Skocz do zawartości

tylne zawieszenie - metaliczne odgłosy


DreSik.PL

Rekomendowane odpowiedzi

Po raz kolejny chciałem się poradzić na forum:-)

 

Jak jadę po nierównej drodze to z tyłu samochodu wydobywają się jakieś metaliczne odgłosy.. (COś jak luźna podkładka - nie za głośne ale śiara jak fiks) Przy zamkniętych oknach nic nie słychać!! Wchodziłem pod auto pukałem stukałem we wszystko i nic. Wydech mam trochę już skorodowany (ale spalin bokami nie puszcza) to myślałem że może w środku w nim się grzechotka zrobiła jak coś odpadło ale kiwałem nim na boki i nic.. Jedyne co mi przychodzi do głowy że może coś w dyfrze lata.. Ale po pierwsze nie wiem jak sprawdzić a po drugie Wy się znacie lepiej:-)

 

Ma ktoś jakies propozycje? Coś czytałem o piskach w tylnym zawieszeniu ale to chyba nie to. U mnie tak jak by od drgań jakiś luźny element brzęczał (stal o stal). Tłumik o osłonę termiczną nie haczy..

 

Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może katalizator ?? Posłuchaj dobrze :cool2:

 

Na jałowym można to wyczuć? Jak sprawdzić?

 

sprawdź dokładnie sprężyny !! !! !! może pękła i kawałek wisi i się tłucze.

 

Sprężyny ostatnio wymieniłem.. Są nowe i całe. Jak się złamała to tez był metaliczny stukot ale taki że w środku było słychać. Ten mój jest taki jakiś jakby dzbyrkało coś stalowego a nie tłukło się..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez juz od 2 lat cos takiego mam i za cholere nie moge dojsc z kad to stuka zazwyczaj slychac to jak jade po kostce

najlepsze w tym ze widzialem juz nie jedna bemke ktora jadac po bruku wydaje identyczne dzwieki to brzmi jkaby jakas byla poluzowana blaszka czy cos...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej e36 tez jakąs "blaszke" słychac i przypuszczam, że to może byc osłona znajdująca sie przy tarczy hamulcowej. Musiała sie poluzować i zaczyna sie tłuc na nierównosciach. Mozliwe, że u Was to samo...?

 

W mojej też tą blaszkę słychać :) właśnie jutro się biorę za spawanie. Najczęściej blaszka w związku ze swoim "zdrowym" stanem utrzepuje się przy samej śrubie. Raz na szybkiego zalożyłem większą podkładkę ale po jakimś czasie znowu się utrzepało. Teraz spróbuję spawarką.

Dresik sprawdź te blachy jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przyczyną owych dźwięków był hamulec ręczny.. Nie wiem czy linka o coś drgała czy w samych "kołach" coś dzwoniło ale podciągnąłem lekko linkę i jest OK..

Teraz już nie jest mi wstyd jak jadę po dziurawej drodze:-)

 

Pozdrawiam

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.