Skocz do zawartości

Poważny problem!!! Pęknięta głowica!!!


Taurus86

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Nie będę tłumaczył jak to sie stało bo trochę to skomplikowane i mało ważne.Ważne jest to, że głowica jest peknięta.Teraz co robić??? Planować czy kupywać nową ale oczywiście używaną??? Jeśli kupię nową to chyba i tak nie mam 100% pewności, że będzie ona szczelna.A jęśli planować to też nie ma pewności, że będzie także szczelna. Co myślicie??? będe wdzięczny za każde zdanie. Pozdrawiam
BeEmWu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Po pierwsze jesli masz peknieta glowice to planowane nic Ci tu nie pomoze, choc bys nie wiem jak sie staral. Jesli masz peknieta to mozna ja dac do spawania(osobiscie wole kuic druga pewna niz spawac). Jesli pospawasz to lub kupisz druga sprawna to mozesz ja splanowac, tak sie zaleca i ja tez tak radze. A moze wcale Ci nie pekla ta glowica tylko uszczelka poszla? sprawdz to dokladnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no akurat tego jestem pewien - głowica jest pęknięta.Autko oddałem do wujka który jest mechanikiem i wczoraj mi pokazywał to pęknięcie.Niestety jest duże:/ Mówił właśnie że można to rozwiercić (czy tam rozciąć nie wiem dokładnie) i pospawać ale mówi że nie daje głowy czy głowica będzie wtedy szczelna. Myślałem że to jest własnie planowanie hehe.Ale widocznie tak nie jest.Więc czym jest planowanie i czy każdą głowicę trzeba planować po jej zakupie???
BeEmWu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planowanie to ścieranie całej dolnej powierzchni głowicy (od strony tłoków) tak żeby idealnie była prosta i dolegała do uszczelki.

Kup nową głowicę z gwarancją rozruchową. Nie baw się w spawanie bo to nie daje żadnej gwarancji dłuższego działania.

http://img692.imageshack.us/img692/9379/podpiswb.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planowanie jest to szlifowanie, zbieranie drobnej warstwy materialu z powierzchni glowicy w miejscu gzie sie loczy z blokiem silnika czyli tam gzie zaklada sie uszczelke glowicy. To tak mowiac w uproszczeniu. Planuje sie w celu wyrownanai powieszchni, usuniecia drobnych rys, wgniecen itp. Niestety sa takie gloeice ktorych nie wolno planowac. Tak jak pisalem lepiej kup druga glowice i nie baw sie w spawanie. pospawasz bedzie dobrze jakis czas a potem znowu peknie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm no chyba faktycznie lepiej będzie kupić nową niż spawać.Na allegro patrzyłem ale niestety do IS-a jest ich mało:/ A na szrotach głowice można znaleźć czy raczej to rzadkość??? Jadę też w sobotę na giełde samochodową i tam popatrze.
BeEmWu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko powiedzieć ile wytrzyma.

Kiedyś lekko pękła mi aluminiowa rama w rowerze, zawiozłem do spawania i przez jakiś czas było ok, ale po połowie roku pękło w tym samym miejscu.

Wszystko zależy od spawu jak jest zrobiony i od stopu aluminium.

Może wytrzymać 100tys km a może 100km nie da się tego przewidzieć.

Już pisałem że moim zdaniem lepiej kupić używkę i mieć spokój.

Pamiętaj że chytry dwa razy traci.

http://img692.imageshack.us/img692/9379/podpiswb.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale problem w tym, że do IS-a ciężko o nową głowicę:/ Na allegro znalazłem tylko dwie.Jedną na drugim krańcu polski drugą ponad 200 KM ode mnie. Byłem na giełdzie samochodowej i owszem znalazłem sporo głowic do BMW ale niestety do 318 a nie do 318is. Dlatego chyba będę zmuszony do spawania.Ale wierzę, że będzie dobrze ponieważ mechanik który jest zarazem moim wujkiem zajmuje się renowacją głowic i skrzyni biegów więc jestem dobrej myśli:)
BeEmWu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie spawaj. Ja spawałem w m42 i po pół roku znowu pękła. Mialem niby gwaracje ale gosc u ktorego robilem stwierdzil ze pekła w innym miejscu wiec on za to nie bierze odpowiedzialnosci. Wymieniłem na używke i jest od półtora roku spokój. Tylko wiadomo używke trzeba sprawdzic.

 

 

I nie gadaj ze nie idzie dostac, chyba nie chcialo Ci sie porządnie podzwonic po ogloszeniach.

Zbir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.