Skocz do zawartości

umiejscowienie sterownika tempomatu


fankabmw

Rekomendowane odpowiedzi

Oj Banol Banol, widzę że ty jakiś nerwowy zbytnio jesteś, wyluzyj bo długo się tą beta nie nacieszysz :?

Jedziesz po ludziach (na razie widzę że tylko po kobietach) a potem masz pretensje, zero szacunku to po drugie. A po trzecie z tego co zauważyłam, jest to forum nie tylko dla FANÓW BMW, ale tez dla osób które mają jakis problem, chcą zadać pytanie i OCZEKUJĄ pomocy. Zwymyślać kogoś od matołów to każdy może, a ty może znasz się na medycynie, albo jak zrobić tipsy, co to akryl i liqiud???? Nieee?? O Boże, przecież to proste jak konstrukcja cepa :!:

 

A to że ktoś jest fanem BMW i nie wie WSZYSTKIEGO na ten temat to nie znaczy że się do niczego nie nadaje. Ty chyba pomyliłeś miejsca i to nie forum for you. Trzaskać na ludzi mordą, a potem ma pretensje i nie lubi szczekatych panien. To sam najpierw naucz sie szacunku i dystansu.

 

A tak na marginesie: ja nie lubię chamów :]]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 53
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

dobra - to ja pojade do FANKABMW i podlacze im ten jeden kabelek - po to w koncu jestem na forum :evil: :twisted:

 

 

czy Wy nie umiecie czytać ????????? jak mozna pomoc w takim przypadku jak tam moze byc wszystko pomieszane - zaczynajac od instalacji a konczac na niesprawnym tempomacie ....

 

 

wiec czego Wy oczekujecie ? bzdury wypisujecie ....[/code]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proszę nie kłócić sie bo to nie miejsce i czas.

nie znam sie na schematach itd, ale to nie znaczy że nie rozróżniam kolorów kabli itd.

kolejny raz proszę o naprowadzenie co i jak sprawdzić by zobaczyć czy sterownik jest sprawny i czy jest napięcie itd.

Mamuuussiu a czemu ci ludzie klęcza?

......... bo to synku jedzie siódemka!

http://img355.imageshack.us/img355/6865/s5000290mz8.jpg

Leokadia, Amelia, Przemek, Marcin

http://7er.pl/customprofilepics/profilepic345_1.gif

WIELE SERC, JEDNO BICIE. BMW PONAD ŻYCIE

www.bmwteam.boo.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Banol Banol, widzę że ty jakiś nerwowy zbytnio jesteś, wyluzyj bo długo się tą beta nie nacieszysz :?

Jedziesz po ludziach (na razie widzę że tylko po kobietach) a potem masz pretensje, zero szacunku to po drugie. A po trzecie z tego co zauważyłam, jest to forum nie tylko dla FANÓW BMW, ale tez dla osób które mają jakis problem, chcą zadać pytanie i OCZEKUJĄ pomocy. Zwymyślać kogoś od matołów to każdy może, a ty może znasz się na medycynie, albo jak zrobić tipsy, co to akryl i liqiud???? Nieee?? O Boże, przecież to proste jak konstrukcja cepa :!:

 

A to że ktoś jest fanem BMW i nie wie WSZYSTKIEGO na ten temat to nie znaczy że się do niczego nie nadaje. Ty chyba pomyliłeś miejsca i to nie forum for you. Trzaskać na ludzi mordą, a potem ma pretensje i nie lubi szczekatych panien. To sam najpierw naucz sie szacunku i dystansu.

 

A tak na marginesie: ja nie lubię chamów :]]

 

Rozumiem, że 'cham' i 'morda' to do mnie tak? Nie ponosi Cię odrobinę Twoja ułańska fantazja?

Wskaż mi gdzie ktoś został nazwany przeze mnie matołem.Rozumiem, że jesteś nadmiernie pobudzona w związku z wejściem w posiadanie e38, ale od pięciu dni napłodziłaś prawie 30 bezsensownych postów (w dodatku tłustym tekstem - w końcu Cię wyróżnia) i obrażasz innych użytkowników. Powsciągnij swoje emocje. W kontekscie tego, co napisałem w postach powyżej, poziom Twojej wypowiedzi jest dość niski. Jako, że przyjmuję tylko konstruktywną krytykę, poza kwestiami podkreślonymi, zignoruję ją. Zwróć uwagę na ortografię i interpunkcję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być ciężko bez elektryka znającego się na BMW. Może być tak że wszystko podłączysz i wszystko będzie sprawne ale i tak nie odpali. Tak samo jak sondę Lambda w BMW w której fabrycznie jej nie było. Instalacja elektryczna i gniazda są ale jak nie włączysz funkcji sondy w sterowniku silnika to komputer nie będzie pobierał z niej parametrów.

 

Jeśli tak samo jest w waszym przypadku to osoba bez odpowiedniej wiedzy i sprzętu tego nie uruchomi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I się wyparł wszystkiego... Nie miałam nigdy problemów z ortografią i interpunkcja, a jesli jakiś widzisz, to chyba ty masz ten problem.

Nie jestem niczym pobudzona, piszę o tym samym co np. ty i chciałabym poznać odpowiedzi na moje pytania. Nie musze być na tym samym poziomie wiedzy co ty na temat BMW i nawet nie chcę, bo aż tak mnie to nie interesuje. Skończmy tę dyskusje, bo nie dot. ona tematu raczej(...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być ciężko bez elektryka znającego się na BMW. Może być tak że wszystko podłączysz i wszystko będzie sprawne ale i tak nie odpali. Tak samo jak sondę Lambda w BMW w której fabrycznie jej nie było. Instalacja elektryczna i gniazda są ale jak nie włączysz funkcji sondy w sterowniku silnika to komputer nie będzie pobierał z niej parametrów.

 

Jeśli tak samo jest w waszym przypadku to osoba bez odpowiedniej wiedzy i sprzętu tego nie uruchomi.

 

Też sie nad tym zastanawiałem............

 

 

Ja mam tylko jeszcze jedną opcje,,,,

 

 

Fanka BMW podpieła sterownik pod kostke na dole podgłośnikem koło nóg kierowcy,,,,

Czy to faktycznie właściwe miejsce?? ze fotek które wstawił Pinczer wynika że sterownik powinien być umieszczony gdzieś nad schowkiem pasażera,,,,a kostka co idzie na dól powinna zostać pusta,,,, :idea:

 

Mógł by to sprawdzić ktoś kto ma Silnik M60 ja niestety mam M70 i u mnie tempomat to zupełnie inna bajka

http://img182.echo.cx/img182/3667/bmwx25qo.jpg

Sprzedaje materiał na podsufitki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sterownik - 740i E32, mechanizm z linka - 750i E32

instalacja jest oryginalnie położona w samochodzie.

 

 

ktos wam wała sprzedał czy znależliscie gdzies ten tempomat na śmietniku ze wszystko z innej "parafii"? u mnie jak mialem walniety tempomat musial byc sterowanik od M70 bo tez niedziałał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sterownik - 740i E32, mechanizm z linka - 750i E32

instalacja jest oryginalnie położona w samochodzie.

 

 

ktos wam wała sprzedał czy znależliscie gdzies ten tempomat na śmietniku ze wszystko z innej "parafii"? u mnie jak mialem walniety tempomat musial byc sterowanik od M70 bo tez niedziałał...

 

 

tlumaczylem to na priv FANCE ze ma byc z m60 to srednio mnie posluchali ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sterownik - 740i E32, mechanizm z linka - 750i E32

instalacja jest oryginalnie położona w samochodzie.

 

 

ktos wam wała sprzedał czy znależliscie gdzies ten tempomat na śmietniku ze wszystko z innej "parafii"? u mnie jak mialem walniety tempomat musial byc sterowanik od M70 bo tez niedziałał...

 

na mechanizmie jest napisane pisakiem 750i ale jak wiadomo tempomat w 750 nie ma linki wiec napewno jest od innego E32

wiec panie dziku750iL u pana mechanizm ma linke?????? skoro pan tak pisze

a sterownik powtarzam kolejny raz jest od V8 E32

Mamuuussiu a czemu ci ludzie klęcza?

......... bo to synku jedzie siódemka!

http://img355.imageshack.us/img355/6865/s5000290mz8.jpg

Leokadia, Amelia, Przemek, Marcin

http://7er.pl/customprofilepics/profilepic345_1.gif

WIELE SERC, JEDNO BICIE. BMW PONAD ŻYCIE

www.bmwteam.boo.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sterownik - 740i E32, mechanizm z linka - 750i E32

instalacja jest oryginalnie położona w samochodzie.

 

 

ktos wam wała sprzedał czy znależliscie gdzies ten tempomat na śmietniku ze wszystko z innej "parafii"? u mnie jak mialem walniety tempomat musial byc sterowanik od M70 bo tez niedziałał...

 

na mechanizmie jest napisane pisakiem 750i ale jak wiadomo tempomat w 750 nie ma linki wiec napewno jest od innego E32

wiec panie dziku750iL u pana mechanizm ma linke?????? skoro pan tak pisze

a sterownik powtarzam kolejny raz jest od V8 E32

 

 

ja juz w tym temacie nie odpisuje - mam gdzies Wasz tempomat - mozecie na nim jezdzic nawet do tył !!!!!

 

radzcie sobie sami skora takie madrale jesteście ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być ciężko bez elektryka znającego się na BMW. Może być tak że wszystko podłączysz i wszystko będzie sprawne ale i tak nie odpali. Tak samo jak sondę Lambda w BMW w której fabrycznie jej nie było. Instalacja elektryczna i gniazda są ale jak nie włączysz funkcji sondy w sterowniku silnika to komputer nie będzie pobierał z niej parametrów.

 

Jeśli tak samo jest w waszym przypadku to osoba bez odpowiedniej wiedzy i sprzętu tego nie uruchomi.

 

Też sie nad tym zastanawiałem............

 

 

Ja mam tylko jeszcze jedną opcje,,,,

 

 

Fanka BMW podpieła sterownik pod kostke na dole podgłośnikem koło nóg kierowcy,,,,

Czy to faktycznie właściwe miejsce?? ze fotek które wstawił Pinczer wynika że sterownik powinien być umieszczony gdzieś nad schowkiem pasażera,,,,a kostka co idzie na dól powinna zostać pusta,,,, :idea:

 

Mógł by to sprawdzić ktoś kto ma Silnik M60 ja niestety mam M70 i u mnie tempomat to zupełnie inna bajka

 

Tylko że instalacja którą dostaliśmy wraz z tempomatem jest dość krótka by sięgała aż do schowka. na którymś z postów kolega pisał że też ma sterownik w tym samym miejscu, dlatego tam szukaliśmy.

Nie ma nad schowkiem wtyczki, patrzyliśmy 3 raz. Pozostaje tylko ta co jest za głośnikiem.

Mamuuussiu a czemu ci ludzie klęcza?

......... bo to synku jedzie siódemka!

http://img355.imageshack.us/img355/6865/s5000290mz8.jpg

Leokadia, Amelia, Przemek, Marcin

http://7er.pl/customprofilepics/profilepic345_1.gif

WIELE SERC, JEDNO BICIE. BMW PONAD ŻYCIE

www.bmwteam.boo.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sterownik - 740i E32, mechanizm z linka - 750i E32

instalacja jest oryginalnie położona w samochodzie.

 

 

ktos wam wała sprzedał czy znależliscie gdzies ten tempomat na śmietniku ze wszystko z innej "parafii"? u mnie jak mialem walniety tempomat musial byc sterowanik od M70 bo tez niedziałał...

 

na mechanizmie jest napisane pisakiem 750i ale jak wiadomo tempomat w 750 nie ma linki wiec napewno jest od innego E32

wiec panie dziku750iL u pana mechanizm ma linke?????? skoro pan tak pisze

a sterownik powtarzam kolejny raz jest od V8 E32

 

 

ja juz w tym temacie nie odpisuje - mam gdzies Wasz tempomat - mozecie na nim jezdzic nawet do tył !!!!!

 

radzcie sobie sami skora takie madrale jesteście ....

 

 

:cool2: :cool2: :cool2:

Mamuuussiu a czemu ci ludzie klęcza?

......... bo to synku jedzie siódemka!

http://img355.imageshack.us/img355/6865/s5000290mz8.jpg

Leokadia, Amelia, Przemek, Marcin

http://7er.pl/customprofilepics/profilepic345_1.gif

WIELE SERC, JEDNO BICIE. BMW PONAD ŻYCIE

www.bmwteam.boo.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie (zainteresowani wiedzą którzy) wasza "wiedza" ogranicza sie do stwierdzenia ze należy zrobić COŚ ale nie potrafią powiedzieć CO!! i ubliżać innym tym samym sie wywyższając. wiec chyba szkoda czasu na stwarzanie postów bo chyba po to jest forum by pomagać innym (mniej kumatym jak ja i mój narzeczony) w końcu gdybyśmy wiedzieli wszystko nie było by FORUM którego zadaniem jest niesienie pomocy a nie wyzywanie i ubliżanie. Ale pan banol skoro Pan nie użył stwierdzenia .......... (wszyscy wiedza o co chodzi) to znaczy że Pan nie ubliżył kobiecie a to przecież jest upokarzające jak sie zachowują niektórzy.

 

jednym słowem dowiedziałam się że muszę udać sie mechanika znającego sie na BMW - co graniczy z cudem i to on musi powiedzie że ten i tamten przewód należy zmasować itd. wiec po to to FORUM??????

Mamuuussiu a czemu ci ludzie klęcza?

......... bo to synku jedzie siódemka!

http://img355.imageshack.us/img355/6865/s5000290mz8.jpg

Leokadia, Amelia, Przemek, Marcin

http://7er.pl/customprofilepics/profilepic345_1.gif

WIELE SERC, JEDNO BICIE. BMW PONAD ŻYCIE

www.bmwteam.boo.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci źle na tym forum to załóż własne, albo po prostu z niego nie korzystaj.

Skoro na tym i na innych forach ludzie nie są w stanie Ci pomóc to chyba coś w tym jest, nieprawdaż?

 

Poza tym jak jesteś mało kumata (jak sama stwierdziłaś) to odstaw auto od razu do elektryka i po kłopocie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci źle na tym forum to załóż własne, albo po prostu z niego nie korzystaj.

Skoro na tym i na innych forach ludzie nie są w stanie Ci pomóc to chyba coś w tym jest, nieprawdaż?

 

Poza tym jak jesteś mało kumata (jak sama stwierdziłaś) to odstaw auto od razu do elektryka i po kłopocie.

 

Pozdrawiam

to podaj namiary na elektryka od BMW w Lubuskim skoro taki jesteś mądry.

Mamuuussiu a czemu ci ludzie klęcza?

......... bo to synku jedzie siódemka!

http://img355.imageshack.us/img355/6865/s5000290mz8.jpg

Leokadia, Amelia, Przemek, Marcin

http://7er.pl/customprofilepics/profilepic345_1.gif

WIELE SERC, JEDNO BICIE. BMW PONAD ŻYCIE

www.bmwteam.boo.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam gorąco obie strony

idzie sie usmiac z tego postu :lol: odwieczna walka miedzy mężczyzna a kobietą

 

zakładając ze masz dobry i sprawny zestaw

tempomatu,prawidłowo zainstalowany to i tak jeszcze musisz sobie znaleźć sterownik silnika który był fabrycznie zamontowany w samochodzie z tempomatem lub wgrać takowego softa do sterownika

 

a tak zresztą to proponuje sobie podarować zakładanie tego tempomatu, bo BMW to nie jakiś tam fiat w którym można sobie gdzieś i coś dołożyć i będzie działało.Oczywiście da sie zrobić wszystko tylko pytanie po co i czy sie opłaca :?:

 

wszyscy dobrze wiemy(a przynajmniej większość) ze nie ma dwóch takich samy modeli serii 7,dlatego każdy zjeżdżający model z linii produkcyjnej miał osobno programowany sterownik ze względu na silnik skrzynie i wyposażenie

 

a wszystko skończy sie tak ze zawieziecie to do jakiegoś pseudo elektryka który dopiero narobi dziadostwa,wiec proponuje włożyć te pieniążki np w zawieszenie

 

ale to tylko moja opinia zrobicie jak chcecie a do tego chłopcy maja racje ze na odległość nie da sie przy takich rzeczach pomóc,

 

równie dobrze możesz zapytać w którym miejscu masz wbitego gwoździa do opony i efekt będzie taki sam

 

powodzenia i pozdrawiam

Edytowane przez misio_987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na mechanizmie jest napisane pisakiem 750i ale jak wiadomo tempomat w 750 nie ma linki wiec napewno jest od innego E32

wiec panie dziku750iL u pana mechanizm ma linke?????? skoro pan tak pisze

a sterownik powtarzam kolejny raz jest od V8 E32

 

 

na poczatku tego postu juz ktos napisał ze w M70 niema linki !!! napisałem ze u mnie sterownik był inny i juz niedziałał,u was to wogule jest jedna wielka chała wiec niema mowy ze cos bedzie ok...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na mechanizmie jest napisane pisakiem 750i ale jak wiadomo tempomat w 750 nie ma linki wiec napewno jest od innego E32

wiec panie dziku750iL u pana mechanizm ma linke?????? skoro pan tak pisze

a sterownik powtarzam kolejny raz jest od V8 E32

 

 

na poczatku tego postu juz ktos napisał ze w M70 niema linki !!! napisałem ze u mnie sterownik był inny i juz niedziałał,u was to wogule jest jedna wielka chała wiec niema mowy ze cos bedzie ok...

 

tak a pańskie 3 ostrzeżenia mówią same za siebie

Mamuuussiu a czemu ci ludzie klęcza?

......... bo to synku jedzie siódemka!

http://img355.imageshack.us/img355/6865/s5000290mz8.jpg

Leokadia, Amelia, Przemek, Marcin

http://7er.pl/customprofilepics/profilepic345_1.gif

WIELE SERC, JEDNO BICIE. BMW PONAD ŻYCIE

www.bmwteam.boo.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uprzejmie prosze wszystkich piszacych w tym temacie o merytoryczna dyskusje i wzajemny szacunek. W przeciwnym razie temat zostanie zamkniety.

Byly:

E36 318is Coupe

E32 750i

E30 318i

E36 320i Touring

E34 AC Schnitzer S3(240 HP i 315 Nm)

E38 730i Indyvidual

E23 732i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam gorąco obie strony

idzie sie usmiac z tego postu :lol: odwieczna walka miedzy mężczyzna a kobietą

Chyba walka kobiety przeciwko mężczyźnie :lol: Pomiędzy jest wtedy, kiedy obie strony walczą...

 

Do żeńskiej strony fankabmw:

Pragnę zauważyć, że po moim poście odsyłąjącym Was do schematów (w moim pojęciu w owym odesłaniu nie ma nic złego, w końcu schemat to dość typowa pomoc w sytuacji, gdy mamy wiele kabli i chcemy dowiedzieć się, który jest do czego) wyskoczyłaś na mnie WIELKIMI literami, dając mi do zrozumienia, że się wymądrzam itd - generalnie wypowiedź utrzymana w dość niemiłym tonie. Skoro nie umiesz czytać schematów, to wystarczyło napisać - nie umiem, proszę pokaż mi jak je skumać, albo poprostu sprawdź jak to ma być podłączone to, czy tamto. Ty jednak, zamiast to zrobić wolałaś się odszczeknąć, sugerując mi, że uważam cię za głupią (Twoja wypowiedź na temat EML) Czy uważasz, że w takim przypadku normalną reakcją z mojej strony będzie chęć niesienia Ci jakiejkolwiek pomocy? Rozumiem, że jesteś poirytowana całą sytuacją bo coś, co chcaiłabyś mieć w swoim samochodzie nie działa a Ty nie wiesz jak ten stan zmienić (Pomimo mojej wypowiedzi w którymś tam waszym temacie, gdzie pisałem jak należy kupować wyposażenie elektryczne. Mieliście wtedy jeszcze tempomat od e38, który z tego, co zrozumiałem wymieniliście na tą układankę od 740/750 i Bóg wie czego jeszcze. Trzeba było go oddać i kupić kompletny zestaw pochodzący z jednego samochodu, albo dać sobie siana) jednak chyba nie tak powinna wyglądać reakcja osoby, która oczekuje bezinteresownej pomocy. Masz więc pretensje do garbatego, że ma proste dzieci. Sama nagrabiłaś najpierw kupując puzzle z różnych samochodów a potem ciskając się na forum i nadal wydajesz się tego nierozumieć.

 

To taka mała dygresja. Załóżmy, że spróbujemy się przebić przez temat wiązki, którą macie w samochodzie, bo przeszły mi już emocje związane z damskimi reakcjami nie na miejscu. Odpowiedzcie mi na kilka pytań:

Czy macie miernik?

Czy wiecie jak miernikiem sprawdzić czy na kablu jest plus/masa?

Czy wiązka, która jest w samochodzie to 100% oryginał, czy dokładaliście jakieś kable od tego co kupiliście?

 

Oczywiście nie gwarantuje powodzenia tej operacji, bo nie jestem żadnym pszewujem w tej materii (choć co poniektórzy na podstawie tego, że znam litery i che mi się dowiedzieć co oznacza dany symbol na schemacie - zresztą zawsze wyjaśnione w tzw. legendzie na jego początku - wysnuli takie wnioski) a jedynie chciałbym wiedzieć o co w moim e32 chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swojej strony mówię PRZEPRASZAM!!!!!!!!

 

Czy macie miernik? - NIE MAMY ale znajomy ma

Czy wiecie jak miernikiem sprawdzić czy na kablu jest plus/masa? NIESTETY NIE znajomy sprawdzi

Czy wiązka, która jest w samochodzie to 100% oryginał, czy dokładaliście jakieś kable od tego co kupiliście? TAK ZAPEWNIAŁ SPRZEDAWCA, WSZYSTKO POCHODZI Z JEDNEGO SAMOCHODU. MIAł NA SPRZEDAż 750i ORAZ 740i z tego co wiem sterownik jest identyczny w 740i jak i w 730i

 

Znajomy może pomierzyć ale muszę wiedzieć które przewody sprawdzić, żadnych kable nie dokładaliśmy.

Mamuuussiu a czemu ci ludzie klęcza?

......... bo to synku jedzie siódemka!

http://img355.imageshack.us/img355/6865/s5000290mz8.jpg

Leokadia, Amelia, Przemek, Marcin

http://7er.pl/customprofilepics/profilepic345_1.gif

WIELE SERC, JEDNO BICIE. BMW PONAD ŻYCIE

www.bmwteam.boo.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:modlitwa: :modlitwa: :modlitwa: :modlitwa: :modlitwa: :modlitwa:

Mamuuussiu a czemu ci ludzie klęcza?

......... bo to synku jedzie siódemka!

http://img355.imageshack.us/img355/6865/s5000290mz8.jpg

Leokadia, Amelia, Przemek, Marcin

http://7er.pl/customprofilepics/profilepic345_1.gif

WIELE SERC, JEDNO BICIE. BMW PONAD ŻYCIE

www.bmwteam.boo.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.