Skocz do zawartości

Czerwona kontrolka z wykrzyknikiem


xxmirasxx

Rekomendowane odpowiedzi

Swieci mi się czerwona kontrolka z wykrzyknikiem w srodku.po bokach są dwa jakby zawiasy. Wymieniłem klocki i tarcze hamulcowe z przodu i z tyłu. Płyn jest na maxa. Kontrolka dalej świeci. Jaka jest przyczyna??? :?:

A palila sie przed wymiana klockow?Prawdopodobnie trzeba zresetowac uklad pomiarowy stopnia zuzycia klockow. To zapewne prosta czynnosc. Znam metode kasowania tylko w e-60 niestety.

P.S. A czujniki w jakim stanie sa? Jesli za mocno naruszone na pewno nie uda sie wygasic bledu. :hand:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem to po zmianie klocków i założenie czujników to nie trzeba kasować błędu. tak jest przynajmniej w E34. ale pewnie jak założysz czujniki ( bodajże 2) lub połączysz ze sobą kable w kostce to problem powinien zniknąć (tylko to jest fuszerka) :nienie:
http://img571.imageshack.us/img571/2675/57735638496931821246812.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem to po zmianie klocków i założenie czujników to nie trzeba kasować błędu. tak jest przynajmniej w E34. ale pewnie jak założysz czujniki ( bodajże 2) lub połączysz ze sobą kable w kostce to problem powinien zniknąć (tylko to jest fuszerka) :nienie:

Wydaje mi sie, ze gdzies czytalem o e-39 i tam tez po wymianie resetuje sie " wykrzyknik". Wykasowac to mozna samemu bez podpinania do diagnozy. Ale to tylko informacje wyczytane bo nigdy nie mialem okazji tego robic w e-39.Czesc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz komunikat wyświetlany po przekręceniu kluczyka?

 

Znaczenia są trzy: zaciągniety hamulec reczny HANDBREMSE LOSEN lub zuzyte klocki hamulcowe BREMSBELAGE lub mało płynu hamulcowego BREMSFLUSSIGKEIT. Zwróć uwagę jaki komunikat sie wyświetla po właczeniu zapłonu i będziesz miał odpowiedź.

Może być też przerwany kabelek/izolacja, nie kontaktuje i stad usterka.

 

Gdy ta kontrolka zaświeci sie na zółto oznacza awarie DBC czyli systemu zwiekszajacego sile hamowania, nie bedzie działał DBC, ale hamulce beda działały normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.