Skocz do zawartości

Takie moje przemyślenia na temat Banglowozów


maslo_82

Rekomendowane odpowiedzi

tak sobie przeglądam oferty BMW na allegro, i nasuwają sie pewne przemyslenia, wygląd zewnętrzny:

siódema E6x przed liftem przód był ok tył znośny, po lifcie tył bardzo ładny, przód totalna klapa, przecież to wygląda jak jakieś tanie koreańskie gówno.

trójka i piątka, jak dla mnie stylistycznie cud miód i orzeszki poprostu uczta dla oczu szczególnie trójka coupe.

 

Niestety jest jedno ale do wszystkich tych aut

 

mianowicie

wystrój wnętrza:

poprostu klapa na całej linii we wszystkich modelach, przeciez to wygląda jak kupa gówna,kompletnie zero smaku jaki miały poprzednie BMki, kompletnie zero elegancji, te zegary, gdzie te piękne klasyczne zegary ?? Zamontowali jakieś gówno które nijak nie można przypasować do BMW, we wszystkich BMkach których Bangle nie projektował, jak byś usiadł z opaską na oczach i zobaczył zegary to byś wiedział czy siedzisz w BMW czy w czymś innym, to było poprostu piękne. W środku jakieś beznadziejne srebrne wstawki (w sumie trudno to nazwać wstawkami bo dominują w całym wnątrzu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema, witaj w gronie :D Na zlotach BKP mialem okazje podotykac i pojezdzic nowymi BMW od 130i poprzez 550i, serie 6 az po 730dA i 750i (obie siodemki po lifcie, ta ostatnia jechalem tylko jako pasazer). Po przejazdzce kazdym z tych aut czulem delikatny niesmak. Najgorzej jest z jakoscia wykonczenia detali i dotyczylo to nawet serii 7. Wyglad zewnetrzny katastrofa, w srodku jeszcze gorzej, chociaz seria 6 wewnatrz przypadla mi do gustu.

I tak pewnego dnia, jakies pol roku temu przyjechal do mnie kolega swoim e32 730i. Zrobilismy tym autem 2tys km w 2 dni, poczawszy od Bieszczad, Krakow, Slask, a skonczywszy w Mielnie nad morzem. Sluchajcie kazdy kilometr w tym e32 to przyjemnosc, cala droge zachwycalem sie wnetrzem i praca silnika, a podczas postojow wygladem zewnetrzym. Jednym slowem pelna euforia ( rz. ż IIb, blm 1. ‘wesoły, radosny nastrój’ 2. med. ‘stan błogostanu, chorobliwej wesołości, występujący w niektórych chorobach’) :mrgreen: BMW nie klamalo reklamujac swoje produkty haslem "radosc z jazdy". A teraz juz od 10 lat oklamuje swoich klientow :D

 

Ps rozumiem Twoje zdenerwowanie, jednak jako moderator musze zwrocic Ci uwage abys nie uzywal niecenzuralnych wyrazen :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To naprawdę jest straszne Panowie.... Kompletna utrata tego 'czegoś' co od początku lat 70-tych towarzyszyło BMW.... (zresztą dotyczy motoryzacji szeroko pojętej) Teraz BMW niestety należy do tej całe szarej masy' przemieszczającej się po drogach... Przykre to...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze sie z wami zgodzić, ogólnie nowa linia Bmw nie jest zbyt urodziwa, według mnie za dużo w niej obłych kształtów i krągłości, nie ma tej agresywnej stylizacji, jedynie najnowsze x5 bardzo mi sie podoba i nowa 3coupe a zwłaszcza m3(według mnie ideał) cała reszte aut z reki bangla lepiej przemilczeć... :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Banol szara masa na drogach, to na pewno nie BMW :) No chyba że 3jki, których jest zatrzęsienie.

 

Bar, od kiedy to Czarnula jest nim?? Ja jestem kobietą :lol: Tunel między siedzeniami mi pasuje, wygląda przestronnie. A jak jest w wartburgu niestety nie wiem, bo nie jezdże i nie interesuję się tym. Mi krzywy kokpit w moim samochodzie mi się nie podoba, ale za t ma masę innych plusów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Częściowo się zgodzę.

 

E65 przed liftem tył ma tragiczny (krowia pupa), po lifcie natomiast przód zrobili tak cukierkowo, że z bliska jest super ładny, ale jak widze te auta na drodze, to efekt końcowy to straszna kaszana. Natomiast dodam, że środek to dla mnie majstrsztyk (nawet nowa s-klasa ma podobnie rozwiązany) i z tego powodu decyduje się na kolejne E65.

 

E60 z zewnątrz jest ładne, co prawda wygląda bardziej jak wózek skośnookich (taki napompowany), ale środek mnie odrzuca. Po prostu E39 było super, ale do E60 przeskoczyć nie mogłem z powodu tego środka. Wstawki srebne to standard (za drewno się dopłaca) stąd jest tego sporo i straszy swoim koszmarem.

 

Co do kokpitu, mi również nie podoba się wersja zwrócona do kierowcy. Nie jestem też pilotem F16, by mieć 1700 guzików jak np. w Audi, stąd iDrive to genialne rozwiązanie.

 

Co by zakończyć 3er coupe to jest najpiękniejsze BMW dla mnie i wziłąbym sobie takie z chęcią, ale niestety jako rodzinny wózek odpada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czrnulka nie pisz pogrubionym tekstem bo sie zle czyta :8)

 

Oczywiście każdy może mieć swoje zdanie, i może Ci sie nie podobać kokpit zwrócony w strone kierowcy.

Ale myśle że dla większości forumowiczów to jest podstawa :wink:

 

Jednak nowe Audi maja dużo ładniejsze wnetrza niż w nowych Bmw...

Co by nie psioczyć już na Bmw nowa m3 jest poprostu piękna i

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowe Audi maja dużo ładniejsze wnetrza niż w nowych Bmw...

 

O gustach się nie dyskutuje... ale... nie chce żebyś wziął to za obraze, ale jeśli twierdzisz że Audi ma ładny środek, to jesteś jak dla mnie kompletnie pozbawiony dobrego gustu :naughty: :wink:

 

Audi to jest największa tandeta wśród aut klasy wyższej, jaką widziałem. Mówię o A6 i A8, nowych z roczników 2005/6 w górę, bo niższe wersje nie wchodzą w rachubę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zodiac:

 

Nie obrażam sie/nie biore twojej wypowiedzi za obraze bo nie mam ku temu powodu :wink:

tak jak mówisz o gustach sie nie dyskutuje.. :8) i nie ma co tu wpadać w zbedne dyskusje kto ma lepszy gust, jednemu podoba sie blondynka innemu brunetka

Mi duzo bardziej lży cała linia nowych audi niż nowych bmw, niestety :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:jawdrop: :jawdrop:

Wiecie co, dopiero zauważyłam jakiego strzeliłam byka :oops:

Pisałam pogrubioną czcionką hihi, bo korzystam z innego forum na którym można to robić i weszło mi to w krew, odruchowo to robię. I nie wiedziałam że to oznacza krzyk w necie. Juz się poprawiłam.

 

Ktoś się wypowiedział o audi A6 i A8. Te nowe audi są po prostu bajecznie piękne. O gustach dyskutować nie będziemy, ale przecież to nie są byle jakie samochody, byle jaki jest maluch lub tico. Ale takie landary jak A6/A8 jest cudne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,,,o tym czy auto jest fajne czy nie zecydują nabywcy których stać na zakup nowiutkiej 7er,,, ,,, jeśli autko będzie bee to pujdą do konkurencji a na wykresie sprzedanych autek BMW zacznie robić się przepaść

 

Osobiście e65 mi sie nie podoba,,i nawet nie myśle takowe kupić za kilka latek

Pozostaje mieć nadzieje że następca e65 będzie ideałem ,,,bo jeśli nie to przygode z bmw zakończe na e38 :twisted2:

http://img182.echo.cx/img182/3667/bmwx25qo.jpg

Sprzedaje materiał na podsufitki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie - tak jak przychodzi moda na zmianę linii i wstręt do starego – równie hucznym następstwem tego jest moda na stosowanie nawiązań do historii.

(tylko, że wtedy zrealizowanie marzenia będzie miało dużo większą cenę niż teraz ;) )

Pozdrawiam :)

moje BMW (the SILVERY)

E34 520i M20 (R6 12V) Lachssilber Metallic, Chrome-line, 1988r., pasja /klasyk, żółte tablice/

E39 525i M54 (R6 24V) Touring, Titansilber Metallic, Shadow-line, 2000r., daily driving

podpis.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie - tak jak przychodzi moda na zmianę linii i wstręt do starego – równie hucznym następstwem tego jest moda na stosowanie nawiązań do historii.

(tylko, że wtedy zrealizowanie marzenia będzie miało dużo większą cenę niż teraz ;) )

Pozdrawiam :)

 

Coś w stylu reaktywacji Mustanga to by było naprawdę fajne , nowa 7 na wzór e38 :mrgreen: :mrgreen:

Pozdrawiam,


Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc z perspektywy czasu i zmian w swoich ocenach niektórych aut, myślę że jak współcześnie produkowane BMW będą nieco starsze i, co za tm idzie, dostępniejsze, to będą wzorem designu.

Choć z gustami to różnie bywa.

Do dzisiaj pamiętam swój krytyczny stosunek do SAAB'a 9000 - zarzekałem się że brzydki, że 900 to jest to, itd. Ale jak kupiłem 9000 po mojej 900 to stwierdziłem że tak na prawdę była to kwestia ... przyzwyczajenia. Dziś wspominam go jako jedno z lepszych aut jakie miałem i gdyby nie choroba BMW, jeździł bym teraz 9-5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
eeee tam pierdolicie ;p mi sie podoba strasznie E65 przed liftem i to pod kazdym wzgledem :D zarowno przodu jak i tej "dupy od krowy" auto jest wielkie potezne i robi wrazenie jak zadne inne w tym segmencie :D po prostu jak czolg a to mi sie podoba na maxa!!! jedyne co to nie wiem jak sie siedzi gdy nie ma krzywej deski bo nie mialem okazji ale patrzac na jej wnetrze to mi sie podoba. Jezeli chodzi o 5 to rewelacja a 3... bardziej mi sie podobala w m pakiecie w ostatnich wydaniach (2002-2003)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.