Skocz do zawartości

Zamiana głowicy w bmw 2,5 dts na głowicę z opla 2,5 tds


blusmen

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Mam pytanie dla znających temat głowic w tds-ie.Padła głowica w silniku o którym mowa w temacie i problem polega na ty iż dostępność głowic takich jak potrzebuję jest znikoma.Różnica polega na wyprowadzeniu szpilek pod kolektor ssący(plastikowy).Moja głowica ma trzy doloty (szpilki po skosie idą ) w prawo a trzy w lewo.Są głowice od tds-ów ale wszystkie, a przynajmniej więkrzość ma szpilki wszystkie w jednym kierunku.

Głowica poza tą różnicą wydaje się być identyczna.Moje pytanie brzmi czy ktoś wymieniał głowicę w bmce tds i zastąpił ją głowicą z tds-a od opla.Oczywiście jestem świadom tego iż w przypadku zamiany głowic będę również zmuszony wymienić kolektor dolotowy od opla który jest aluminiowy.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam... Z tego co się orientuje to 2,5 tds w Oplu Omedze były silniki od BMW, miały one mmniej koni mechanicznych... :) więc powinno pasować :), ale nie jestem pewien

BMW - (B)undi (M)ogą (W)szystko

____________________________________

http://images28.fotosik.pl/149/a02ba562ebf79f25.png


http://www.bmw-wloclawek.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz spokojnie zakładać , zwróć uwagę na kolektor żeby miał na wejściu mocowanie na zawór EGR bo jeśli masz silnik z plastikowym kolektorem to jest i EGR przykręcany na cztery śrubki do kolektora, TDS-y w początkowych latach produkcji nie miały EGR-ów .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym jest inne mocowanie kolektora. W omedze jest on aluminiowy i śruby ma po skosie w jednym kierunku / / / / / / , a przy plastikowym kolektorze (E39) śruby są / / / \ \ \. Więc w rachube wchodzi jeszcze przeróbka głowicy (rozwiercanie otworów do śrub).

 

 

Sorki nie doczytałem pierwszego postu i napisałem w sumie to samo :duh: Jakby co ta mam głowicę od TDSa na sprzedanie. Jest od e39 z 1998 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo, zoztałem przez Was utwierdzony w przekonaniu że moja myśl techniczna idzie w dobrym kierunku.Szczerze mówiąc już miałem dosyć szukania głowicy od bmw bo zaczęły mnie dobijać koszty telefonu.Teraz na pewno kupię głowicę od omegi.Pozdrawiam i dziękuję :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i ta mniejsza moc w omedze to jak mówili mi w serwisie to tylko "kwestia marketingowa" bo nie jeden posiadacz BMW nie mógł by się z tym pogodzić że poczciwa OMA ma identyczny silnik

no ale może być faktycznie drobna różnica w mocy bo mniejszy jest interculer i turbo

ale przy przekładaniu samej głowicy nie ma to znaczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Szczerze mówiąc już miałem dosyć szukania głowicy od bmw bo zaczęły mnie dobijać koszty telefonu.Teraz na pewno kupię głowicę od omegi.Pozdrawiam i dziękuję :)

 

Witam jak chcesz, to wyślę Ci namiary na gościa który zajmuje się głowicami. Tam napewno znajdziesz głowicę do swojej buni.

Byłem u gościa w warsztacie i wiem, że zna się na rzeczy.

Jak pojedziesz to zobaczysz. Znam też w przybliżeniu ceny, ale to już na priv, bo nie chcę żeby ktoś pomyślał, że to reklama.

003.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:mad2: I znowu to samo, kombinowanie a pózniej narzekanie, że te tds są do bani. Nie kupuj głowicy od omegi tylko od razu zmień samochód....

 

Dokładnie to chciałem napisać. Może nie koniecznie zaraz zmieniać samochód ale nie kombinować z głowicami. Model jest modelem. Byłem kiedyś w podobnej sytuacji i stwierdziłem, że kombinować nie będę. Dzisiaj nie żałuję wydanych pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co kombinować,człowieku,przecież to te same silniki!!!! :mad2: :mad2: :mad2:

 

No to spróbuj przełożyć te głowicę. Tak na prawde to zmiana mocowania kolektora, która moze osłabić głowicę, to nie wszystko, są jeszcze szczegóły podłączenia układu chłodzenia. Ponadto inne są mocowania różnych dupereli co jest bardzo upierdliwe jak nic ci nie pasuje i muszisz jeszcze cos przerabiać/dorabiać. Ale fakt generalnie głowice są takie same, a przynajmniej bardzo podobne technicznie. Róznica własnie w tych duperelach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.