Skocz do zawartości

LCI - problem z aktywnym tempomatem.


mgbikeer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam BMW E60 LCI 530XD z aktywnym tempomatem -

544 cruise control with braking function. Porblem mój polega na tym, że prędkość zadana jest utrzymywana, lecz gdy auto zbliża się do innego auta jadącego z przodu samochód nie reaguje... Nie wyhamowuje prędkości. Proszę o pomoc. :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to nie ta opcja. Powinieneś mieć 5DF.

 

Opcja 5DF Active Cruise Control stop&go jest podobna do mojej. Są różnice pomiędzy tymi dwoma rodzajami tempomatów jednak obydwa hamują z tym, że mój nie... Da się to jakoś włączyć w idrive etc.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwila z googlem i jest odpowiedz. Twoj tempomat po prostu potrafi uzyc hamulca a nie hamowac silnikiem tak jak wczesniejszy. Niestety nie hamuje jak zbliży się do pojazdu :(

 

Cruise Control with braking function.

 

Standard on all 2008 BMW 5 Series models is Cruise Control, complete with a special braking function. Contrary to conventional cruise control, this intelligent new system is able to control the road speed of the car not just via the drag force generated by the engine and by shifting down on models with automatic transmission, but also by activating the brakes, thus keeping the car at a consistent speed when, say, driving downhill for a long distance. And using the Curve Speed Limiter, the system is also able to reduce road speed in bends whenever required for reasons of driving dynamics.

 

Active Cruise Control complete with Stop & Go.

 

Active Cruise Control with Stop & Go offers the driver greater support and ease of motoring. This innovative system, available as an option on automatic transmission versions of the new BMW 5 Series, comes with automatic distance control enabling the driver to cruise along smoothly and conveniently on highways or country roads. The system keeps a consistent following distance from the vehicle ahead even in stop-and-go traffic at very low speeds and applying the brakes where necessary until the car reaches a standstill.

 

The system uses radar sensors of the latest generation with an enlarged area of vision, offering the driver a choice of four distance settings. Once the distance the driver has chosen to the vehicle ahead is no longer maintained, the system will intervene, building up brake pressure to control the car accordingly. Then, once the road ahead is free again, Active Cruise Control with Stop & Go will accelerate the car to the set speed.

 

This sophisticated control system is also able to reduce speed automatically to a standstill as a function of traffic conditions. In this case, Active Cruise Control with Stop & Go slows the car to a standstill and holds it in position. The maximum brake force applied by Active Cruise Control with Stop & Go is 4 meters/sec2. Should the driver be required to intervene because the vehicle ahead is being decelerated very hard, the driver is warned to intervene by visual and acoustic signals.

 

In stop-and-go traffic, the system helps the driver by automatically maintaining the appropriate distance from the vehicle ahead, relieving the driver constantly having to apply the brakes in slow and unsmooth traffic. However, the driver still retains his responsibility, since after, for example, a short stop of more than three seconds, he is required to briefly press down the accelerator pedal or press the Resume button in order to re-accelerate the car. And even when Active Cruise Control with Stop & Go is activated, the driver is able to control the speed of his car at any time simply by giving gas or applying the brakes. Depressing the brake pedal while driving deactivates the system.

http://img125.imageshack.us/img125/2302/bmw1qf7.jpg

BMW E60 530dA Individual, 11.2006, 231hp +DENSION GW500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modele LCI mogą posiadać tempomat z funkcją stop&go, a modele sprzed liftu mogą posiadać zwykły tempomat lub tzw. tempomat aktywny. Ja mam ten drugi u siebie. dziala to tak, że jak auto jedzie przed tobą i nagle zaczyna hamować to znaczek auta zmienia się na czerwono i włącza się dźwięk alarmowy aby nacisnąć hamulec(jest wtedy zwiększone ciśnienie w układzie hamulcowym). Jeśli auto przed tobą jedzie nawet dużo wolniej to auto da rade przyhamować i jechać później z taką predkością jak ten pierwszy samochód. auto hamuje generalnie albo silnikiem albo hamulcami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale u mnie nie wyświetla nawet właśnie tego znaczka auta! nic, jedzie się jak ze zwykłym tempomatem.

 

Chyba nie zrozumiales tego, co napisal stinger. To jest zwykly tempomat - tylko, ze oprocz hamowania silnikiem umie hamowac hamulcem, jezeli jest to potrzebne (np. jezeli sila hamowania silnikiem nie wystarczy, np. podczas dluzszej jazdy z gory).

Nazwa "aktywny tempomat" jest fajna - to cos takiego jak "system aktywnej bieli" w proszku do prania :lol:

pozdrowienia

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to ja chyba nie rozumiem, albo u mnie coś nie działa. Jadąc na tempomacie (mam aktywny) nie pokazuje sie samochodzik ani żółty ani czerwony a samochód zamiast dostosować prędkość po prostu odłącza tempomat przy podjechaniu do samochodu. To tak ma działać?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to ja chyba nie rozumiem, albo u mnie coś nie działa. Jadąc na tempomacie (mam aktywny) nie pokazuje sie samochodzik ani żółty ani czerwony a samochód zamiast dostosować prędkość po prostu odłącza tempomat przy podjechaniu do samochodu. To tak ma działać?

 

Skoro nie widzisz samochodzika nie posiadasz aktywnego tempomatu albo w jakis sposob nie jest on wlaczony. Jak jezdzilem demówką z aktywnym wspomaganiem samochodzik był (na HUD i na desce).

http://img125.imageshack.us/img125/2302/bmw1qf7.jpg

BMW E60 530dA Individual, 11.2006, 231hp +DENSION GW500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jeżeli nie miał bym aktywnego tempomatu to nie miał bym: radaru i pokrętła regulacji odległości chyba?

 

Najlepiej zadzwon do serwisu, podaj 7 ostatnich cyfr VIN i bedziesz wiedzial czy fabrycznie byl aktywny tempomat :)

Jeżeli był to może się wziął i spsuł?

http://img125.imageshack.us/img125/2302/bmw1qf7.jpg

BMW E60 530dA Individual, 11.2006, 231hp +DENSION GW500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...
  • Zasłużeni forumowicze

Witam

Potrzebuje vin z e60 LCI które ma aktywny tempomat z funkcją stop&go , mam zamiar doposaźyć swoją bunie w tą opcje , chce zadzwonić do ASO w Monachium i zapytać ile kosztuje kalbracja radarów .

Bez podania vinu nie udzielą mi tej informacji ,a jak im powiem źe chce doposaźyć to mi nie uwierzą :D

Dzięki

"Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • Zasłużeni forumowicze

Witam

Właśnie jestem po doposaźeniu mojej e60 w tempomat aktywny stop&go i mam pytanko związane z jego działaniem .

W instrukcji :

System nawigacji Profesional

Jeśli w napędzie jest płytą DVD z mapą do systemu nawigacji system dopasuje przyspieszanie i zwalnianie pojazdu do drogi którą aktualnie jedzie.

Pytanko-o co chodzi w instrukcji? ,ja rozumiem źe jadąc autostradą auto powinno jechać np 140 kończy się autostrada i zaczyna się teren zabudowany auto zwalnia do 50 ,czy tak powinno być?

"Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Postprzez jeromer » 04 Cze 2008 20:51


Modele LCI mogą posiadać tempomat z funkcją stop&go, a modele sprzed liftu mogą posiadać zwykły tempomat lub tzw. tempomat aktywny. Ja mam ten drugi u siebie. dziala to tak, że jak auto jedzie przed tobą i nagle zaczyna hamować to znaczek auta zmienia się na czerwono i włącza się dźwięk alarmowy aby nacisnąć hamulec(jest wtedy zwiększone ciśnienie w układzie hamulcowym). Jeśli auto przed tobą jedzie nawet dużo wolniej to auto da rade przyhamować i jechać później z taką predkością jak ten pierwszy samochód. auto hamuje generalnie albo silnikiem albo hamulcami.

Ale auto SAMO nie hamuje, nie?

Dziwna nazwa tej funkcji "regulator prędkości z funkcją hamowania"- hamuje tylko z górki (silnikiem?) żeby nie przekroczyć zadanej prędkości.

Jak mnie wkurzają te wszystkie wyposażenia/doposażenia... Mam kamerę KAFAS, ale brak u mnie Speed Limit Info (rozpoznawanie znaków), brak aktywnego tempomatu...choć inne asystenty są. Nie rozumiem polityki firm (to nie tylko w BMW, ale w VW czy Audi tka samo).

To tak jakby w komórce za każdą nową funkcję w Androidzie trzeba było dopłacać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.