Skocz do zawartości

Cykanie w silmiku, może zły olej?? Zawory ??


Panicz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Lotosa to sie leje do żuka.A tu mu kolego daj sie napić Castrola Magnateca.Pilne.

 

No i widzisz i juz mam rozwiązanie. Ja całkiem zapomniałem o takiej marce. A co do tego wyciszenie to wiem ze są do wymiany i szykuje się na to ale narazie musze sie finansowo przygotować bo to pewnie nie zamknie się w 1000zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 57
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

To nic nie da. Samym olejem ich nie wyciszysz. Możesz je wyciszyć tym http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=344301338 ale nie zawsze to działa. Na pewno nie zaszkodzi, bo firma Liqui Moly wie co robi.

 

Pamiętaj, że to WYCISZENIE, a nie naprawa.

 

Popychacze są uszkodzone, kwalifikują się do wymiany, kto wie czy nie razem z wałkiem.

 

Te wszystkie półśrodki mogą je tylko wyciszyć na jakiś czas i nic więcej.

 

Wałek i tak będzie skrawany z krzywek. Możesz na tym zrobić nawet i ponad 100 000 km, więc jak chcesz tylko wyciszyć, dolej do każdej wymiany oleju ten specyfik i MOŻE się uciszy.

 

Czy wlejesz mineralny, czy syntetyk, raczej nic nie zmieni, może na jednym głośniej klepać, na drugim ciszej, zależy.

 

Ale będzie klepało już zawsze, aż do naprawy.

Zgadzam się w pełni.Trzeba to po prostu rozebrać i się za to zabrać.Bo czego byś tam nie wlał to i tak będzie klekotał.
http://www.bmw-sport.pl/images/signatures/1868313008478371b841670.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Lotosa to sie leje do żuka.A tu mu kolego daj sie napić Castrola Magnateca.Pilne.

 

Ok Castrol Magnayec ale jaki? 5w40 i 15w40. Są jeszcze jakies inne? Jaki wybrać? To są syntetyki po wymienie z półsyntetyka nic sie nie stanie? Jak myslisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Castrol Magnatec 10W-40 półsyntetyk, ja taki leje też nie wiedziałem co było wcześniej i jak narazie jest OK, oleju nie ubywa ani nie przybywa :) Przy odpalaniu w zimniejsze dni słychać przez 3-4 sek lekkie cykanie ale to norma :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie. Ale ztego co wiem to kolega założył post na temat cykanie lasek popychaczy. Może założe nowy post na temat jaki olej mógł bym wlac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie masz rację nowy tamet to będzie tylko powturka z tego co jest teraz. Nie wiem jeszcze jaki olej wleję. Wyczytałem tez trochę o SHELu 10w40,50 i 60. Chyba zrobię wyliczankę i co się trafi to wleje HEHE.A tak na serjo to zapytam się mojego mechanika. Ale zostać mam waszym zdaniem przy półsyntetyku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ładnie ja zacząłem temat a prawie nic nie pisze... bo późno z pracy wracam... :mad2:

A więc ja mam Valvoline 10w40 półsyntetyk i to "cykanie" słychać różnie i też nie od dawna ale od jakiegoś czasu tak zacząłem naprawdę to słyszeć :cry:

Jakie najlepsze rady ?? na tego MOBILA ??

witajcie tylnonapędowcy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ładnie ja zacząłem temat a prawie nic nie pisze... bo późno z pracy wracam... :mad2:

A więc ja mam Valvoline 10w40 półsyntetyk i to "cykanie" słychać różnie i też nie od dawna ale od jakiegoś czasu tak zacząłem naprawdę to słyszeć :cry:

Jakie najlepsze rady ?? na tego MOBILA ??

 

Ja to zdecyduję się ma mobila ale zatytam się mechanika o castrola. A do wtmiany rozrządu (bo i wtedy wymienie popychacze i wałek) kupię i przetestuję to http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=344301338 kolega wyżej pisał o tym i ze nie zaszkodzi, a i moze wyciszyć a koszt naprawdę tani. Może i ty skozystaj.

 

A tak poza tematem współczuję długo godzinnej pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znowu temat o olejach... jakby było tego mało na forum...

Jeden z lepszych olejów to Valvoline Syn Power albo MaxLife, produkty Liqui Moly i syntetyki shell'a. I te oleje polecam!

 

Ja właśnie jeżdżę na Valvilonie max life i mam to cykanie dziwne skoro to jeden z lepszych olei... a myślicie próbować ze zmiana??

witajcie tylnonapędowcy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja w sprawie cudu!!

Tzn.w sprawie nieuzasadnionej wiary w likwidacje cykania,klepania,stukania,przez zastosowanie cudownego oleju do silnika.

Dajcie sobie spokoj!

Niech sobie cyka!!Potem zacznie klepac i tracic moc!

Chyba,ze wymienicie popychacze,walek i dzwigienki.

Wtedy na dluzszy czas bedzie CISZA!!

Ja juz przerabialem wszystko a potem wymienilem wszystko i jest CISZA!

pozdrawiam Harych Potterow!! :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja w sprawie cudu!!

Tzn.w sprawie nieuzasadnionej wiary w likwidacje cykania,klepania,stukania,przez zastosowanie cudownego oleju do silnika.

Dajcie sobie spokoj!

Niech sobie cyka!!Potem zacznie klepac i tracic moc!

Chyba,ze wymienicie popychacze,walek i dzwigienki.

Wtedy na dluzszy czas bedzie CISZA!!

Ja juz przerabialem wszystko a potem wymienilem wszystko i jest CISZA!

pozdrawiam Harych Potterow!! :P

kolego ale powiedz mi ile czasu do tego aż sie zacznie sie to co pisałeś, utrata mocy itd. ??

witajcie tylnonapędowcy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, ja mam swoja 320 e36 od niedawna, juz trzeba jej zmienić olej, poprzedni właściciel zalał niestety minerała ale całkiem dobrego elf sporti. Z waszych wcześniejszych wypowiedzi widzę, że minerał w takim silniku to niezbyt dobrze, nie wiem czy wcześniej też był minerał, ale nic nie cyka itp, odpala na dotyk, chciałbym jednak wlać półsyntetyk, castrol, schel albo mobil. Czy nie uszkodze silnika? Czy może zostać już przy 15w40? Proszę o rade, pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

własnie nie wiem czy moge no niby jedni mowią za nie a drudzy ze mozna, myslę w takiej sytuacji o vavoline max live 10W40, taki olej bym kupił no ewentualnie castrol magnatec 10W40. Dodam ze silnik mam suchy nic nie cieknie, a na stronie Castrola zalecany jest właśnie Castrol Magnatec 10W40 a jako dobry podany jest 15W40 czyli minerał , ale ja wolałbym aby moja bmka jeżdziła na półsyntetyku.

 

Co mam zrobić? pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie to jest forum i tu prawie każdy inaczej Ci napisze.. ja jeżdżę na takim oleju jaki chcesz zalać na Valvoline i poczytaj wcześniej to u mnie to cykanie zaczęło występować... i chyba teraz zmienię na mobila hmm sam nie wiem :duh:
witajcie tylnonapędowcy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie to jest forum i tu prawie każdy inaczej Ci napisze.. ja jeżdżę na takim oleju jaki chcesz zalać na Valvoline i poczytaj wcześniej to u mnie to cykanie zaczęło występować... i chyba teraz zmienię na mobila hmm sam nie wiem :duh:

A ile zrobiłeś kilometrów na tym oleju?

 

Mój kolega za to miał niemiłe wspomnienia po Mobilu. Potem zalał syntetyk Valvoline MaxLife 5W40 i silnik chodzi o niebo ciszej. Jest bardzo zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panicz: Valvoline MaxLife to bardzo dobry olej i ja bym na twoim miejscu po prostu przy nim pozostał. Wiele osób zapomina że oprócz wlania do silnika dobrego oleju BARDZO WAŻNE jest stałe jego używanie. Co wymianę dobrze jest wlewać olej tej samem firmy, a najlepiej ten sam! Dziwię się że niektórzy co 10 000 km wlewają coraz to inne oleje... A co do klepania to pomoże ci mechanik a nie nowy olej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja w sprawie cudu!!

Tzn.w sprawie nieuzasadnionej wiary w likwidacje cykania,klepania,stukania,przez zastosowanie cudownego oleju do silnika.

Dajcie sobie spokoj!

Niech sobie cyka!!Potem zacznie klepac i tracic moc!

Chyba,ze wymienicie popychacze,walek i dzwigienki.

Wtedy na dluzszy czas bedzie CISZA!!

Ja juz przerabialem wszystko a potem wymienilem wszystko i jest CISZA!

pozdrawiam Harych Potterow!! :P

kolego ale powiedz mi ile czasu do tego aż sie zacznie sie to co pisałeś, utrata mocy itd. ??

Nie wiem :P

Ale wiem,ze ostatnio zmienilem walek i teraz ustawiaja sie popychacze,ktore wymieniklem 1000km temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.