Skocz do zawartości

Help. e46 Peknieta szyba czołowa. Omijajcie BMW TŁOKIŃSKI


plodz1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, właśnie wróciłem od Tłokińskiego, z działającym czujnikiem. Nie obyło się bez nerwów. Najpierw Pan T.. powiedział mi na osobności, iż uważa mojego maila ( do nich i do BMW PL ) jako paszkwil... a potem że znalazł w instrukcjach serwisowych - czy czymś takim - informację iż w szczególnych przypadkach może zajść konieczność wymiany czujnika przy wymianie szyby. Szkoda, że stało się to dopiero po telefonie z BMW Polska do nich. W każdym razie czujnik wymieniono - i wszedłem na serwis, pan wlał wodę na szybę czujnik zebrał. OK

Odetchnąłem z ulgą. Ale jak już chciałem odebrać kluczyki, okazało się że Pan Tłokiński, chce żebym zapłacił za całą wymianę szyby teraz z własnej kieszeni i że już nic mi na bezgotówkową naprawę nie zrobi.

 

Trochę się zagotowałem, ale po wymianie zdań uprzednio cofnięte upoważnienie wystawiłem ponownie i odebrałem auto.

Pan Tłokiński jak wywnioskowałem nadal jest przekonany, że czujnik był uszkodzony przed naprawą.

 

Podsumowując, szkoda nerwów i czasu i pieniędzy na taxi na dojazdy do i od serwisu ASO Tłokiński. Przy okazji dowiedziałem się różnych ciekawych przypadków jakie miałby miejsce w tym serwsie od innych osób. ( najciekawszy to naprawa za 80 tys w nowym aucie, gdzie puknięty był zderzak przedni )

 

Pozdrawiam i mam nadzieję, że się ktoś zastanowi, zanim tam uda.

Plodz1

Dylematy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam, właśnie wróciłem od Tłokińskiego, z działającym czujnikiem. Nie obyło się bez nerwów. Najpierw Pan T.. powiedział mi na osobności, iż uważa mojego maila ( do nich i do BMW PL ) jako paszkwil... a potem że znalazł w instrukcjach serwisowych - czy czymś takim - informację iż w szczególnych przypadkach może zajść konieczność wymiany czujnika przy wymianie szyby.

 

Trzeba było mu powiedzieć tak jak mówi mój kumpel serwisowi Bawaria w Katowicach, że jak się chcą uczyć naprawiać to mogą się uczyć ale na swoich autach, a nie klientów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Odświeżam wątek bo mam problem ... i pytanie do Was.

 

Od jakiegoś czasu, od około 2 tygodni może ( zbiega mi się to niestety z wymianą szyby) czułem w samochodzie jakby wilgoć. Patrzyłem na szybę, ale nic szczególnego nie rzuciło mi się w oko.

 

Dzisiaj podniosłem - gumowe dywaniki - i z przodu u pasażera taka jakby rosa.

 

No i mam problem czy coś nawaliło, czy może to nieszczelnie założona szyba?? uhhh Dodam że auto garażuję, wiec od wymiany może ze 3-4 razy jechało w deszczu.

 

 

Plodz1

Dylematy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Oczywiscie to może być problem uszczelki. Choć chyba nie jedyny. Popatrz w szukajce, kilka wątków o wilgoci pod dywanikami przewijało się przez forum serii 3 :cool2:

pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od eliminacji najbardziej prawdopodobnej przyczyny, nieszczelności szyby. Jedź do jakiejś firmy zajmującej się szybami niech Ci opatrzą szybę i ewentualne miejsca przecieku. Za 10-20 zł będziesz miał 99% pewności co do szyby. Wcale bym sie nie zdziwił, gdyby to była przyczyna.

Jeśli w warsztacie nic nie znajdą, to szukajka na forum i parę wskazówek znajdziesz co jeszcze moze być nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeszukałem inne wątki, ale u mnie to raczej woda - a nie płyn z chłodnicy czy inny. Zadzwoniłem do ASO w Łodzi, no i sprawdzą czy to szyba źle wklejona czy coś innego. Jeśli szyba to na gwarancji. Ale, aż mam obawy tam jechać .......

 

Plodz1

Dylematy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeszukałem inne wątki, ale u mnie to raczej woda - a nie płyn z chłodnicy czy inny. Zadzwoniłem do ASO w Łodzi, no i sprawdzą czy to szyba źle wklejona czy coś innego. Jeśli szyba to na gwarancji. Ale, aż mam obawy tam jechać .......

 

Plodz1

 

Az mnie zatkalo ale po swoich doswiadczeniach z "mechanikami" w ASO jestem w stanie uwierzyc w kazde "paszkwilstwo" ;). Nie jedz juz wiecej do tamtego ASO - szkoda nerwow!!

Zadzwon/napisz do p. Darka z BMW PL a na pewno Ci pomoze, to chlopak jak zloto (wiesz o czym mowie hihi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ... niestety. Z jednej strony nie mam najmniejszej ochoty jechać do Tłokińskiego, ale jeśli to wina wklejenia szyby to zrobią w ramach gwarancji. No i umówiłem się na środę rano. Jeśli nie szyba to mają zlokalizować, którędy.

 

Zastanawiam się jeszcze czy nie podjechać do Autoglas Jaan zeby sprawdzili czy jest poprawnie wklejona. Czy można to sprawdzić?

 

Nad trzecią rzeczą zastanawiam się - czy suszyć wykładzinę - czy zostawić do środy :|

 

Pozdrawiam i dzięki za pomoc.

Plodz1

Dylematy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SPRAWDŹ W INNYM WARSZTACIE !!!

Będziesz wiedział na czym stoisz, bez względu na diagnozę nie naprawiaj nic poza ASO. Jak szyba przecieka, nie obnoś sie zbytnio z tym tylko poczekaj na diagnozę w ASO. Mogą Ci powiedzieć że przecieka uszczelka X czy Y i wcisną Ci uszczelke za 300 zł i robociznę za 333zł, a szybę przy okazji zasmarują jakimś silikonem.

Jeśli ciekło by przez szybę, a ASO wciśnie kit, ze to cos innego poproś o jakiekolwiek potwierdzenie diagnozy czy wycenę naprawy. Z takim dokumentem wal do innego ASO BMW i jak potwierdzą fuszerkę to pisemko oficjalne do BMW Poland und Deutschland. Trzeba narobić koło du... partaczom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Wróciłem od "Tłoka". Wychodzi jednak na to ze szyba jest prawidłowo zamontowana. Tam mi potwierdził gość z Autoglass Jaan w Łodzi. Typował, że poleciało z nawiewów. Następnie pojechałem do wspomnianego ASO. Prezes akurat był, ale nie było spięcia - wzięli na myjkę i lali wodą od strony pasażera.

 

Diagnoza - to wadliwa uszczelka wokół drzwi. ... lub coś z boczkiem w drzwiach i podobno możliwość ze leci woda po linkach od mechanizmu podnoszenia szyby :doh:

 

Objaw - to krople wody na progu po myciu karcherem.

 

Posprawdzałem, ale tapicerka od progów wewnątrz auta była suchutka, a krople wody to chyba normalna sprawa po myciu karcherem?

 

Spytałem tylko ile kosztuje nowa uszczelka wokół drzwi, 140 zł plus montaż. Nie wiem kurde wygląda to na wszystko okej - a woda jednak się dostała pod dywanik gumowy wcześniej i to bardziej tam gdzie pasażer trzyma nogi na płaskiej części podłogi. Dywaniki mam gumowe - tak więc nic z butów nie przeleciało, ani nie kapało z góry. ..... :doh: :doh: :doh:

 

No nic. Pojechałem do serwisu Jagiełło w Łodzi. Wymieniałem tam przy okazji zbiorniczek wyrównawczy i sprawdzany był też ten wyciek - wilgoć.

 

Odpływy były drożne itp. Jednak brakowało korka takiego w podwoziu - zaślepki takiej. Była dziura i powiedział mi, że możliwe jest, że tędy właśnie trochę wody sie dostało do środka auta. ..... Z tego wszystkiego ten korek wydaje się być najbardziej prawdopodobny.

 

Dzisiaj suszę autko i zobaczymy co z tego wyniknie.

Dylematy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.