Skocz do zawartości

Czy były 7-ki w wersji kombi


Felix - BMW Klub Polska

Rekomendowane odpowiedzi

Powiedzcie mi przyjaciele dlaczego nie produkowali E-38 w kombi . Tak samo jak Mercedesa "S class" czemu ??????? Ktoś ma jakieś racjonalne wytłumaczenie. :reading: Edytowane przez Felix - BMW Klub Polska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrobiło bo popyt byłby za mały co z ekonomicznego punktu widzenia dyskwalifikuje taki projekt.

 

Tak samo jak Mercedesa "S class" czemu ???????

 

A tu się zdziwisz. Jest jeden taki, wykonany na specjalne zamówienie jakiegoś szejka. O ile dobrze pamiętam to chyba nawet Brabus go wykonał. Jest on na bazie aktualnie produkowanej wersji nadwoziowej :mad2:

http://yourdomain.com/images/broken_link.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi przyjaciele dlaczego nie produkowali E-38 w kombi . Tak samo jak Mercedesa "S class" czemu ??????? Ktoś ma jakieś racjonalne wytłumaczenie. :reading:

Moze nie jestem coś na "Top-ie" , ale Mercedes S-Klasa kombi ?! - pierwszy raz słyszę.

Sebastian. Dawno temu ... E34 524td.

Obecnie: E38 735iL i E46 330i SMG oraz ... Toyota Prius, Ford Probe 2.5V6 (wszystkie LPG ;) ), a także moto: Yamaha XV250 i Gilera DNA

Stronka

(Nawigacje i audio do BMW E38/39/46/53/83)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co ! nie tobie to oceniać :naughty: czy ten temat wnosi coś czy nie. NIech admin zadecyduje . Zapytałem się i poszukuje racjonalnej odpowiedzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

he...Felix to by było chyba najbrzydsze auto:)...Po co komu S-klassa czy BMW 7 w kombi??Może jak znajdziesz odpowiedź na to pytanie to odrazu odpowiesz sobie dlaczego ich nie produkują :twisted:

W USA i w Niemczech wydłużają te auta, ale zeby ktoś chciał S lub 7er kombiaka to nie słyszałem :)

Poszukujemy tunerów !!

Forum samochodowe, forum motoryzacyjne, forum tuningowe

http://samochody.kei.pl/zdjecia/logo_phpBB2.gif

Randki: dates

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to was zaskocze, widzialem ogloszenie MB 126 560 SET, czyli kombi. byl przerobiony przez jakas niemiecka firme co robila takie cuda. Mial 7 miejsc i byl fajny, tylko drogi. Ja osobiscie bym zawsze sie pisal na takie cos. Ta sama firma robila tez jaguary kombi.

 

Z ciekawostek to widzialem w ogloszeniu ciemnozielonego 535i Touring w e-28, wykonane w fabryce jako testowy prototyp z 86 roku. Byl piekny i dlugo o takim marzylem, zwlaszcza jak sobie wyobrazalem miny znawcow, ktorzy by twierdzili ze czegos takiego nie ma i nie bylo. Moj kumpel ma Rovera kombi (taki odpowiednik BMW 3), ktorego tez nie ma. Przyjechalp kilka do Polski, ale oficjalnie dilerzy i serwis mowia mu zie nie ma takiego. Juz wygral pare piw umawiajac sie na przeglad.

 

No i byl e-23 kombi, zrobiony przez studentow politechniki w Monachium przy pomocy inzynierow z BMW. Byl dosc pawiasty, ale takie byly wtedy czasy ze kanty domonowaly.

 

Jak sam od zawsze chialem miec e-32 kombi, bo w e-34 i e-39 kombi czuje sie nieco scisniety. Mysle, ze bylby fajny.

 

No i jest tez caly nurt pojazdow pogrzebowych, czesto robionych z limuzyn. Szczegolnie mercow jet sporo na rynku niemieckim i angielskim w takich wersjach.

 

A racjonalne uzasadnienie - koszty i zbyt maly popyt. Moze jak ktos tyle wydaje to moze sobie kupic kilka? Sklasa i 7 to glownie auta prezesow i sluzbowe, rzadziej rodzinne.

 

A watek uwazam ze jest OK, nie jestem zdania, ze tylko o awariach mozna rozmawiac i pisac, bo w koncu to BMW i jakos mi nie pasuje tylko o tym co sie zepsulo. Zaczyna troche sie robic sztywno i nudno. Forum ma tez integrowac. Czy mamy sie autocenzurowac - czy aby na tyle powazne mam problemy, ze warto wogole o tym pisac :duh:

 

Zgoda jest od niedawna drugie forum, ale kto ma czas na buszowanie po obu. I czy tam wszyscy sa ronolegle?

 

Pozdro, jestem za dopuszczeniem ciekaowstek o ile sa konstruktywne. To przeciez podchodzi pod dane techniczne, historie marki, prototypy i zapotrzebowanie na jakies segmenty aut chyba jet na miejscu. Jak sie myle to dajcie znac.

(OO=[][]=OO)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całego postu napisanego wywnioskowałem że

- nieopłacało się

- że brzydka

- itp

 

Chodzi mi czy ktoś ma ciekawostki o tym czy były zaczynane produkcje czy ktoś próbował coś z tym robić. :roll2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie dlaczego nie wyszedl oszpecony jeden z najladniejszych modeli bmw... 7 kombi? dajcie spokoj :/

 

a racjonalna odp czemu - 7 / S / A8 maja byc hi-classowymi autami, ma to byc limuzyna, samochod reprezentacyjny... zalozeniem budy kombi jest przewozenie towaru, a nie ozdoba (mimo, ze ogolnie wiekszosc kombi bmw, audi, merc sa ladne).. jaguar robi kombi ale nie modelu najwyzszej klasy, ani audi, ani merc.. zrobienie wersji 'przewozowej' modelu 'biznesowego' czyli limuzyny zanizylo by jego klase w oczach potencjalnych klientow, a co za tym idzie mogloby obnizyc sprzedaz modelu..

 

No i byl e-23 kombi, zrobiony przez studentow politechniki w Monachium przy pomocy inzynierow z BMW. Byl dosc pawiasty, ale takie byly wtedy czasy ze kanty domonowaly.

obrzydliwy. artykul o nim http://www.bmw-e23-club.de/files/bmw%20total%20magazin.zip

potem alpina ich troche zrobila

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pprawa gustu, ale powiem wam, ze mi brakuje i to BARDZO jakiegos Vito lub Busa marki BMW. I cos takiego bylo i jest planowane, choc firma dlugo sie bronila i broni. Niby probowali łatac to jakos Rovere, Land Roverem i Mini, ale jest parcie klientów i milosnikow na coraz szerszy asortyment.

Widzialem, ze mial byc minivan w stylu Scenica, teraz chyba to upadlo poszli w planowanie cos, co jest nowym segmentem mega kombi w stylu wielkiego coupe, ma miec 7 osob, szklany dach itp, bo Mercedes to juz pokazal. Coz, czasy sie zmieniaja.

 

A dlaczego chce BMW Busa? Proste, bo potzrebuje takiego auta, a szlag mnie trafia jasny jak musze się ciągle borykac z (bez)myślą techniczną :mad2: inżynierów z VW. To się w głowie (wychowanej na BMW) nie mieści co oni tam wyrabiają i jaka to jest jakość. Przykłąd - cały prad zasilający światrłą idzie przez wyłacznik. Itp Itd. Zwylke cos nie działa i nikt nie wie dlaczego.

 

Tak wiec mysle, ze niezaleznie od estetyki i konserwatywnego podejscia do produktow BMW cos w kierunku uzytecznosci drga. I drgac musi, bo takie sa trendy. A moze mi ktos ptzypomni jak sie zwie ten segment, tych wielkich kombi pomieszanych z vanem i coupe?

(OO=[][]=OO)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze mi ktos ptzypomni jak sie zwie ten segment, tych wielkich kombi pomieszanych z vanem i coupe?

idac z tematem trohce dalej, to liczba nowych rodzajow samochodow mnie rozwala.. pare lat temu sensacja byly suv jako posrednie miedzy terenowym a cywilnym.. teraz robia posrednie miedzy suvem a minivanem, cos miedzy vanem a kombi teraz mowisz ze miedzy coupe a vanem, erghh. juz sie w tym gubie, oni tez bo oznaczenia sa czasami rozwalajace

to, co moze sie okazac strzalem w dziesiatke jesli chodzi o rynek krajow z brzydkimi drogami i nierownosciami, to bmw x2, ktore ma byc czyms w rodzaju malego coupe tylko wysoko zawieszony... taki coupe crosscountry..

ale i tak to co teraz zaczelo sie wyrabiac na rynku motoryzacyjnym mnie rozbraja, i to rzadko pozytywnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cos w tym musi byc, ze te duze kombi maja miec linie vano-coupe, a nie szafy typu dawne kombi, pewnie chodzi o to, bu nie kojarzyly sie z przewozem pietruszki, a raczej elegancja i stylem zycia, bo z takiego cacka wyjdzie 7 osob pod opera lub klubem golfowym.

 

choc dla mnie van to van, np. chevy van 20, moze tez Chrysler Voyager, ale nazywanie vanem scenica, czy nawey jeszcze mniejszych wynalazkow mini-vanem to juz przesada. Dla mnie van to luksus w budzie ciezarowo- dostawczej, masa, szerokosc, wielkosc, przestrzen ladunkowa, lozeczko, lodowka, stolik, a nie to ze auto ma zgrubsza ksztalt matiza i lewarek jak panda, bo to chyba sie komus w glowie miesza nazywajac to lub vany na bazie opla corsy vanami.

 

Sprobuje na kompie narysowac kombi e-38, musze tylko znalezc jakies ladne fotki z boku. Moze zamknac to tylem e-39?

 

Zaraz mnie niektorzy zlinczuja, ale sadze ze to moze byc ladne. Kiedys sam narysowalem e-34 coupe, tak w tesknocie z 6tka, a tu sie okazalo na stronie klubowej , ze takie cos zrobili. Ale moje bylo ladniejsze, bo mialo nizszy przod , nieco jak e-39 (mialem ta przewage, ze juz bylo na rynku), z lampami za szklem i nieco rekinowata morda.

 

A tak przy okazji to osobiscie powiem, ze nowa 6 tka jakos mi zupelnie nie lezy. Moze za duzo mam jeszcze rekinow we krwi. To tak apropos wspomnianych zmian w stylistyce.

(OO=[][]=OO)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seba nie zrozumiałeś albo ja tak napisałem . E38 nie ma i S klasy nie ma w kobi . Pytanie czemu ????

A fakt, jakoś źle zrozumiałem, chyba za szybko przeczytałem ;) :modlitwa:

Sebastian. Dawno temu ... E34 524td.

Obecnie: E38 735iL i E46 330i SMG oraz ... Toyota Prius, Ford Probe 2.5V6 (wszystkie LPG ;) ), a także moto: Yamaha XV250 i Gilera DNA

Stronka

(Nawigacje i audio do BMW E38/39/46/53/83)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

było już o tym, no ale jak wam to sie podoba to prosze

http://www.barto.ralliart.org/bmwvan.jpg

Dobra nazwa -BMW dla farmera

 

I oczywiście ni mi oceniać czy temat jest odpowiedni czy nie, ale myśle że skoro powstało forum OFF Topic BMW to tam takie rzeczy można pisać.

Bo takich tematów to możemy namnożyć jeszcze wiele, np dlaczego BMW nie ma kwadratowych świateł?? Moim zdaniem napewno to nie pomoże szukająm na tym forum.

B-artek M-onika W-ojtuś (synek)

Skype: barto75 lub barto551

Moje byłe BMW http://www.bmww.webpark.pl/M5drive.gif Moje też byłe BMW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
I oczywiście ni mi oceniać czy temat jest odpowiedni czy nie, ale myśle że skoro powstało forum OFF Topic BMW to tam takie rzeczy można pisać.

Bo takich tematów to możemy namnożyć jeszcze wiele, np dlaczego BMW nie ma kwadratowych świateł?? Moim zdaniem napewno to nie pomoże szukająm na tym forum.

Być może temat wątku powinien brzmieć inaczej, np. "Czy były 7-ki w wersji kombi?". Wtedy wątek mógłby się potoczyć tak samo jak się potoczył a pytanie zdecydowanie nie byłoby na forum OT.

 

A wątek ten nadaje się tutaj a nie na OT bo dowiedzieliśmy się w nim (w przynajmniej ja się dowiedziałem) kilku istotnych rzeczy na temat BMW... :)

Pozdrawiam

Admin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę jedynie potwierdzić to co pisali koledzy...

7- ka, S-ka czy A8 to auta z założenia biznesowe... Myślę, że spece od marketingu sprawdzili ewentualną chłonność tych modeli w wersji kombi i wyszło im, że to nie ma sensu. Gdyby było inaczej pewnie już od wielu lat jeździły by po drogach takie wersje.

 

Ważną rzeczą jest to co zostało tu również powiedziane o szleństwie z ilością wersji nadwoziowych jakie są obecne na rynku :duh:

 

Nie wiem dokładnie skąd się wzięła ta choroba ale zauważalnym się stało pod koniec lat 90- tych, że firmy złapały owczy pęd, wyścig o klienta.

Kiedyś było>>

VW> Polo, Golf, Passat.

Mercedes> 190, 124, 140

Audi> A4, A6, A8

BMW> 3, 5, 7

 

Teraz powypuszczali tyle modeli, ze sami nie wiedzą jaki do jakiego segmentu zaliczyć dany model. Czy to SUV, czy terenówka, mini, maxi, ala kombi, ala terenówka :mad2:

Najlepszym przykładem jest Mercedes CLS... ni to coupe, ni to limuzyna... Oczywiście Merceses twierdzi, ze jedno i drugie ale... Szkoda gadać :jawdrop:

 

Myślę, że bardzo podobna sytuacja ma się z telefonami komórkowymi>>>

Nokia, Samsung czy Siemens zwariowali !!

Co tydzień, dwa wypuszczją nowy model a najśmieszniejsze, ze poza obudową i inną czczcionką w menu często nie różnią się niczym :duh:

 

Nie wiem jaki to ma sens. Może poprostu rynek to wymusza? Może uważają, że jeśli nie będzie nowości to zaczną się cofać i konkurencja wyprzedzi...

 

Wszystko było by może do przeżycia (choć ja tęsknie za latami kiedy E30 wychodziło od 83 rok do 93 (kombi)) ale ten wyścig powoduje, ze jakość strasznie spada. Nie ma czasu na dokładnie testy, jak to się zachowuje po latach itp. Klient jest typowym królikiem doświadczalnym.

 

Zarówno samochody jak i wspomniane wyżej telefony komórkowe to nie te sama trwałość i jakość co kiedyś :mad2:

> Pozdrawiam <

*MariuszBurgi*


(OO=[][]=OO)

"""""""""""""""

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obrzydliwy. artykul o nim http://www.bmw-e23-club.de/files/bmw%20total%20magazin.zip

potem alpina ich troche zrobila

 

Wiem że na temat gustów się nie dyskutuje, ale nie mogę się powstrzymać by nie napisać że brak tej kombi-siódemce napisu: "Usługi pogrzebowe".

Pozdrawiam

Gomes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu można znaleźć trochę dziwaków...

http://shrubbery.student.utwente.nl/gallery.html

 

Myślę, że ta E32 na samym dole galerii nie świadczy zbyt dobrze o Polakach :doh:

 

A wracając do tematu... ktoś mówił, że nie ma 7- ki w touring' u?

 

http://shrubbery.student.utwente.nl/images/gallery/750ilbreak.jpg

 

:mrgreen:

> Pozdrawiam <

*MariuszBurgi*


(OO=[][]=OO)

"""""""""""""""

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprobuje na kompie narysowac kombi e-38, musze tylko znalezc jakies ladne fotki z boku. Moze zamknac to tylem e-39?

Narysuj zobaczymy jak to będzie wyglądało , ja kiedys rysowałem w specjalnym programie , nazywało sie to Virtual Tunning , fajne rzeczy mozna było stworzyć. :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym przykładem jest Mercedes CLS... ni to coupe, ni to limuzyna... Oczywiście Merceses twierdzi, ze jedno i drugie ale... Szkoda gadać

to o czym mowisz to jakis merytoryczny idiotyzm jesli oni tego nie wiedza.. przeciez 'coupe' to dwudrzwiowy sedan.. jesli cos jest sedanem to jak moze byc jednoczesnie coupe? tak samo bzdura sa samochody typu megane coupe, ktore tak naprawde nie sa coupe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.