Skocz do zawartości

[E39] Wyświetlacz/Niepełna czcionka


gregsonicop.pl

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 165
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

macie namiar na kogos na slasku kto naprawia wyswietlacze...? :(

 

 

samemu trzeba to zrobic, po co komus dac zarobic za 30 min roboty, jak napisal Radi540E39 problem polega na slabym docisku tasmy z plytka, jest zamieszczona instrukcja w .PDF jak postepowac by usunac usterke, ja w tygodniu zabieram sie wlasnie za robote wedlug tej instrukcji, jak mi sie nie powiedzie pomysle nad oddaniem licznika a dokladnie dolnego wyswietlacza od OBC do kogos kto zajmuje sie wlasnie naprawa wyswietlaczy LCD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Kilka minut temu skończyłem naprawę wyświetlacza w business rds. Nakłuwanie ścieżek taśmy naprawdę zdało egzamin. Za pomocą nożyka tapicerskiego nakłuwałem każdą ścieżkę w dwóch miejscach na łączeniu taśmy z płytką drukowaną. W miejscu łączenia taśmy z wyświetlaczem nie robiłem nic. Co do gumek to wystarczy je obrócić o 180 stopni tak aby powierzchnia docisku była na powrót gładka jak to było onegdaj w Bawarii :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to juz tradycja w BMW te wyswietlacze . Ja tez tak mam ze mi brakuje kilku ale tylko na paelu radia . W liczniku sa wszystkie jak narazie .

 

ALe to nie tylko bolączka w bmw , w innych autach tez sie tak dziala i niema na to reguły .

 

ja mam np vectreb 96 rok 115 tys km i nie brakuje mi ani jednego pixela

inny kolega ma vectre b 2001 rok i przebieg 50 tys i brakuje mu mase pixeli.

 

 

 

Jedno powiem , jest to wkurzające na maxa i uwazam ze powinni to zmienic

Everyday I’m hustlin'

http://i53.tinypic.com/28tfl1c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
witam, mam problem z wyświetlaniem komunikatów na desce rozdzielczej tam gdzie jest obrotomierz i prędkościomierz, chodzi konkretnie o to że w miejscu wyświetlania komunikaów o żużyciu paliwa itp. napisy są nie dokładnie wyświetlane, brak wyświetlania całych liter a tylko fragmenty liter, dodam że w chwili wczoraj było ok. -15 mrozu, a w dzień było ok. -4 stopnie

 

wiem kto to dobrze naprawia i daje gwarancje, sam mialem ten problem w e39, w ogole nie moglem odczytac temperatury i ledwo co wskazania licznika, podobnie z komunikatami, teraz wszystko jest idealnie, oto link do strony: http://elektron.pol.lublin.pl/users/djlj24/studio24/kable/meljey/lcdprob1.htm

czas naprawy okolo tygodnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

 

W zeszłym tygodniu rozmawiałem z gościem zajmującym się naprawą wyświetlaczy w BMW.

Rozmówca stwierdził, że jako jedyny w Polsce na naprawę wyświetlaczy wykonaną przez siebie daje 2 letnią gwarancję. (Nie zapytałem tylko czy pisemną). Z tego co się orientuję to ten gość swego czasu pracował przy firmie związanej z systemami car audio i cały czas zajmował się naprawą wyświetlaczy.

Co do cen to się dopiero dowiem.

 

Jeśli ktoś korzystał z usług tej firmy to proszę o info. Jeśli nie to pewnie i tak tam podjadę a później zdam krótką relację.

 

Jest to całkiem dobra alternatywa dla ludzi z woj. mazowieckiego bo gość ma warsztat w okolicy Wólki Radzymińskiej.

Adres stronki internetowej:

 

www.naprawawyswietlaczy.pl

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Nie wiem, jak Gość sobie radzi z licznikami w E38/9, ale jak byłem u Niego (jakoś chyba półtora roku temu, jeszcze przy wylotówce na Jabłonnę) z moim licznikiem E34 to twierdził, że trzeba wskazówki zdejmować żeby wyjąć płytę główną :duh: Na moją propozycję, że zdejmę ją przy pomocy jednego wkrętaka i scyzoryka popukał się w czoło (a właśnie tak się to robi). Ceny dokładnie nie pamiętam, ale za Jego naprawę mogłem wtedy kupić dwa komplety zegarów :duh: W końcu kupiłem jeden (z alledrogo) i działa do tej pory.
$M$
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

W końcu zabrałem się za naprawę swojego wyświetlacza, po żmudnym rozbieraniu ( nieco inną metodą bez zdejmowania wskazówek!!!) dotarłem do sedna problemu, problem leży w foli która łączy wyświetlacz z płytą główną . Na połowie długości po prostu odkleiła się od szkła i nie chce się trzymać, może wiecie jak ją przykleić albo gdzie kupić nową, było by to na pewno lepsze rozwiązanie???

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko robimy ja w PDF-ie dostarczonym przez kolegę :modlitwa: Radi540E39, do momentu kiedy trzeba zdejmować wskazówki, z doświadczenia wiem że jest to najbardziej newralgiczny i ryzykowny moment, zdarzyło mi się już tak że nie byłem w stanie ich zdjąć tak więc szukałem alternatywnego sposobu i udało się :dance: . Wyświetlacz jest zamocowany na białym stelażu wraz z żarówkami do podświetlenia aby dostać się do złącza i gumek trzeba ten stelaż odkręcić od strony płyty głównej licznika i teoretycznie można to tylko zrobić od strony gdzie są zamocowane wskazówki. Po dokładnych oględzinach stwierdziłem że da się to zrobić od drugiej strony na zdjęciach wyraźnie widać cztery wkręty które mocują stelaż do płyty wystarczy je wykręcić !!! :mrgreen:

Patent jest prosty, nacinałem je delikatnie mini tarczą od szlifierki modelarskiej (tarcze można kupić w każdym supermarkecie typu Obi, i zamocować do np.: zwykłej wiertarki) trzeba to zrobić dokładnie i maksymalnie głęboko, potem zwykły mały płaski śrubokręt i odkręcasz, nie trzeba się martwić o wkręty bo na szczęście nie wpadają do środka(ograniczają je z drugiej strony plastiki) Po odkręceniu reszta jak instrukcji kolegi Radi540E39, trzeba podważyć i wyjąć w sumie 6 metalowych bolców od oświetlenia i cały moduł masz w łapie, naprawiasz to co potrzeba gumki lub folię i składasz w odwrotnej kolejności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam pytanie do Grafi. Byłeś w Wólce Radzymińskiej regenerować wyświetlacz? Jeżeli tak to proszę o info :)

Witam

Jak do tej pory nie miałem okazji odwiedzić tego speca od naprawy wyświetlaczy. Nie obiecuję, że nastąpi to niedługo, bo sporo roboty i notoryczny brak czasu.

Obiecuję, że jak tylko wrócę od tego mechanika, to napewno dam znać.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Witam ...

Proszę o informacje czy można samemu rozwiazać problem brakujacych pikseli w radiu Biznes CD z X5 rocznik 2002 ?

 

Czy faktycznie jest problem z wyminą na DVD biorąc pod uwagę ze mam wersję amerykańską ( w ASO powiedzieli mi ze wymiana mojego na model z rocznika młodszego czyli z DVD to konieczność wymiany polowy instalacji :duh: )

 

Jeżeli był już wcześniej założony podobny temat to sorrki

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.