Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wybieram się niebawem do Chorwacji i zastanawiam sie czy w przypadku "złapania mnie przez fotoradar" przyślą mi pocztówkę do Polski czy może sprawdzają numery rej samochodu na granicy itp. Mam zamiar podrózować przez Czechy i Węgry. Jeśli macie jakieś doświadczenia w tej materii to podzielcie się. Pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomemu przysłali fotkę z Niemiec - to chyba kwestia współpracy policji - z Czech i Węgier (jako, że UE) też mogą chyba przysłać - natomiast nie sądzę, żeby przysyłali z Chorwacji. Jeśli natomiast złapią Cie na radar będziesz musiał uregulować rachunek na miejscu gotówką. W Czechach tak na marginesie lubią łapać i jak ostatnio jechałem tamtędy to raczej wszyscy w miarę przepisowo jeżdżą.

Prawo jest sztuką dobra i słuszności ;)


Moje BMW: F32 420d '14, E87 116i '07, a ponadto: F10 520xd '16, F20 118i '15 , X1 sdrive18i '12.

poprzednie: E61 520dT '08, E90 318i '10, E91 318d '07, E87 116i '05, E39 520i '00, E36 318i '93, E34 530i '89, E30 316 '86.



Moja przygoda z BMW od 1990r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj ojciec ostatnio tam dostal mandat, ale sam mandat nie byl na tyle straszny jak to ze musieli jechac na komisariat, ponad 6 godzin czekac na przenosne Video, po czym poogladali sobie w towazystwie "komendanta" i zaplacili na miejscu. po paru godzinach tamtejsi "stroze prawa" przyznali sie ze czesto tak robia z przyjezdnymi ktorym sie spieszy.

 

p.s. mieli do wyboru placic w lokalnej walucie lub areszt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego jak sprawny mają system monitorowania wykroczeń.

Jeśli zdarzy Ci się, że zostaniesz uwieczniony na jakieś fotografii to bądź pewnien, że mandat dostaniesz to kwestia czasu.

http://img155.imageshack.us/img155/5220/bkptouring350x100avatarzt8.gif

_________________

http://images.spritmonitor.de/239085_5.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego jak sprawny mają system monitorowania wykroczeń.

Jeśli zdarzy Ci się, że zostaniesz uwieczniony na jakieś fotografii to bądź pewnien, że mandat dostaniesz to kwestia czasu.

zalezy tez czy kraj sie bawi w sciaganie zza granicy, czy przytnie cie ew. nastepnym razem jak bedziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz to widze :-), zlapalismy pana na 50`tce, ale ma pan tu z ostatnich 10 lat mandaty u nas, wiec moze pan laskawie odda auto na poczet dlugu ;-)

podalem to jako przyklad. np w emiratach mozesz nie placic mandatow dowoli i sobie jezdzic, ale jak bedzie kontrola drogowa i masz dlug to zabieraja ci dokumenty i dostajesz je dopiero jak uregulujesz.. wszystko zalezy od tego jakie jest prawo i system ewidencji i egzekucji. niech moze koledze ktos powie kto wie jak to jest w chorwacji :)

Edytowane przez zalew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.wspolczesna.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20080602/DODA002/494669270

Czasem można uniknąć kary. Dzieje się tak np., gdy zarejestruje nas fotoradar. Jeżeli zrobi on nam zdjęcie w kraju, przez który tylko przejeżdżamy, to nie zapłacimy grzywny - mandat nie będzie w systemie policyjnym przed naszym wyjazdem. Jeżeli jednak mamy zamiar zostać w tym kraju przez kilka dni lub przez niego wracać, powinniśmy liczyć się z tym, że w przypadku rutynowej policyjnej kontroli zostaniemy zmuszeni do opłaty mandatu.

 

Oczywiście - często nie niepokojeni wrócimy do Polski. Czy to znaczy, że ominie nas kara? Niekoniecznie. Zagraniczna policja może zwrócić się do polskich urzędników o ustalenie tożsamości właściciela auta. Po czym wyśle na jego adres pismo z wezwaniem do zapłacenia grzywny. Można je zignorować - nie ma przepisu, który kazałby nam zapłacić mandat za wykroczenie popełnione za granicą. Jednak taki unik to niekoniecznie dobre wyjście.

 

Płacić? Nie płacić?

 

- Właściciel auta może zlekceważyć to pismo, ale gdy jego samochód pojawi się ponownie w kraju, w którym popełnił on wykroczenie, to musi się liczyć z tym, że będą kłopoty - ostrzega Mariusz Wasiak z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. - Podczas kontroli drogowej np. w Niemczech może okazać się, że właściciel zapłaci podwójny mandat.

 

http://przewodnik.onet.pl/1229,1601,238472,280038,notka.html

Chorwacja

Jak się poruszać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jak kto często bywa w danym kraju i zmienia samochód :lol:

Nowy samochód, nowa rejestracja itd. więc jeśli ktoś zamierza zmienić niedługo auto lub zmienia np. co 3 lata to może się upiec :lol: Oczywiście to tylko teoria bo jeśli dostaną namiary na nas od naszych to chyba nie bardzo się wywiniemy - nie byłem w takiej sytuacji jeszcze.

Wyłącz światła w dzień - wróć do normalności !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za opinie. Troche się obawiałem bo rok temu zdawało mi się że na Węgrzech parę razy złapał mnie fotoradar ale minął rok i nic. Furke już zmieniłem w tym czasie :mrgreen: bo lubie zmienić raz na rok lub dwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak jest na chorwacji ,ale ja sesje zdjeciowa z londyna dostalem po 1,5 roku - nawet nie wiesz jak sie ucieszylem- :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: teraz pozostalo mi czekac na reszte zwlaszcza ze wszyscy mi mowili - z anglii do polski nie przysylaja :duh:

*****************


Sprzedam e90 320d 163km , wiecej info na PW


http://files.tinypic.pl/i/00648/l0zon5mzpefi_t.jpg


*****************

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Chorwacji zalecam spokojną jazdę, niekiedy nawet poniżej dopuszczalnej prędkości. Konkretnie wzdłuż wybrzeża. Są to kręte drogi, a tambylcy jeżdżą jak opętani!! Normą jest na trasie Makarska Dubrovnik zaliczyć w jedną stronę przynajmniej trzy pary białek oczy kierowcy z przeciwka na ostrym zakręcie. Wyprzedzanie na ciągłej i poganianie długimi (ale to tylko wtedy kiedy na prawdę nie może Was wyprzedzić...). Poza tym, policja jest nastawiona na turystów jednoznacznie. Kroją wszystkich równo. Mnie chciał skasować na 500 Kn za przekroczenie max 15km/h, a u niego na suszarce było o ponad 30 więcej (szybciej). Dostał 200 i puścił...
Patrzcie w lusterka, BMW są wszędzie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie mam takie pytanko, otóż w sobote jadąc w niemczech zostałem "uwieczniony" na zdjęciu (przekroczenie prędkości ok. 20km/h). I teraz moje pytanie w jakim czasie (bo zakładam że mi prześlą do domu) i mniej więcej jaka będzie kwota do zapłaty za mandat.

 

Dzięki za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.