Skocz do zawartości

Lampy przednie e36


Damian e34

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich mam takie pytanie do znawców tematu mianowicie posiadam e36 z 96r ze zwykłymi lampami tzn bez soczewki dowiedziałem sie ze soczewki wychodziły tylko do 94r lecz moje pytanie jest takie czy lampy przednie od anglika nadają sie na europe czy można je normalnie ustawić zależy mi na odpowiedzi osoby czy osób które na pewno wiedza będę wdzięczny za odpowiedz a i może ktoś by wiedział gdzie można takie lampy kupić Częstochowa i okolice bo chciałbym widzieć co biorę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od anglika nie. Nie będą pasować strumieniem światła.

____/____/ u nas tak świecą a w angli odwrotnie. Nie będzie ci oświetlac dokładnie popocza i będziesz oslepiał auta z naprzeciwka. Był już o tym temat wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od razu ja mam lampy nie orginalne nie bosh czy hella mam depo:) i po rozebraniu lampy i soczewki soczewka ma przysłonke przykręconą na 2 śróbki ta przysłonka okreśka strumień swiatła i jakby ja założyć odwrotnie to świeciła by na angielski typ wiec myśle że jeśli w moich podróbach jest opcja przełożenia przysłonki to w orginale tym bardziej powinno to być możliwe lecz mogę sie mylić ale popytam sie troche :sad2:
przedni napęd jest dla dziewczyn...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dąbasz

 

Od anglika nie. Nie będą pasować strumieniem światła.

____/____/ u nas tak świecą a w angli odwrotnie. Nie będzie ci oświetlac dokładnie popocza i będziesz oslepiał auta z naprzeciwka. Był już o tym temat wcześniej.

skoro było to powiieneś wiedzieć że jak ma bez soczewki to nie ma takie opcji __/__/ tylko rozproszenie światła jest normalne. a jezeli chce lampy z anglika takie jak ma to bez soczewki nie nadaja się, a z soczewką można ją odwrócić i będzie poprawnie.

mając lapme przed oczami każdy sie kapnie , tak jak myszabmw napisał tak samo jest w boscha i ZKW instrukcja http://img340.imageshack.us/img340/1571/wiataqh6.jpg a pozatym temat z bliźniaczego forum http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?t=6093&highlight=lampy+anglik[/code]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
dokladnie, tez kiedys o to juz pytalem i dostalem odpowiedz ze da sie przelozyc, aktualnie jezdze na angielskich i we wrzesniu bede musial to przelozyc wiec dam znac czy na 100% sie da, no ale kilka osob mowilo ze jak najbardziej mozna zmienic ten strumien swiatla na europejski wiec tak jest, ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
jak chodziłem za lampami po sklepach to mi mówili ze do 94r były soczewki wiec pewnie masz wymieniane skoro masz zwykle bez soczewki

zgadza sie, ale we wczesnych modelach e36 (do 93 roku) soczewek jeszcze nie bylo, pozdro...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Lampy europejskie swieca tak __/ __/ czyli bardziej w prawo i na pobocze, a angielskie odwrotnie \__ \__ .

 

Mam lampy ZKW na soczewce, ostatnio demontowalem lampy bo chcialem przeczyscic soczewki od wewnatrz. Po wyczyszczeniu wszytskiego, zlozeniu oraz montazu okazalo sie ze cos jest nie tak. Zamknolem garaz, stanelem autem przed drzwiami, wlaczylem swiatla i co sie okazalo, lewa lampe (od kierowcy) zlozylem zle tzn. swiatla swiecily tak \__ __/. Po ponownym demontazu okazalo sie ze soczewka jest przykrecona do trzymaka zarowki za pomoca 3 srub. Otwory pod te sruby sa na fasolkach. Ja podczas czyszczenia, i skladanie lamp ustawilem nie pod tym katem i dlatego swiecilo jak lampa angielska :)

 

Lampa jest zbudowana tak ze pierw jest zarowka, potem taka przyslonka ktora kieruje swiatlo w taki ksztalt __/ a potem soczewka.

 

Tylko nie wiem jak to jest z Boschem, ZKW ma regulacje napewno :)

 

pozdrawiam MG

Bardzo Mądry Wybór :)

-OO=[][]=OO-


Nie sztuka zabić muche przednią szybą :)

Sztuka zrobić to boczną :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, właśnie sprawdziłem na oryginalnych i jest tak samo, nie ma problemu z przestawieniem. Właśnie kupiłem światełka od anglika :) - w dużo lepszym stanie niż większość z allegro i za mniej niż połowę ceny :) Sprzedający chyba nie wiedział że da się coś z nimi zrobić :)

było:

e30 2,0i touring /e30 1,8i coupe /e30 2,5i sedan / e36 323i coupe / e39 523i sedan / e39 525i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno Bosch, ale potwierdzę dopiero jak będę je miał w rękach :) Mam nadzieję że jutro dotrą - wtedy w ramach sobotniego relaksu posiedzę w garażu :)

było:

e30 2,0i touring /e30 1,8i coupe /e30 2,5i sedan / e36 323i coupe / e39 523i sedan / e39 525i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.