluje tej decyzji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia gustu i oczekiwan uzytkownika, przed E39 mialem E36 coupe 323i i bez zastanowienia przesiadam sie na znowu na mniejszy model bo osobiscie powiem ze piatka jak dla mnie jest zbyt malo sprytna. Jest to rzecza gustu ale powiem Tobie ze najlepiej bedzie jesli sam sprawdzisz osobiscie czy bedzie to samochod z ktorego bedziesz zadowolony.

Nie widze problemu jak bede mial samochod abys porownal osobiscie, przejechal sie i wtedy bedziesz mogl latwiej podjac decyzje bo wiadomo ze trojka i piatka sa to zupelnie z innych segmentow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobote odebrałem samochód i powiem że dla mnie na plus zmiana. Zawieszenie jest sztywniejsze ale nie jest też tak że trzęsie na wybojach, bardzo wygodnie się jeździ i chociaż piątka była bardziej komfortowa to wg moich oczekiwań ten samochód daje mi więcej radości z jazdy i pokonywanie zakrętów jest lepsze. Nie jest też niski na tyle by mieć problemy z wyższymi martwymi policjantami czy wiekszymi dołkami.

Jak wcześniej wspominałem jeśli byś chciał na żywo sprawdzić czy chcesz zamienić na takie auto ten co masz daj znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam oba modele i powiem,że E46 jest dużo gorzej wykończony np. bardziej trzeszczą uszczelki w drzwiach .

Poza tym w E46 trudno mi dopasować dobrze siedzenie a nie jestem wcale wysoki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozmawiamy tutaj o E46 coupe i jednak ten model rozni sie od sedana sa to troszke inne samochody, co do materialow wykonczenia fakt nie sa juz takie jak w E39 ale mimo wszystko nie jest tak zle by mozna bylo narzekac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Wiele zależy od stanu samochodu, tego co się z nim działo wcześniej itd itd.

 

Nawet w E36 nic nie trzeszczy jak nikt wcześniej nie rozbierał połowy auta. BMW to BMW i z założenia materiały są wysokiej jakości żeby nie piszczało, trzeszczało itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.