Skocz do zawartości

Porady dotyczące zakupu e34...


pasjonat_marki

Rekomendowane odpowiedzi

Ja właścicielowi zaproponowałem swoje auto :)

 

Ale fakt jest taki że 525 daje więcej frajdy z jazdy zdecydowany fakt:)

 

Koszty gazowania pewnie te same tu R6 i tu R6

 

Spalanie ciut większe dla 525 różnica na trasie 0,5-1litr miasto od 1-3 litrów

 

Ale zapominay o jedenj kwestii czym wogóle kolega jeździł najpierw ??

 

Ktoś tu pisał że 535 to będzie za dużo

 

Jak jezdził czymś słabym to 520 bedzie za dużo pierwszy deszcz śnieg i może się pozegnać z autem

 

Z moca trzeba się uczyć radzić od jej rozsądnych ilości wiem coś o tym jedno 525 mnie nauczyło pokory do życia dla niewprawnego kierowcy 150KM a tymbardziej 192KM przy kiepskich warunkach to dużo za dużo przy RWD

 

Ale ogólnie rada ode mnie kup to co znajdziesz w najlepszym stanie potrzymaj z rok dwa dbaj ucz się a ptem kup coś mocniejszego ja tak rboię dbałem pucowałem i uczyłem się mojego auta jego budowy i mozliwości teraz wiem że nadszedł czas na mocniejsze

 

amen

 

Ksiądz skończył mozna iść do domu

 

 

Przez ostatnie dwa lata jeżdrze taty mercedesem 2,0 E na benzynce i tylni napęd nie jest mi opcy :wink: Mam dużo pokory dla tylnego napędu,zwłaszcza jeśli chodzi o okres zimowy.Chwila nie uwagi,gwałtowniejszy ruch gazem lub hamulcem i 180' wokół własnej osi :wink:

Nie mniej jednak czasem kusi aby mocniej depnąć w zakręt :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów i wszystkich co zastanawiają się jaka ma byc ich wymażona Bawarka. Łatwo sie domyślic ze jestem nowym forumowiczem ale fanem marki BMW od X czasu i miałem nie jedną bejce. Teraz jestem szczęśliwym posiadaczem 525i 24 zawory i nie moge złego słowa powiedzieć na moje autko i zdecydowanie polecam z tym silnikiem 2,5 litra faktycznie pali 12-13 litra po mieście ale nic nie zastąpi melodi tego silnika i frajdy z jazdy tak wogóle to czy to jest duzo jak na taką klase auta. Z gazem trzeba patrzec tylko na jakosść proponowanej instalacji oczywiście tylko sekwencyjnej poniewaz cena jest bardzo podobna u różnych specjalistów, wiem bo właśnie jestem na etapie poszukiwania odpowiedniej instalacji. Pozdrawiam....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem najlepszym motorkiem w e34 jest 525i 24v oraz 535i 12v

Kieruj się przede wszystkim stanem technicznym nie rocznikiem oraz nie ceną. Za zadbany egzemplarz warto wydać 9-10 tys nawet jak to będzie 90 rok.

 

Dzięki za radę.Właśnie zastanawiałem się nad 520i,ale lepszym chyba jednak wyborem byłoby 525i.Spalanie pewnie wyjdzie w granicach 12-13l :wink: ?

A co myślicie o 2.5tds?Słyszałem różne opinie na temat tego silnika i nie zawsze były one pozytywne :?

 

Jak kupisz w dobrym stanie TDS bedziesz chwalił silniczek.Jak kupisz paścia na wykonczeniu zagotowanego kilka razy z padajaca pompa wtryskowa to przeklniesz ten silnik i nie bedziesz chcial slyszec o nim

wiecej.

Jedna rade ci dam jak kupujesz to nie łudz sie ze sobie naprawisz i bedzie ok lepiej dolozyc wiecej i kupic dobre bo remont wyjdzie drozej i nigdy nie majac pewnosci ze bedzie tak jak powinno.

BMW 730iA wcześniej

BMW 520i E34, BMW 318 E21, BMW 525 TDS E34, BMW 525i E34

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 to i tak za duzo.

20 normalnie, nawet jak masz uszkodzona lambde przeplywke i co tam jeszcze... :D

mi pali 20 przy ostrej jezdzie po miescie na 100km, w trasie 10-20, zaleznie od predkosci i stylu jazdy.

 

zatankuj do pełna i przejedź ostro 100 km po mieście tylko żeby było równe 100km i cały czas w mieście ostro i zatankuj do pełna na stacji i będzie więcej niż te 20 poważnie

Edytowane przez skidmarks
(OO)=== OO===(OO)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.