Skocz do zawartości

Ringi CCFL


qubas

Rekomendowane odpowiedzi

http://img253.imageshack.us/my.php?image=9999999hk2.jpg

http://img212.imageshack.us/my.php?image=ringibmw008bm9.jpg

http://img212.imageshack.us/my.php?image=4444yc1.jpg

 

Proszę oto fotki zrobione w bardzo słoneczny dzień. Jak widać auto stoi na słońcu mimo to ringi są mocno widoczne wiec sami się domyślcie jaki efekt dają zmrokiem lub nocą. Realnie wyglądają jeszcze lepiej. Pozdro wszystkim a tym którzy sie zdecydują na montaż życzę udanych i owocnych efektów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze jedna mozliwośc aby te ringi świeciły jeszcze lepiej.

Sam ring jest w obudowie z pleksi. Mozna go z niej wyjąć i nakleić bezpośrednio na klosz lampy. Trzeba się z nim ostrożnie obchodzić po wyjęciu z tej pleksi jest bardzo kruchy. Zapewne będzie jeszcze lepiej świcił. Kolega w e36 tak zrobił i jest róznica ale miał stresa przy zakladaniu.

 

Jak przyjdą mi nowe klosze to popróbuje z takim montażem a fotki z prac napewno wkleje.

 

Jedno jest pewne napewno nie opłaca się kupować tych zwykłych ringów ani lamp typu DEPO (ring w tej lampie jest złożony z pięciu żarówek które swiecą jak koraliki nie wiem co sie komu podoba o gustach się nie dyskutuje). Robiłem różne próby z diodami, halogenami i nic nie świeciło tak bajerancko ja CCFL.

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze jedna mozliwośc aby te ringi świeciły jeszcze lepiej.

Sam ring jest w obudowie z pleksi. Mozna go z niej wyjąć i nakleić bezpośrednio na klosz lampy. Trzeba się z nim ostrożnie obchodzić po wyjęciu z tej pleksi jest bardzo kruchy. Zapewne będzie jeszcze lepiej świcił. Kolega w e36 tak zrobił i jest róznica ale miał stresa przy zakladaniu.

 

Jak przyjdą mi nowe klosze to popróbuje z takim montażem a fotki z prac napewno wkleje.

 

Jedno jest pewne napewno nie opłaca się kupować tych zwykłych ringów ani lamp typu DEPO (ring w tej lampie jest złożony z pięciu żarówek które swiecą jak koraliki nie wiem co sie komu podoba o gustach się nie dyskutuje). Robiłem różne próby z diodami, halogenami i nic nie świeciło tak bajerancko ja CCFL.

 

PZDR

 

Potwierdzam w 100%. Kombinowałem też z np diodówkami i powiem tylko tyle że to strata czasu i pieniędzy. Nie słuchajcie komentarzy na aukcjach allegro typu świećą jak CCFL że mają super mocne diody itp. To wszystko jest bzdurą. Jak już dokładać to tylko CCFL. Mam jeden uszkodzony ring więc rozbiorę go i zobaczę co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://img253.imageshack.us/my.php?image=9999999hk2.jpg

http://img212.imageshack.us/my.php?image=ringibmw008bm9.jpg

http://img212.imageshack.us/my.php?image=4444yc1.jpg

 

Proszę oto fotki zrobione w bardzo słoneczny dzień. Jak widać auto stoi na słońcu mimo to ringi są mocno widoczne wiec sami się domyślcie jaki efekt dają zmrokiem lub nocą. Realnie wyglądają jeszcze lepiej. Pozdro wszystkim a tym którzy sie zdecydują na montaż życzę udanych i owocnych efektów.

 

Ladnie :) Efekt zadawalajacy moim zdaniem, a jak za ta cene to napewno.

Tylko watpie, ze ta sa te same ktore sprzedawca pokazuje na fotkach na allegro... tamte sa drozsze (350zl w przeliczeniu) i jeszcze jasniejsze.

A moglbys jeszcze zobaczyc na pudelku jakiej produkcji one sa?

Teraz bede mial dylemat, czy brac te czy wydac troche wiecej i sprowadzic...

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja swoje kupiłem w bardzo dobrej cenie bo za pośrednictwem znajomego który ma kogoś z rodzinki w USA. To są te same które w u nas na allegro kosztują po około 350zł. Niestety pudełka już nie posiadam ale pewnie to jakaś Chińszczyzna. Co by to nie było świeci u mnie około 2 miechów i problemu nie było. Zakładałem je w sezonie zimowym i jedno co każdy kto handluje CCFL powie to to że rozgrzewają się i po około 1 min świecą mocniej niż tuż po włączeniu. Różnica owszem jest ale tylko np po nocy i w bardzo chłodne dni. Trwa około 30s-1min. Jak zaznaczam nie jest to problemem najmniejszym. Osobiście jestem bardzo zadowolony i ciągle ktoś mnie zaczepia z zapytaniem co tam włożyłem i jakie są to koszty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze apropos rozscwiecenia.

 

Faktem jest że swiecą pełnym swiatłem po około 30 sekundach, ale też zauważyłem iz potrzebują też czasu na pełne "rozświecenie" tzn że czym dłużej swiecą tym jaśniej - coś chyba tak jak palnik xenonowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ring CCFL ma w środku gaz który nagrzewa sie i świeci. Dlatego potrzebuje troszkę czasu by zaświecił w pełni jasnym światłem. Po tych około 30 sekundach świeci już jasnością i póżniej jak nawet świeciłby 24h to już różnicy w jasności światła nie będzie. Oczywiście do owych ringów są w kompletach przetwornice bez których gaz nie wykarze włąsciwości świetlnych. Po zamontowaniu nie radzę łapać wilgotną ręką za złącza przetwornicy gdyż można zrobić takie :shock: Idzie tam kilkanaście tysięcy volt. To coś w rodzaju przetwornic do ksenonu. Na przewodach są koszulki które naciąga sie na kostkę (złączkę) i podgrzewa. W swoich lampach przetwornice zamontowałem we wnętrzu po to by nie były widoczne na zewnątrz jak również żeby nie dostawały wilgoci. Uwagę też należy zwrócić na opis przewodów z przetwornicy do których podłącza sie zasilanie +12V. Bardzo ważna jest polaryzacja gdyż w przypadku złego podłączenia przetwornica ulega uszkodzeniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.