Skocz do zawartości

ciche opony, jakie letnie opony są najcichsze?


Rekomendowane odpowiedzi

z doświadzcenia pomóżcie mi coś wybrać bo w tych sklepach internetowych te opinie to jeden użytkownik daje 6, inny 1 tej samej oponie za głośność i nic nie wynika z tego więc pomóżcie i podpowiedzcie jaka będzie najbardziej cicha??

 

cena czy to bedzie 400 czy 700 zł to nie jest istotne poprostu potrzebuje coś wybrać i podpowiedzcie z doświadczenia co będzie najbardziej ciche, bo to główna cecha jaka mnie interesuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę powiedzieć tak że hałas opony to także subiektywna ocena kierowcy. Te opinie kierowców nie są miarodajne - tylko dla orientacji. Mam Bridgestone Potenza RE050 i powiem że są bardzo ciche. Mają tylko jedną wadę (tak samo jak inne opony wiodących producentów) szybko się ścierają. Czasami dochodzi do tzw. ząbkowania a wtedy to opona wytwarza dodatkowo jakby gwizd. Pisałem o wadach (no i jeszcze cena 225/50/R17 RFT 780zł ) a teraz o zaletach dobry komfort, niski hałas, bardzo dobra przyczepność także na mokrej jezdni. Teraz wymieniłem na letnie i jest jeszcze ciszej. Zimówki mam Nokian WR w tym samym rozmiarze. Miałem wcześniej corollę ale na zimówkach - szczególnie po mokrej jezdni nie było cicho - wyraźnie się słyszało szum/gwizd toczenia opon. W BMW nie słychać tak opon zimowych i to nawet na mokrej nawierzchni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z doświadzcenia pomóżcie mi coś wybrać bo w tych sklepach internetowych te opinie to jeden użytkownik daje 6, inny 1 tej samej oponie za głośność i nic nie wynika z tego więc pomóżcie i podpowiedzcie jaka będzie najbardziej cicha??

 

cena czy to bedzie 400 czy 700 zł to nie jest istotne poprostu potrzebuje coś wybrać i podpowiedzcie z doświadczenia co będzie najbardziej ciche, bo to główna cecha jaka mnie interesuje.

 

Powiedz czy masz teraz założone runflaty (RFT) i ew. czy masz zapasowe koło i lewarek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja troszke naczytałem ina ten temat i co forum czy sklep to inne opinie, zdecydowałem się jednak na dunlop sport i nie jestem rozczarowany, prowadzą sie rewelacja a podobno ma na to takze wplyw asymetryczny bieznik i wg mnie sa bardzo ciche, ale to moze byc tylko subiektywna opinia,

wata - są miekkie i dosc szybko sie wycieraja ale warto.

 

a tak na marginesie runflaty to chyba niezbyt dobry pomysł na nasze drogi, kumpel ma e60 i toszke razem jezdzimy po kraju - masakra za twarde na nasze fatalne drogi,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z doświadzcenia pomóżcie mi coś wybrać bo w tych sklepach internetowych te opinie to jeden użytkownik daje 6, inny 1 tej samej oponie za głośność i nic nie wynika z tego więc pomóżcie i podpowiedzcie jaka będzie najbardziej cicha??

 

cena czy to bedzie 400 czy 700 zł to nie jest istotne poprostu potrzebuje coś wybrać i podpowiedzcie z doświadczenia co będzie najbardziej ciche, bo to główna cecha jaka mnie interesuje.

 

 

http://www.adac.de/Tests/Reifentests/Sommerreifen/225_45_R17WY_2006/default.asp?ComponentID=139639&SourcePageID=8772

 

kliknij na Tabelle i w 3 kolumnie - Gerausch będziesz miał to co Ciebie interesuje. Są to profesjonalne testy i te wyniki można uznać za najbliższe prawdy

montrealblau metallic

http://images32.fotosik.pl/159/5915b878132dde91.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każdy swoje chwali a niektórzy chcą pomóc,albo wydaje Im się że chcą pomóc......................

nie wiem kto Ci odpowie w 100% na twoje pytanie.......

mam 12 samochód w swojej 20 letniek karierze za kierownicą i zdarłem kilkanaście kompletów,każda opona to jakiś kompromis i to jest na pewno prawda

najlepsze jakie do tej pory miałem(atualnie też) i zakupiłem ten model ponownie---205/55r16 to Michelin Pilot Primacy....

komfortowe,ciche,bardzo wytrzymałe i napewno nie można na nie narzekać na mokrym(bo na suchym to każde są dobre,no prawie)

także te mogę Ci z czystym sumieniem polecić

pozdrawiam

rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.