Skocz do zawartości

330d Vmax 237kmh cos sie zepsuło?


Alti

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio testowałem swoje 330d (204ps). Wg danych fabrycznych ma zasuwa c 237kmh. Tymczasem moja bunia poleciała 238kmh licznikowych więc z jakieś 230kmh prawdziwych. Szczerze spodziewałem się 250 licznikowych a tu lipa. Mam minimalną nieszczelnośc na intercoolerze. Czy to może byc przyczyna nie osiągania pełnej prędkości? Ile lataja wasze 330d?

Wojtek

Brot Mit Wurst
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mój bracik oglądał ostatnio taki film z sobą w roli głównej i jego 320i e46 w cywilnym radiowozie na autostradzie i wydrukowali mu na koniec na pamiątkę 235/130 km/h. Mówił co prawda że górka była i chyba wiatr sprzyjał ale dokument jest. Nie wierzyłem dopóki nie zobaczyłem. Drogi bilet ale skórzana kanapa w bordowym oplu vectra 3.2l na trasie katowice-wrocław
:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może temat troche zbacza z torów ale coś jeszcze dodam bo może komuś zaoszczędzić zdziwienia. Zgadzam sie z przedmówcą że nie należy sie chwalić takimi prędkościami ale chyba każdy chce wiedzieć ile poleci jego furka :mrgreen: . Poza tym to była autostrada, słoneczny dzień i może 3 auta na drodze w tym jedno niechciane. I tu ostrzeżenie dla wszystkich - ta vectra jechała przed bratem, kiedy sie do niej zbliżył, ta zaczęła przyspieszać aż do prędkości o której pisałem wcześniej i jak sie potem okazało miała kamere także z tyłu. Czysta podpucha. Powstaje pytanie czy policja postąpiła zgodnie z prawem?
:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czysta podpucha. Powstaje pytanie czy policja postąpiła zgodnie z prawem?

 

Moje zdanie:

Z jednej strony mamy do czynienia z PROWOKACJĄ POLICYJNĄ polegającą na podpuszczeniu kierującego do złamania przepisów dotyczących ograniczenia prędkości - z drugiej strony jak Polcja może egzekwowac prawo, którego sama nie stosuje? Z tego co ja się orientuję, to nieoznakowany pojazd policyjny tak samo jak i oznakowany, który nie wysyła sygnałów świetlno-dźwiękowych ( czyli nie jest pojazdem uprzywilejowanym) musi stosować się do przepisów RD, tak samo jak zwykły uzytkownik drogi. Panowie powinni jechac w pasach bezpieczeństwa oraz przestrzegać wszelakich ograniczeń.

Jak wrócę do dokmu dziś - to wkleje fajne zdjęcie.

 

Pzdr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

braciak w swojej 184 konnej miał na blecie 240 i trochę zapasu pod nogą

 

Nie wieżę.

 

Ja leciałem swoją po A4 227km/h, 2 dorosłe osoby + lekkie torby w bagu.

 

330d 184km

 

po chipie na 227KM 3.0d osiaga 240-242 wg licznika, obroty pod czerwona skala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

braciak w swojej 184 konnej miał na blecie 240 i trochę zapasu pod nogą

 

Nie wieżę.

 

Ja leciałem swoją po A4 227km/h, 2 dorosłe osoby + lekkie torby w bagu.

 

330d 184km

 

bez obrazy ale coś marnie te b-emki wam latają ja swoją 320d 136 leciałem 215 a są tacy na forum co 220 wyciskali ze swoich bez chipa, nie dawno na autostradzie z kumplem nowym galexem 2.0d odcięło przy 235. jeśli dla kogoś to taka niewiarygodna rzecz jechać 240 3 litrówka wystarczy poszukać na necie http://pl.youtube.com/watch?v=-nsT1NuZ8Es

a tu po chipie http://pl.youtube.com/watch?v=_hYh3oN63jE

niech każdy wypowie się o sobie, a nie komentuje wypowiedzi innych zrozumiał bym wasze oburzenie gdybym napisał że jechał 270. pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

braciak w swojej 184 konnej miał na blecie 240 i trochę zapasu pod nogą

 

Nie wieżę.

 

Ja leciałem swoją po A4 227km/h, 2 dorosłe osoby + lekkie torby w bagu.

 

330d 184km

 

bez obrazy ale coś marnie te b-emki wam latają ja swoją 320d 136 leciałem 215 a są tacy na forum co 220 wyciskali ze swoich bez chipa, nie dawno na autostradzie z kumplem nowym galexem 2.0d odcięło przy 235. jeśli dla kogoś to taka niewiarygodna rzecz jechać 240 3 litrówka wystarczy poszukać na necie http://pl.youtube.com/watch?v=-nsT1NuZ8Es

a tu po chipie http://pl.youtube.com/watch?v=_hYh3oN63jE

niech każdy wypowie się o sobie, a nie komentuje wypowiedzi innych zrozumiał bym wasze oburzenie gdybym napisał że jechał 270. pozdro

 

Chyba na podniesionych kołach :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

braciak w swojej 184 konnej miał na blecie 240 i trochę zapasu pod nogą

 

Nie wieżę.

 

Ja leciałem swoją po A4 227km/h, 2 dorosłe osoby + lekkie torby w bagu.

 

330d 184km

 

bez obrazy ale coś marnie te b-emki wam latają ja swoją 320d 136 leciałem 215 a są tacy na forum co 220 wyciskali ze swoich bez chipa, nie dawno na autostradzie z kumplem nowym galexem 2.0d odcięło przy 235. jeśli dla kogoś to taka niewiarygodna rzecz jechać 240 3 litrówka wystarczy poszukać na necie http://pl.youtube.com/watch?v=-nsT1NuZ8Es

a tu po chipie http://pl.youtube.com/watch?v=_hYh3oN63jE

niech każdy wypowie się o sobie, a nie komentuje wypowiedzi innych zrozumiał bym wasze oburzenie gdybym napisał że jechał 270. pozdro

 

Chyba na podniesionych kołach :lol: :lol:

 

hehehe dobre nie wierzysz twoja sprawa nie chce mi sie z nikim przekomarzać czy jechał czy nie nie po to jest to forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli dla kogoś to taka niewiarygodna rzecz jechać 240 3 litrówka wystarczy poszukać na necie http://pl.youtube.com/watch?v=-nsT1NuZ8Es

a tu po chipie http://pl.youtube.com/watch?v=_hYh3oN63jE

o

 

No właśnie. I po obejrzeniu tych 2 filmików zastanawiam się czy coś jest nie tak z moim autem...

Chyba że te 2 filmiki pokazują auta po chipie.

Moja tak od 210 to już dość wolno przyspiesza a od 230 to prawie że nie przyspiesza...

Wojtek

ps. testowałem na niemieckim autobahnie. Po Polsce jeżdżę do 130kmh.

Brot Mit Wurst
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Panowie!

Skupcie się na poszukiwaniu rozwiązania problemu, a nie przechwałkach kto ile "leciał" na autostradzie.... :duh: :evil:

pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

j/w jednak wyjasnie sprawe policji ktora jezdzi ile chce w cywilnych autkach. Dzis bylem na kurcie zbicia pktów i podczas czesci z ormowcem zapytalem wlasnie o ta kwestie. Powiedzial ze na wideorejestratorze jest rowniez ich predkosc, to logiczne, i że w teori podczas pozniejszych ogledzin powinni oni byc karani przez przelozonych za przekroczenie predkosci bez sygnalizacji ostrzegawczej. Wiec jezeli ktos juz sie zdecyduje nie brac mandatu i isc do sadu to sad nam wiecej niz proponowal ormowiec nie da a mozemy walczyc o ukaranie wladzy :)
Dla was to kilka liter, dla nas cale życie - B M W
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje 184ps w turingu idzie 225 ale bez czekania mysle ze do 230 by sie bujnoł ale nie dalej, przy 250 koniec skrzyni na hamowni widzialem, niestety nie liczył bym na jakieś ogromne pretkości w dieslach bo w przeciwoeństwie do PB diesel przy obrotach ma coraz mniej mocy i momętu wiec w te filmy nie wierze co 270 latają choć to wszystko automaty i mogąmiec inne przełorzenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to ja tak tylko w kwestii informacyjnej swoja E36 316i Coupe w 3 osoby i pelen bagaznik na autostradzie w DE jechalem prawie 210 km/h wg licznika a jeszcze mialem troche zapasu i dodam ze mialem wowczas opony zalozone 225/50/16 a mam na to dowod - filmik (troche slabej jakosci bo komem robiony) jak bede mial czas to wrzuce na YouTube i podam linka dla chetnych :P

Były:

Ford Fiesta XR2i

Opel Calibra 2.0 16v ECOTEC

BMW E36 316I Coupe '98

BMW E46 330D Sedan '00

BMW E36 318 IS '95

vauxhal omega 2.5 v6

BMW E39 540iA '98

vw passat 1.9tdi

e46 328i '00

E46 325Ci kabrio '04

E60 520i '04

E46 330D touring Indyvidual '02

Jest:

BMW E65 730D '06

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega w swojej 320d miał podobnie - jak wracaliśmy razem z Niemiec moją 320d na autostradzie jechałem 220 km/h (wg licznika), a jeszcze z +10 pewnie by poszła. Następnego dnia w takiej samej buni nie mogliśmy jechać więcej niż 210km/h i to prawie na takiej samej trasie. Jednak wystarczyło, że kolega uzupełnił paliwo na stacji u naszych zachodnich sąsiadów, to wracając, bez specjalnego zarzynania auta na liczniku było 225 km/h. I od tej pory znajomy- tak samo jak ja od początku - jak tankuje, to tylko diesla v-power, ultimate czy verva (w zalezności od stacji) i jak sie można spodziewać widzi różnice w pracy silnika (jego słowa).

---

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.