Skocz do zawartości

Tarcze hamulcowe ATE+klocki ATE


emilo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie.Mam pytanie: Co sądzicie o :Tarczach ATE NACINANYCH + klocki ATE :?: :?: Moze ktoś juz coś takiego zamontował i moze mi zdradzić czy sa to dobre tarcze i klocki i czy sie nadaja do 320i na przodnią o :?: :?: Za info dziękuje pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu mowa o e39 ale pare opini mozna przeczytac:) http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=80286&highlight=ate

 

Z tego co ja sie nasluchalem na ich temat to opini jest wiele, 50% na plus a 50 na minus. Moim zdaniem sa to w miare dobre produkty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki ja mam e36 i własnie mnie czeka ta wymiana a nie wiesz przypadkiem jak kontrolke od zuzytych okładzi sie kasuje czy ona sama zniknie jak załoze nowe klocki :?: .pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłącze sie pod temat..jako że o ATE właśnie krążą różne opinie szczególnie pod kątem częstego krzywienia tarcz przymierzam się do tzw złotego zestawu Brembo+Ferodo ewentualnie EBC TGD553+klocki EBC green(red?)

Warto w to inwestować by poprawić hamulce? ktoś ma doświadczenie z jednymi bądź drugimi?

z góry dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Przy każdej wymianie klocków hamulcowych powinno się również wymieniać czujnik zużycia okładzin.

KTO SZYBKO JEDZIE, TEGO WOLNO NIOSĄ !!!

http://img529.imageshack.us/img529/5021/qqqwr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie polecam taki zestaw ATE POWERDISC i klocki ATE :), ja do Powerdisców wsadziłem Ferodo DS Performance i się zaczęły kłopociki (poczytaj w moich postach o piszczeniu klocków).

 

Pozostałem przy FDSP ale tarcze poszły originalne i jest git.

 

Powerdisc czekają do kolejnej wymiany klocków :)

 

 

A w ogóle temat klocków, tarcz wraca jak bummerang.

 

 

Może zebrać takie info i umieścić to w jakimś temacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ate powerdisc miałem w e36 325i ja odradzam maiłem taki zestaw tych tarcz i klocki ate na początku też się cieszyłem fajnie może i lepiej hamowały a na pewno nie gorzej :) oczywiście pierwsze 200km delikatne hamowania z uwagą na kałuże itd i co dalej...? :? bicie na pedale krzywe żeby ratować troszkę sytuacje dałem do przetoczenia okazało sie że dość dużo trzeba było zebrać. po tym zabiegu spokój na kolejnych jakichś 500km potem to samo. przemęczyłem się do końca ich żywota :twisted2: i założyłem tarcze firmy TEXTAR i klocki ate. REWELACJA zero bicia i hamulce brzytwa. NIe wiem może te moje ate były podróbki choć pudełko i reszta oryginał wyglądało. Ja ate już nie kupie ZIMMERMAN tak TEXTAR tak BREMBO nie koniecznie musiałbym sprawdzić POZDRAWIAM :hand:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.