Skocz do zawartości

xenony czy lipa


bejca

Rekomendowane odpowiedzi

spryskiwacze to jedna rzecz, ale druga - ważniejsza - to elementy układu samopoziomowania wiązki światła.

 

To na pewno musi być, a w tym zestawie zdaje się nie ma. Poza tym na allegro jest natłok jakichs badziewnych zestawow bez homologacji, wiec gdyby ten zestaw homologacje miał, to sprzedawca na 100% by sie tym pochwalil. Na Twoim miejscu bym sobie odpuścił takie coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja odpowiem nieco na przekor.

 

co prawda nie mam juz betki ale jakies 2 miesiace temu kupywalem xenony do innego auta.

 

ja wzielem zestaw za 199 zl H7 jedynie patrzalem na to by oprawki palnikow byly jak w tradycyjnej zarowce metalowe,a nie z plastiku.

 

powiem krotko.KOSMOS !!! idealna ogniskowa,niesamowita roznica.od tamtej pory nie uzywam swiatel dlugich,bo i tak ich nie widac. :twisted:

 

co do homologacji czy legalnosci to zapomnij.nawet jak kupisz zetaw za 700 zl,to i tak nikomu nie wmowisz ze tak jest dobrze.teoretycznie mozna zalatwic zaswiadczenie od diagnosty ze mozna tak jezdzic,ale w praktyce trzeba miec odpowiednie znajomosci aby ktos cos takiego wystawil.

 

panu w czapce tez nie wmowisz ze to tak moze byc,bo na kloszu masz E4 a wiec tylko zarowka halogenowa wchodzi w gre,choc wlasciwie teraz juz sie tak nie czepiaja,sam smigam na 6000K i nie da sie ukryc ze to xenon,a jednak nikt jeszcze sie do tego nie przyczepil.

 

moja rada,nie przeplacaj,bo czy 199 czy 299 zaplacisz,to i tak dostaniesz to samo tylko z inna naklejka i w innym pudelku.

 

spytaj tylko o oprawki i wybierz te z metalowymi,oraz czy przetwornice nie beda zaklocaly cb-radia.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie pisz bzdur. E4 oznacza homologacje europejska - 4 kraj w ktorym byla robiona.

 

na lampach sa oznaczenia np HC - halogen krotkie, HR - halogen dlugie, DC ksenon krotkie, DC/R ksenon krotkie i dlugie.

 

na moich kloszach sa tylko napisy C - krotkie, R dlugie i B przeciwmgielny, nie ma sprecyzowanego zrodla swiatla.

 

samopoziomowanie dotyczy tylko uzyskania homologacji dla nowych aut. tylko i wylacznie. nie ma tez przepisu odnosnie spryskiwaczy. jedyny punkt zaczepienia to ten przepis mowiacy o tym ze jesli auto jest wyposazone w zrodlo swiatla powyzej 3000lumenow to musi byc wyposazone w wycieraczki lub wysokocisnieniowe spryskiwacze. tylko jak to policjant na drodze sprawdzi? mozesz mupowiedziec ze wiesz o tym, i specjalnie kupiles ksenon o jasnosci 2900 lumenow. na stacjach diagnostycznych maja takie przyzady niestety wiec lepiej spryski zamontowac.

 

 

inna sprawa to taka ze homologacje posiadaja tylko przetwornice, palniki ich nie maja, wiec lepiej isc w zaparte ze sa w calosci z lampa i sie ich ine wyciaga niz pokazywac policmajstra.

 

na literki H na kloszach dobra jest pasta do polerowania szkla dostepna na allegro (proszek) 20 minut i literki nie ma.

 

p.s. mala porada ., nie dajcie sie naciagnac na 6000K, z daleka widac ze dokladany ksenon bo zadna firma tego fabrycznie na 1 montaz nie wkladalaa. 4300K wyglada standardowo. 6000K to bym wsadzil ale osram albo philips i tylko do auta ktore juz mialo fabycznie ksenona. nawet podczas kontroli nic nie zrobia. a w przypadku przerobki to po co sie narazac? jest wieksze prawdopodobienstwo ze nikt sie nie doczepi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

duzo juz na forum pisalem o zaletach zestawow HID W SOCZEWKACH!.

bylo wiele watkow i jeszce wiecej przeciwnikow.

przeciwnikami byli glownie ludzie którzy nigdy nie jezdzili na takowych zestawach.

zauwazylem tez ze wraza z spadkiem cen HIDow na allegro -

przeciwnicy zaczeli zaopatrywac sie w takowe zestawy /pewnie pod pretekstem checi udowodnienia jekie to HIDY sa zle/

i juz przestawali byc przeciwnikami a w kolejnych watkach pisali jakie to hidy sa fajne.

 

zanim napiszesz o oslepianiu i samopoziomowaniu

wyczysc soczewke,

kup hida 4300K lub 6000K,

wyreguluj lampy

i sam sie przekonaj ze nie oslepiasz i piszesz glupoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
wyreguluj lampy i sam sie przekonaj ze nie oslepiasz....

 

Ciekawy jestem z czego czerpiesz przekonanie, że nie oślepiasz innych kierowców.

 

Niestety na naszych drogach jest wielu egoistów takich jak Ty, którzy nie liczą z nikim innym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mojej zony ford fiesta na zarowkach h4 oslepia bardziej niz e34 na soczewkach. skad wiem ze nie oslepiam? bo widze gdzie sie konczy swiatlo, bo na soczewkach to super widac (czego o fiescie powiedziec nie moge). pozatym jeszcze nigdy nikt mi nie mignal z przodu ze oslepiam, jezdzac fordem czesto mi sie to zdaza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bejca - jeśli masz lampy soczewkowe to nawet się nie zastanawiaj. HIDy super świecą i jeszcze lepiej wyglądają. Na odbłyśnikach nie ma już tego efektu, w dodatku oślepia się innych, choć w przypadku Beemek nie ma aż takiego efektu UFO jak w wielu innych modelach aut, gdzie świeci się cały klosz lampy.

 

Co do barwy świecenia, 4300K fajnie świecą, ale średnio wyglądają, błękit przy 6000K robi wrażenie, jak "wspomagają" go jeszcze wizualnie, dodatkowo ringi to już w ogóle jest bajkowy efekt. :8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze na okrągło manglujecie ten sam temat

kumpel "krokodylek" mówił że zawieszone są przepisy dotyczące konkretnej żarówki do konkretnego reflektora

mają jedynie obowiązek zabierać dowody gdy ewidentnie widać że auto oślepia

pisza to uczciwie ale z bolącym sercem bo jestem przeciwnikiem stosowania takich cudów i to w elementach odpowiadających za bezpieczeństwo nas wszystkich

 

jak byście tego nie kupowali to producenci zmuszeni by byli wymuszać na osobach kompetentnych na uregulowanie tego prawnie

a tak interes się kręci i ludzie montują xenony do aut bez soczewek i oślepiają wszystkich a sami i tak drogi nie widzą

w lampach soczewkowych jeszcze obleci bo strumień światła jest bardziej precyzyjny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]jakies 2 miesiace temu kupywalem xenony [...] ja wzielem zestaw za 199 zl H7 jedynie patrzalem na [...] pozdrawiam

 

No to sobie na tych swoich xenonach jeździj Kolego York524, ale - bez obrazy, bo nie jest to moim zamiarem - tylko na trasie od stodoły do obory i z powrotem a nie po drogach publicznych :mrgreen:, bo stwarzasz większe zagrożenie niż Ci się wydaje... Gdzie samopoziomowanie? Gdzie spryskiwacze? Tego producenci aut nie dają do reflektorów xenonowych jako bajer, żeby się można było pochwalić a z innych , jak widzę dalekich Tobie względów... domyśl się jakich, albo doczytaj, a jest w sieci duo na ten temat...

 

pozdrawiam Cię gorąco

 

thenygoos

Jedyne

http://images.spritmonitor.de/229694.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki panowie za opinie przemysle kupno tych xenonuw a pro po piszecie oslepia nie oslepia spryskiwacze samoregulatory a duzo orginalnych lamp xenonowych rowniez oslepia zwlaszcza auto wyprzedzajace cie niekiedy skrecam lusterko wsteczne bo nic nie widze i nie mowie tu o autach klasy sredniej tak wiec powinni dopracowac bardziej strumien swiatla a nie spryskiwacze czy inne tam gadzety niektorzy nie uzywaja na przyklad spryskiwaczy bo im plynu szkoda i tak sobie jezdza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie z RG w zupelnosci.

 

kolego thenygoos ja sie nie obrazam,ale tez nie mam zamiaru z Toba i reszta przeciwnikow polemizowac na ten temat.kazdy ma prawo do wlasnej opinii wiec i ja ją wyrazilem i koniec tematu.

 

co do moich xenonow,to nie widziales,i za przeproszeniem g... mozesz powiedziec na ich temat (bez urazy oczywiscie :wink: )

 

dla sprostowania dodam ze xenony mam na soczewkach H7 z 2005r oraz czystym szkle na kloszu,ponadto ustawione nizej niz byly normalne halogenowe i jestem pewny ze nikogo nie oslepiam.

 

tora skoro pisze ze mam idealna ogniskowa to jak moge oslepiac?widze gdzie pada swiatlo,i na pewno nie pada na przednia szybe jadacych z przeciwka.

 

 

flash,sorki za blad,ale wlasciwie bardziej chodzilo mi o to ze ciezko bedzie wmowic komus ze jest to lampa do xenonu.

 

co do barwy,to widac tez sporo szpanerow ktorzy smigaja na 10000k/12000k ale to juz faktycznie tylko szpan,bo praktyczne to to na pewno nie jest.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co sadzicie o www.well-done.pl ???

PARTNER BMW AG


POLSKIE MENU BMW NAWIGACJA E60 E61 E70 E71 X5 X6 E90 F01 F07 F10 F25 F30 G01 G05 G11 G20 G30 KONWERSJA USA EUROPA


KODOWANIE, PROGRAMOWANIE, NAPRAWA NAWIGACJI CCC/CIC/NBT, AKTUALIZACJA, CARPLAY


telefon +48 504384405


http://menupolskie.pl/foto/bmw/baner.gif


http://www.menupolskie.pl/polskie-menu/bmw.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Well-done ogłasza sie jako alternatywa dla marek typu philips, kiedy nie chcemy płacić dużo a mieć taka samą jakość oraz dla allegrowych HIDów, jeśli chcemy zapłacić więcej, a mieć dużo lepszy produkt zamiast "taniej chińszczyzny". Ile w tym prawdy, nikt nie wie. Moja opinia jest taka, że albo kupuje się chińszczyznę i płaci śmieszne pieniadze albo markowy produkt, płaci się kilka razy więcej, ale ma się pewność jego jakości. Well-done nie jest w stanie mnie przekonać, że jego produkty są lepsze od HIDów za 200 zł, które w moim aucie spisują się dotychczas wzorowo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie takie 'xenony' to nowy rodzaj wioski, kazdy kupuje po 100, po 200 czy tam wiecej aby tylko byly xenony, a mijaliscie sie kiedys z takim autem z 'xenonem' w nocy czy tez w dzien nawet, wali po oczach ze nic nie widac, za takie przerobki ja bym odrazu zabieral samochod i rower w zamian dawal. Jak fabryka ci nie dala xenonu tu juz nie kombinuj z go*wnianymi podrobkami- ot takie moje motto, ale cos w tym jest.
BMW E9 2800CS 1970. Coming Soon :p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czym się różni ksenon orginalny w soczewce od tego z allegro? Świeci inaczej, odwrotnie? :wink: Wioska jest jak się zakłada kseonon do nieprzystosowanego reflektora, a nie do takiego, który jest jest wręcz do niego stworzony (soczewka).

 

Zapominasz się Krisiu o samopoziomowaniu, spryskiwaczach... Założyć xenony to żaden problem, ale już jak to ma działać jak w oryginale to nie jest tak kolorowo :mrgreen:... To taki trochę oborowy tuning... A gdyby xenony miały działać bez tego co - i nie tylko ja - napisałem, to po jaki gwint producenci pojazdów się w to pakują????

Jedyne

http://images.spritmonitor.de/229694.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

a wiesz o co chodzi z tym samopoziomowaniem ?? Samopoziomowanie w trasi ci nic nie daje!! Dziala ono tylko unoszac soczewki przy odpalaniu silnika i reguluje sie wtedy gdy samochod jest zaladowany w taki sposob ze tyl ciagnie nizej, wtedy reguluja sie soczewki. W trasie,czy na lezacych policjantach to nawet nie drgnie, zjezdzajac z gorki tez nic, jest poprostu za szybka reakkcja samochodu a samopoziomowanie nie nadaza za tym. To jest cala prawda o samopoziomowaniu. a co do spryskiwaczy, sa wymagane od ktoregos tam roku. Widzialem E46 na xenonach oczywiscie org i nie mialo spryskiwaczy reflektorow. Taka decyzja byla podjeta aby np od roku 2003 (nie wiem dokladnie,taki przyklad) wszystkie auta wyposazone w xenony mialy spryskiwacze. To tyle.

 

A mozecie podac linki do tych ktore kupiliscie ?? takie godne polecenia. Cena do 350 PLN ale oczywiscie za 200 tez moga byc :) I skorzystam z tego co powiedzial kolega wyzej,aby byly z metalowymi obramowkami :8) a jak u was macie ??

B M W
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samopoziomowanie po uruchamieniu silnika mają wszystkie lampy po lifcie (z ringami) w standardzie, więc można powiedzieć że brakuje mi tylko spryskiwaczy, choć tak naprawdę i tak rzadko bym je używał.

 

To taki trochę oborowy tuning... A gdyby xenony miały działać bez tego co - i nie tylko ja - napisałem, to po jaki gwint producenci pojazdów się w to pakują????

 

thenygoos, rozumiem Twój negatywny stosunek do tego typu uniwersalnych zestawów, ja też taki miałem dopóki nie nabyłem tych HIDów. Muszę stwierdzić, że to był jeden z najlepszych i najtańszych jednocześnie zakupów do auta w moim życiu. Podłączenie w 30 minut, super efekt wizualny, jeszcze lepsze oświetlenie drogi, dodatkowo nikomu to nie przeszkadza, same plusy za śmieszne pieniądze.

 

Co do zestawu to ja kupiłem dokładnie taki sam jaki można dostać na tej aukcji : http://www.allegro.pl/item394050808_xenony_h1_h7_zestaw_hid_ksenony_6000k_nowe_fv.html Polecam 6000k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.