Skocz do zawartości

Ile kosztuje wymiana przedniej szyby w E-46 320d 1998r.


lysyBMW

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jestem nowy na forum i mam takie małe pytanie a w sumie kilka:

1. Ile kosztuje wymiana przedniej szyby w E-46 - ponieważ przy przekręcaniu lusterka wstecznego :duh: odczepiło sie z uchwytu powodują tzw. pajęczynę pęknięć czyli szyba do wymiany :cry2:

2. Jeżeli nie miałem czujnika deszczu ani świateł to czy mogę kupić i zamontować taką szybę :?:

3. Jak i gdzie najlepiej zamontować taką szybę.

 

POMOCY :modlitwa:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 szyba w ASO ok 900pln zamiennik ok 400pln, koszt wymiany ok 150pln

2 to czy masz czujnik deszczu czy nie nie ma znaczenia , bo są szyby z miejscem na czujnik deszczu lub bez zależy jaka ci potrzebna,możesz zamontowac taką szybe

3 wymienić możesz w ASO, w warsztacie który zajmuje się wymianą szyb , w warsztatach blacharsko lakierniczych tez wymieniają szyby lub samemu jak masz pojęcie i troche narzędzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wymienialem 2tygodnie temu szybe pod czujnik deszczu w sieci Auto Glass Jan oczywiście zamiennik 490 wymianna razem z nową uszczelką bo przy wymianie każdorazowo musi być nowa

było E-36 1,8 E-36 compakt 1,8d E-46 320dTa,jest E-46 330dt

http://www.bmwteam.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powinna pasować o jaki czyjnik ci chodzi :?: : czujnik deszczu

 

No właśnie o czujnik deszczu i świateł, bo nie miałem tego przy tej szybie a na allegro znalazłem używaną szybę za 250 z czujnikiem deszczu i świateł i nie wiem co mam zrobić kupić czy nie bo jak kupie to jakoś to musi działać jakoś to sie podłącza czy coś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czujnik deszczu znajduje sie w lusterku wstecznym (czyt. mocowanie lusterka) a w szybie jest tylko specjalne" oczko " na ten czujnik

 

ps. jak masz szybe bez czujnika a kupisz szybe przystosowaną do tego czujnika to nie zamontujesz lusterka wstecznego ( inne mocowanie lusterka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

michal_j76

 

witam wymienialem 2tygodnie temu szybe pod czujnik deszczu w sieci Auto Glass Jan oczywiście zamiennik 490 wymianna razem z nową uszczelką bo przy wymianie każdorazowo musi być nowa

 

Witam niedawno musiałem wyciac szybę chociaż była cała i ponownie ja wkleić. Nie prawda że uszczelka musi być za każdym razem nowa. Jak ma się trochę wprawy i chęci to stara uszczelke wyciaga się w całości przed wycięciem szyby. Jest ona wciśnięta na rant szyby i wewnątrz tej szczeliny jest jedynie taka masa klejąca aby uszczelka trzymała się na szybie ale nie jest to klej do szyb. Wymontowałem uszczelke szybę wciąłemm i następnie ponownie wkleiłem. Czas całej operacji 3 godziny. Koszt 40 zł.

BMW to pełnia życia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już po sprawie:

szyba - 192zł oczywiście zamiennik z numerem VIN

montaż - 130zł

uszczelka nowa - 70zł ale na szczęście udało się wyjąć starą i wszystko pasuje

 

całkowity koszt 420zł

 

Dzieki chłopaki za pomoc pozdrawiam Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.