Skocz do zawartości

Gasnie albo nie chce palic 318 tds..


pablo20l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam..

Mam problem z moim BMW 318 TDS..

Gdy wskazówka zbliza mi sie do rezerwy, chociasz jeszcze nie ma rezerwy to nagle cos sie dzieje z moim autem. Nie chce palic.. A nawet jak jade to umie mi zgasnac, ale tak naprawde jeszcze duzo paliwa jest w baku..

Ale jak sie patrze pod maska to pojawiaja mi sie pecherzyki powietrza w przewodzie do filtra..

I nie wiem czy to kwestia paliwa czy moze jakies przewody nie tak, bo w baku wyglada na wszystko w porzadku..

Pomocy czy moze ktos juz cos takiego mial?? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwsze to sprawdź czy pompa działa, dwa to czy styki są ok, czy nie są zaśniedziałe, kolejna sprawa to może przewód paliwowy gdzieś puszcza. Objawy z kiepskim odpalaniem przy mniejszej ilości paliwa były wielokrotnie poruszane i w większości przypadków było to związane z pompą paliwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zprawdz dobrze zbiornik paliwa, kiedyś w zimie się zakopałem i wgniotło mi dno baku a z nią rurkę która zasysa paliwo tak że póżniej nie dotykała dna . zbiornik się wypuk z powrotem i nic nie było widać ale nie zciągało wachy do końca i zasysało powietrze chociaż było ok 10l paliwa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zprawdz dobrze zbiornik paliwa, kiedyś w zimie się zakopałem i wgniotło mi dno baku a z nią rurkę która zasysa paliwo tak że póżniej nie dotykała dna . zbiornik się wypuk z powrotem i nic nie było widać ale nie zciągało wachy do końca i zasysało powietrze chociaż było ok 10l paliwa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzilem i tak jak mowiliscie to byla wina pompy w zbiorniku..

Po prostu nie dzialala.. Wymatowalem pompe i okazalo sie ze sie tylko zawiesili.. tak ze zmatowalem i wszystko dziala jak kiedys...

Wielkie dzieki za dobra wskazowke... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzilem i tak jak mowiliscie to byla wina pompy w zbiorniku..

Po prostu nie dzialala.. Wymatowalem pompe i okazalo sie ze sie tylko zawiesili.. tak ze zmatowalem i wszystko dziala jak kiedys...

Wielkie dzieki za dobra wskazowke... :D

 

Kolego możesz dokładnie napisać co było przyczyną twojej usterki? Bo ja mam akurat taką samą wadę i chciałbym to rozwiązać :) A z Twojej wypowiedziedzi nie bardzo rozumiem :roll:

 

I mam jeszcze jedno pytanie: Pompa paliwowa w Compact identycznie usytuowana jak w sedanie? Czy po wyjęciu pompy trzeba odpowietrzać układ paliwowy? W koncu to Diesel, to raczej bedzie trzeba...?

Było:

E36 318i '91

E34 525i '93

E36 318TDS '97 :)

Teraz:

????

Różnie to było ale z BMW do końca :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vising juz Ci odpisuje..

 

Tak jak tu mowili przyczyna byla pompa..

Mowa tu o pompie wstepnej znajdujacej sie w baku, jak wyciagniesz tylna kanape to tam masz do niej dostep ( mysle ze i Ty tak masz)

Sluzy ona do podawania wstepnego cisnienia do pompy wtryskowej...

Ja wyciaglem ta pompe wstepna cala i sprawdzilem na krótko czy dziala, mi nie dzialala, i przez przypadek zmienilem bieguny pradu do tej pompy ( zaiskrzylo tylko) i znowu podlaczylem prawidlowo prady w niej i od tej pory zaskoczylo i juz chodzi..

Obstawiam ze w moim przypadku musialo cos podejsc do niej i zablokowala sie i przez zmiane pradu (bieguny na odwrot) musialo cofnac pompe i normalnie podlaczylem no i narazie dziala...

Jesli to nie pomoze to mozliwe ze masz pompe wstepna do wymiany..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.