Skocz do zawartości

Podniesienie mocy w 520


zdebo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i mam pytanie... Chciał bym się dowiedzieć o jakieś w miare nie drogie sposoby podniesienia mocy w BMW 50 E34... Po 1 co da wycięcie katalizatora w tym silniku?? Wiem że jest na forum sporo tematów o tym ale nadal nie wiem :oops: I po 2 ile KM można uzyskać na tym silniku??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego wycinanie kata w zasadzie nic Ci nie da (no chyba że masz już zapchanego i on dławi)

w strumienice , magnetyzery i chipy po 100zł też nie masz co wierzyć

szczerze ja wyznaje zasadę:

małym kosztem mocy nie zwiększysz tylko silnik zmęczysz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze nie ma "niedrogich" sposobów,

Jedynym właściwym sposobem jest udanie sie do profesjonalnej firmy, która zrobi Ci wycene, jak zobaczysz ową wycene odechce Ci sie zmian w wsilniku.

 

A najlepszym sposobem jest instalacja turbo, tylko nie softa, bo uzyskasz jakies marne 220 km, a założenie już porządnej instalki to koszt około 10tys. zł + zakucie silnika, bo seryjne podzespoły tego nieutrzymają.

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chipy po 100zł też nie masz co wierzyć

Za 100zł nie, ale markowe chipy podnoszą moc i to jest odczuwalne. Zresztą kliknij sobie w mój podpis i zobacz ile jest pozytywnych opinii.

Myślisz, że jak zapłacisz 1500zł za chiptuning to dostaniesz coś lepszego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi nie chodzi jak kolega wyżej powiedział "o marne 220KM" chciał bym ok 170 160 KM Wyciągnąć... A jeszcze trochę optyki czy jak przyciemnię szybki to narobię wiochy?? i czy będę miał jakieś powikłania po wywaleniu Katalizatora??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi nie chodzi jak kolega wyżej powiedział "o marne 220KM" chciał bym ok 170 160 KM Wyciągnąć... A jeszcze trochę optyki czy jak przyciemnię szybki to narobię wiochy?? i czy będę miał jakieś powikłania po wywaleniu Katalizatora??

 

Mówiąc krótko - zapomnij. Ten temat był wałkowany wiele razy w wielu firmach. Nie słuchaj tego, co Ci napisał Bagor - w twoim przypadku za rozsądne powiedzmy pieniądze dostaniesz maks. 10 KM (wariant opti) i to w górnym, krańcowym zakresie obrotów. W ogóle tego nie odczujesz, tak jak i teoretycznie wyższego momentu obr.. Człowiek po prostu próbuje zarobić na m.in. Twojej naiwności. Katalizator zostaw w spokoju jeśli nie jest zapchany albo nie dzwoni. Tak jak napisali Ci koledzy powyżej, te silniki można oczywiście poddać modyfikacjom dającym wymierne wyniki (np. kompresor lub turbo, zakucie etc.) tyle, że jak zobaczysz koszta, to dasz momentalnie sobie spokój (ponad 10 tys. zł na dobry początek).

 

PS. szyby też zostaw w spokoju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciemne szyby to praktycznie same zalety,nie grzeje się tak szybko wnętrze,nikt nie widzi co lub kto jest w aucie....zalet można wymienić więcej.Zgodnie z przepisami można przyciemniać tylko szybę tylną i tylne boczne,jak ktoś Ci to zrobi profesjonalnie,na folię będzie atest i nie będzie odłaziła,to zapewniam Cię,że żadnej wiochy nie zrobisz.
Nur bmw e32
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo co do szyb to chciałem do koloru nadwozia (Lazurblau metallic) a z takich kosmetycznych żeczy co mogę jeszcze zrobić?? i jeśli mógł bym jeszcze prosić... To słyszałem że gdzieś na forum jest coś gdzie można po numerach samochodu zobaczyć np wyposażenie z którym buńka z taśmy zeszła... Poczęstuje ktoś linkiem?? i jeszcze gdzie moge te numery znaleźć??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo co do szyb to chciałem do koloru nadwozia (Lazurblau metallic) a z takich kosmetycznych żeczy co mogę jeszcze zrobić??

 

Jakiekolwiek jeszcze rzeczy chcesz zrobić – to już temat na inny wątek, który możesz utworzyć. (jeżeli masz odwagę być autorem takiego wątku)

Pozdr.

moje BMW (the SILVERY)

E34 520i M20 (R6 12V) Lachssilber Metallic, Chrome-line, 1988r., pasja /klasyk, żółte tablice/

E39 525i M54 (R6 24V) Touring, Titansilber Metallic, Shadow-line, 2000r., daily driving

podpis.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po 1sze:

nie zakladaj gazu

2.wytnij kata ( zarob na nim okolo 400zl) i wstaw srodkowy tlumik przelotowy

3.wstaw stozek

3. jazda tylko na 15stkach

4.kup od Bagora chip

...

wyjdzie ci na zero po sprzedaniu kata a napewno odczujesz roznice

:8)

kokosow nie ma co sie spodziewac po takiej kobyle chyba ze masz jeszcze okolo 1500pln na barany.

 

a co do rozkodowania vinu to masz tu :

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=32825

 

wpisz 7 ostatnich znakow lub caly nr nadwozia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po 1sze:

nie zakladaj gazu

2.wytnij kata ( zarob na nim okolo 400zl) i wstaw srodkowy tlumik przelotowy

3.wstaw stozek

3. jazda tylko na 15stkach

4.kup od Bagora chip

...

wyjdzie ci na zero po sprzedaniu kata a napewno odczujesz roznice

:8)

kokosow nie ma co sie spodziewac po takiej kobyle chyba ze masz jeszcze okolo 1500pln na barany.

 

A skąd wiesz że wycięcie kata poprawi osiągi a nie pogorszy ? Stożek ? :jawdrop: To już chyba każdy wie że nic nie daje... Barany bez strojenia ? To po co na nie tyle wydawac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od diagnostyki silnika, sprawdz wszystko co mozliwe, przeplywomierz, cewki, odczyty z lambdy.

Sprawdz przewody paliwowe, i wszystkie inne wezyki, ewentualnie wymien.

 

1) wymien swiece oraz filtr powietrza (nie zaden stozek)

2) wymien filtr paliwa

3) sprawdz wydajnosc pompy / sprezanie w cylindrach / emisje spalin

4) zmien olej + dolej dodatki typu liqui moly / molyslip (z mos2) / + ceramizer

5) magnetyzery

6) porownaj wyniki sprezania w cylindrach po jakims czasie / emisji spalin

7) Zalej wysoko oktanowe paliwo /bp/shell + wlej dodatki typu stp i inne w stylu 'do silnikow odrzutowych'. Ewentualnie mozesz dolac troche alkoholu, badz oleju napedowego, ale z tym ostroznie.

8) Strumienica

9) chip tuning, odpusc chyba ze cos w stylu oszukania czujnika w przeplywomierzu, pojawilo sie ostatnio na allegro cos takiego.

Znajomy zrobil sobie chip tuning i po pol roku zostal bez jednego tloka :twisted2:

 

W nic innego poza powyzszym, co mam sam zamiar robic u siebie (juz w pewnej czesci zrobilem) bym nie inwestowal, bo jest to nieoplacalne z tej uwagi, ze wydasz wiele, a skutek i tak nie bedzie w pelni zadawalajacy, lepiej nowe auto.

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz sie przyjzyj.....pomyśl...i zadaj sobie pytanie na temat tuningu optycznego???Czy tak ma Wygladac:?: .....kolego załuz ładne kolo 17,dopprowadz lakier do kultury polereczka woskowanie...i smiguniaj....i zapamietaj co orginał to oragianł...pozdrawiam

Czerwna bo??...bo szybsza xD

http://www.ctr.pl www.kamery.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bagor trochę popłynąłeś z tym wykresem :roll: Bo jak widac jest on wzięty ze strony superchips a nie zrobiony przez kogoś na hamowni więc wątpię w jego autentycznośc. Na telezakupy Mango też pokazują abgymniki czy inne dziadostwo dzięki któremu będzie się wyglądało jak Pudzian po tygodniu :lol: Najbardziej przekonujące są odczucia samych użytkowników, tyle że poparte jakimiś dowodami typu wykres. Chipy od Reserved doczekały się już paru wykresów... Tych superchipsów jak narazie niema żadnego. Więc nie przesadzaj tak z dyskredytowaniem ciągle konkurencji w takis posób jak to robisz na wszytskich forach...[/url]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest żadna konkurencja, bo takowa nie istnieje. Chyba, że chcesz porównać te osoby, co mają mapy ściągnięte z netu do paru sterowników. Pokaż mi kogoś, kto ma w ofercie chipy do M3, M5, 850i, Z1 itp.

 

Owszem reserved doczekał się wykresów, ale takich, że w serii jest więcej Nm niż na tych jego chipach.

 

A czy wierzysz w autentyczność wykresu Superchips, to mało mnie to obchodzi. Ważne są opinie zadowolonych ludzi, którzy odczuwają wzrost mocy. Wykresy zrobione w Polsce niedługo będą.

 

Spoko ! Nie musisz sie odrazu tak unosic. Ja poprostu chciałbym zobaczyc parę wykresów przed i po... Więc raczej nie rządam zbyt wiele. :) Ludzie kupując magnetyzery z Allegro też czują różnicę :)

 

Zresztą twój kolega mapy ma pewnie też ściągnięte z netu. Więc nie przesadzajmy z propagandą.

 

Ja napewno kupię chip od twojego kolegi bo przynajmniej daje jakieś gwarancje i da się się z nim normalnie skontaktowac a nie tak jak z Reserved który nawet nie wie czy jego chipy mają odcinkę czy nie :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko ! Nie musisz sie odrazu tak unosic. Ja poprostu chciałbym zobaczyc parę wykresów przed i po... Więc raczej nie rządam zbyt wiele. :) Ludzie kupując magnetyzery z Allegro też czują różnicę :)

Dostałeś przecież kiedyś propozycję darmowego chipa, jeśli pojechałbyś na hamownię. Nie skorzystałeś, więc w czym masz problem?

 

Zresztą twój kolega mapy ma pewnie też ściągnięte z netu. Więc nie przesadzajmy z propagandą.

Skoro są ściągnięte z netu, to dlaczego sobie nie kupisz takowych na Allegro? Śmiało :lol:

 

Teraz serio. Myślisz, że tak znana firma pozwoliłaby, aby ich mapy wyciekły ot tak sobie do internetu? Nawet jeśli jakoś by wyciekły, czy ktoś by ukradł, to i tak by nic to nie dało, bo każdy wsad jest zakodowany i dopiero po odkodowaniu mapy są poprawne. Dekoder wygląda tak:

http://img128.imageshack.us/img128/4821/decoderspai4.jpg

Dekodera ani nie ukradniesz, ani nie ściągniesz, bo każdy ma indywidualny serial number.

 

A tak wygląda screen z instalacji bazy Superchips:

http://img172.imageshack.us/img172/5846/beznazwylw8.jpg

 

Następnym razem jak nie masz o czymś zielonego pojęcia, to nie insynuuj. Bo ja równie dobrze mogę powiedzieć, że "pewnie" kręcisz się po klubach gejowskich :)

 

Zresztą dlaczego sobie nie ściągniesz, skoro sugerujesz, że mój kolega tak zrobił? Gwarantuję Ci, że nigdzie w internecie tego nie ma i nie będzie.

 

W morde Bagor co żeś się tak rozemocjonował :jawdrop: Teraz widzę że chyba ci kolega odpala dolę za reklamę w necie bo ci chyba napisałem priva że nic do Ciebie niemam ale tyle krzyku co robisz na forach bez nawet jednego wykresu to lekka przesada. Ja problemów niemam ale widzę że ty tak :duh: bo to ty piszesz o zakłamaniu i fałszywcach na innych forach a jak normalnie popsrosiłem cię o wykres to zaczynasz mnie atakowac i próbowac ośmieszyc ? Hmmm ciekawe.

 

Strasznie się widzę poczułeś skoro jakieś insynuacje o klubach gejowskich wypisujesz... Jak chcesz rób sobie więcej wrogów.

 

Co do dekoderów śmerów i innych bajerów to wszytsko można znaleźc w necie... A co twój kolega niby kupił tą bazę od Superchips i jest ich przedstawicielem w Polsce ? Nie bardzo... Mnie to oczywiście guzik obchodzi skąd są steroniki itp jeżeli będzie dawac taki przyrost jaki jest obiecywany.

 

Zamiast próbowac mnie usulnie ośmieszyc wystarczyło wkleic jeden wykres.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W morde Bagor co żeś się tak rozemocjonował :jawdrop: Teraz widzę że chyba ci kolega odpala dolę za reklamę w necie bo ci chyba napisałem priva że nic do Ciebie niemam ale tyle krzyku co robisz na forach bez nawet jednego wykresu to lekka przesada. Ja problemów niemam ale widzę że ty tak :duh:

Nie rozumiem o co Ci chodzi. Do tej pory nic do Ciebie nie miałem, ale widać, że masz jakiś problem, bo szukasz dziury w całym. Miałeś możliwość darmowego chipa, mogłeś pojechać na hamownię i byś rozwiał wszystkie swoje wątpliwości. W czym masz teraz problem? Dziwne.

 

Co do dekoderów śmerów i innych bajerów to wszytsko można znaleźc w necie... A co twój kolega niby kupił tą bazę od Superchips i jest ich przedstawicielem w Polsce :) ? Nie bardzo... Mnie to oczywiście guzik obchodzi skąd są steroniki itp jeżeli będzie dawac taki przyrost jaki jest obiecywany.

To poszukaj i zrób interes życia. Życzę sukcesów.

Edytowane przez Bagor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.