Skocz do zawartości

pytanie o moc w M3


emek6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam takie male pytanie ktore nie powinno sprawic tym co posiadaja e36 m3 albo bemwmaniakom :) a moje pytanie jest takie czy m3 ma turbo ? chodzi mi tu o roczniki od 1995 do 1998 bo z 3 litrowego silnika 286 km to troche za duzo co oni zrobili ze ma tyle mocy ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ee no coś ty...

3.0 /286 PS

 

a 3,2 to dopiero szatan 321 PS ha? nieżle nie..

 

co oni zrobili...

hemm....

silnik jak silnik, zmienne fazy rozrządu...duża pojemność..stare m30b35 ma 211 PS...a to było 20 lat temu.... więc na logikę, technologia poszła w góre od tamtych czasów i dlatego ma tyle ile ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekspertem nie jestem - ale wiem tyle, że BMW właśnie za silnik M-power uzyskało wiele nagród, jako silnik wolno-ssący z którego wyciśnięto praktycznie 100 KM z litra pojemności. Zaskakujące jest też to, że konstrukcja tego silnika nie różniła się niczym, od silników, które BMW stosowało w swoich samochodach wyścigowych.

Prosty przykład Honda ma swojego V-TECH.

Jeśli gdzieś popełniłem gafę, bardzo proszę o korektę.

masqo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ladnie wyciagneli z trzech litrow :D :mrgreen: no mowisz bono20002 ze 3.2litrowka szatan ale juz cenowo tez widac roznice a jeszczejedno pytanie bo ja w sumie duzo jezdze po polsce i gaz do takiego auta to jaki powinien byc i ile mniej wiecej taka instalacja kosztuje ? bo wiadomo to troche pali jakby nie patrzyl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ludzie gazują nowe sl 55 amg to starego m3 nie mozna? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 

nowe sl 55 tfu tfu coś tam (nie lubię merasi :D ) można sobie kupić w każdej chwili drugie, m3 e36 już z 10 lat nie produkują, i tym bardziej m3 evo szkoda, żeby gazować :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ok wiem ze troche szkoda auta bo wiadomo gaz szybko zuzywa silnik ale tak jak kolega powiedzial zebym sobie kupil tico bo malo pali tak ale tak jak ja jezdze duzo po trasach szybszego ruchu to tam jest potrzebne troche mocy i zeby bylo troche oszedniej, no ok moze macie racje ale jak widze to duzo ludzi maja instalacje gazowa w bmw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

honda z 2 litrów wyciąga 240 koników - też wolnossący

 

BTW - gazowanie M3 to nieporozumienie - można kupić 328 i zagazować - też będzie bardzo szybkie i wcale niełatwe do ogarnięcia dla nowicjusza ... i o wiele tańsze

Edytowane przez PioterW

beemki to choroba - nieuleczalna, ale za to bardzo przyjemna

miłośnik E30 ... użytkownik E46 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ok wiem ze troche szkoda auta bo wiadomo gaz szybko zuzywa silnik ale tak jak kolega powiedzial zebym sobie kupil tico bo malo pali tak ale tak jak ja jezdze duzo po trasach szybszego ruchu to tam jest potrzebne troche mocy i zeby bylo troche oszedniej, no ok moze macie racje ale jak widze to duzo ludzi maja instalacje gazowa w bmw

E36 nie jest najlepszym wyborem na trasy. W dodatku M3. Super wyborem jest 540i, na trasie mało kto może za nią nadążyć. I komfort o niebo lepszy niż w E36, a w trasie ma to ogromne znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie gazują nowe sl 55 amg to starego m3 nie mozna? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 

pewnie ze mozna, kuchenki gazowe rulezzzz

 

aha bym zapomnial gaz ma isc ostro w gore i jazda na gazie bedzie niedlugo nieoplacalna i chwała za to naszemu rządowi :) tak trzymac wykosic gazownikow

Edytowane przez cybek1984tychy
brak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze ktoś radzi żebys sobie kupił 2,8. Bedzie mniej palił. Ale znowu o 100 km mniej. Ale znowu ja gdzies czytałem na forum ze bedzie problem z cześciami do M3. Juz nie pamiętam dokładnie o co chodziło ale chyba rozchodziło się właśnie o silnik. No wiesz nie duzo tego jeździ u nas.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ok jak mam byc szczery to fakt nie orjetuje sie czym sie rozni m3 od zwyklej ale tak jak ktos wyzej napisal ze gazuja nowe mietki i inne nowe auta wiec wlasnie niewiem czemy nie m3 nie kluce sie tylko poprostu chciabym sie dowiedziec czemu sie nie powinno ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie widze żadnego problemu w gazie. Jak mnie było by stac na M3 to bym nie gazował jezeli miał bym dziennie zrobić tylko ze 30km. Ale jak by wchodziła w gre długa trasa i to co dziennie to gaz tak. Jak chcesz to gazuj bo napewno spali ci wiecej niż 15 litrów. To nie jest wstyd mieć gaz i nawet w sportowej bryce. Tylko dowiedz sie teraz jaki gaz? Wiesz auto wyrywa asfald i napewno nie chciał byś zeby ci na światłach po przygazuwie strzelił. Jak mam jedną zasade jak ma cos być zrobione na długo to niewazne ile kosztuje tylko wazne jest aby było dobrze zrobione. Tylko butla w koło mniejsza ale praktyczniejsza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie o to mi chodzilo zeby mi wytlumaczli ci ktozi sa przeciwni instalacji czemu nie w m3 ale juz np w 328 mozna by bylo a co instalacji to napewno bym nie oszczedzal bym wlozyl jak najlepsza zeby wlasinie tak jak mowisz bylo to na dluzej i bez awaryjnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz chce byc lubiany tutaj wiec nie będe mówił czego gaz w 2,8 tak a w M3 nie. Ale gaziu to tylko dobrą sekwęcje. Nie znam się zbytnio na rodzajach tego gazu, ale myśle że znajdziesz coś dobrego. A tak przy okazji gaz ma podskoczyć o 17% a gazu spala ok3l więcej niz bęzyny to nieduzo zaoszczędzisz. Ale na większej ilości km to ci sie zwróci.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ok jak mam byc szczery to fakt nie orjetuje sie czym sie rozni m3 od zwyklej ale tak jak ktos wyzej napisal ze gazuja nowe mietki i inne nowe auta wiec wlasnie niewiem czemy nie m3 nie kluce sie tylko poprostu chciabym sie dowiedziec czemu sie nie powinno ?

 

Różni się przede wszystkim tym, że zwykłe BMW produkuje BMW AG, a modele M - BMW Mototsport GmbH, co zresztą wyszczególnione jest na tabliczce znamionowej. Oczywiście BMW Motorsport wchodzi w skład BMW AG tak jak np. Mini. Jeśli kogoś stać na M3, to powinno być go stać i na benzyne. Dla mnie zagazowane M3 to dziadowizna na maksa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.