Skocz do zawartości

Czy to jest typowy dźwięk bociana M40? VIDEO


pawel_e30

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tu słyszę podwójne tykanie ....tak jakby bociek a do tego panewki grały.....ale to tylko nagranie.....więc...hemm.

to cykanie to napewno hudraulika

a to juz konkretniejsze to tak jakby panewy...chyba że aż tak bardzo jest hydraulika zchetana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarówno cykanie i pukanie słychać wyraźnie u góry i z tą samą częstotliwością, więc panewka odpada, bo pukałaby 2x szybciej. Czasami, jak lekko podniosę obroty, tak do 1500 i przytrzymam to ustaje, jak puszczę to też cisza, i po jakimś czasie znowu.

 

A jak jest z kontrolka od smarowania po odpaleniu i ile lyknal ci tego syntetyku przez te 2500?Sprawdzales moze kompresje?

Kontrolka gaśnie od razu po odpaleniu i nigdy się nie zapala. Łyknął 0,4 litra po 2500km. Kompresji nie sprawdzałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po 1 zrobiłes zle zmieniajac olej z mineralnego na synteyczny poniewaz samochód ma juz jakis przebieg i elementy silnika sa juz zuzyte i własnie olej mineralny jest gesciejszy niz syntetyk i bardziej uzupelnia wszystkie ubytki niz syntetyczny a syntetyk jest zadszy i nie wypełni wszystkich ubytkow i z tad efekt boćka oznaczenie 15w40 czy np 5w40 oznacza klase lepkosci oleju i gestosci i lepiej zmien spowrotem na 15w40 ja np mam 318tds z 95 na liczniku 230tys km(pewnie jest wiecej) i leje mobil delvac 15w40 i jest wszystko ok niektórzy mówia ze jak jest zimny silnik to mineralny jest gesty i może nie dotrzec w kazde miejcse itd jest w tym troche prawdy ale tez nie do konca bo przeciez nikt przy zdrowych zmysłach nie kreci wysoko zimnego silnika bez wzgledy czy to nowy czy stary samochód najlepiej jak pochodzi sobie troche na wolnych potem osiagnie swoja tem i wtedy jestesmy pewni ze olej wszedzie sie dostal i to smarowanie jest a kontrolka przeciez nie mówi o cisnieniu w kazdym miejscu silnika tylko o cisnieniu w niejscu gdzie jest zamontowany czujnik troche sie rozpisałem he he moja sugestia wróc na mineralny :cool2:
przedni napęd jest dla dziewczyn...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież lepkość gorącego 5W40 i 15W40 jest z założenia taka sama. Dopiero 5-15W50 albo 5-15W60 by tu pomógł.

 

Syntetyk różni się tym, że jest mniej lepki i bardziej płynny na zimno no i ma bazę syntetyczną i nie wytwarza nagaru.

 

Dlatego nie wiem w sumie czy to przyczyna oleju, bo mój M40 ma oryginalny wałek rozrządu a przebieg ma coś koło 300 000 km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Po zmianie z oleju mineralnego 15W40 na syntetyk 5W40 po przejechaniu 2500km po rozgrzaniu silnik chodzi następująco:

 

http://www.youtube.com/watch?v=7AApnWSeJqQ

 

Czy tak brzmi typowy bocian padającego M40?

 

Masz zatkane popychacze hydrauliczne i tak wali. Stosowales mineralny olej wiec narobil ci syfu w silniku tzn caly brud i inne osady osiadly sie na silniku, gdybys zawsze uzywal syntetyk lub polsyntetyk nie bylo by tych problemow. Teraz stalo sie tak ze po wlaniu syntetyka silnik jest ciagle myty przez ten olej syntetyczny, i zatkal Ci popychacze hydrauliczne. Szybko zmien filtr oleju i za jakies 1000km znowu go wymień, potem zmien olej na syntetyk lub polsyntetyk. Broń boze nie zalewaj go teraz mineralnym bo zatkasz całą magistrale !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież lepkość gorącego 5W40 i 15W40 jest z założenia taka sama. Dopiero 5-15W50 albo 5-15W60 by tu pomógł.

 

Syntetyk różni się tym, że jest mniej lepki i bardziej płynny na zimno no i ma bazę syntetyczną i nie wytwarza nagaru.

 

Dlatego nie wiem w sumie czy to przyczyna oleju, bo mój M40 ma oryginalny wałek rozrządu a przebieg ma coś koło 300 000 km

Masz racje ale oleje syntetyczne mają duzo "mydła" srodkow myjacych, i to ten brud w oleju lekko zatkal popychacz hydrauliczny dla tego tak stuka. Musisz zmieniac filtr oleju zeby oczyscic olej, najlepiej jak zmienisz olej na polsyntetyk i zmieniaj filtr oleju, pozniej zalejesz go znowu syntetykiem ale dopiero jak silnik bedzie czysty bo inaczej znowu zatka sie popychacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

hmm to wtedy mój m40 też na złom??? :mad2: powiedzcie czy mam racje :mad2: i czy da się z niego coś jeszcze wyciągnąć powiem jeszcze że jak jest cały dzień na słoneczku to mam problem z odpaleniem i za 2 razem zaskakuje i jest z niego straszny muł kolega powiedział żebym wymienił rozrząd bo jest prawdo podobnie przestawiony i złe spalanie mam (mam opóźniony zapłon bo ciężko mu wchodzić od razu z wolnych obrotów na wysokie)

 

Oto filmik

http://pl.youtube.com/watch?v=BnHnmrQCUSg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że też jesteś z Wejherowa.

 

Nie chodzi o rozrząd w sensie pasek rozrządu z rolkami ale o klawiaturę, czyli wałek rozrządu z osprzętem. Jak chcesz, możesz przyjechać, osłucham i powiem Ci jak sprawa wygląda, bo w M40 to chyba każdy temat przechodziłem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha no to teraz załamka :mad2: , jestem w sumie z powiatu Wejher. ale jutro będę w Wejherowie bo musze parę części kupić do tapicerki z foty. napisz czy coś po 17.00 by ci pasowało i gdzie. pozdro.

To mój nr :arrow: 665386796

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.