Skocz do zawartości

Przyciemnione szyby!


gelo8705

Rekomendowane odpowiedzi

Nie masz adnotacji bo nie mozesz jej miec gdyz folie sa nielegalne :) Byl obszerny temat tutaj kiedys i jedni byli za foliami inni przeciw ale wszyscy zgodnie przyznali ze sa nielegalne i wszystko zalezy od szczescia lub jego braku czy auto przejdzie kontrole techniczna i ewentualna kontrole policyjna... Ja tez kupowalem auto przyciemnione, mialem atest wklejony na kazdej szybie dodatkowo dokument potwierdzajacy legalnosc a w efekcie na przegladzie okresowym i tak mnie cofneli i musialem zrywac... Z foliami jest na udo, albo sie udo albo sie nie udo :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jeżeli masz przyciemnione tylne szyby tzn tylna i tylnę boczne to nikt Ci dowodu nie zabierze i sie do niczego nie przyczepi.

Jeżeli masz przyciemnione przednie boczne szyby to za to mozesz miec zabranu dowód ale to zależy od nastroju policjanta.

Ja miałem kiedys przy sowjej coupejce przyciemnione wszystkie szyby oprócz przedniej tzn czołowej i nikt sie nigdy nie przyczepił a i przeglądy też bez problemu przechdził.

 

Zawsze podczas kontroli drogowej może przednie bozne szyby opusić na dół. He He!!!!

 

Pozdrawiam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy widzę bardzo proste rozwązanie,gdzie nikt się nie przyczepi.W Jeleniej Górze jest piecowe przyciemnianie szyb:) żadnych fili itp.zero problemu:) Tyle że za przyciemnienie 5 szyb w "7" powiedzieli mi 1500 zł:P
@@ nieważne jak,gdzie i za ile, ważne że BMW @@
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przednie boczne właśnie też mam przyciemnione ale nie tak jak tył,lekko tylko widac ze te boczne z przodu są przycimnione a w środku tylko minimalna różnica w widoczności. dzieki wielkie chłopaki za info w najgorszym przybadku strace tylko dowód hehe :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szyba z tylu i tylne boczne do slupka b moga byc przyciemniane bez ograniczen natomiast przod iboczne z przodu musza miec 75procent przepuszczalnosci swiatla.

 

To jest niestety tylko teoria, praktyka wyglada tak ze folii nikt nie podbije, z piecowka mozna spac spokojnie z folia jest jak pisalem wyzej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swojej coupe jak pisał kolega wyżej mam tez wszystkie szyby przyciemnione jednakowo (oprócz czołowej)....i jeszcze ani razu podczas kontroli nie zatrzymano mi dowodu ani tez na przeglądach nie mieli zadnego ale....wiec pewnie zalezy to od szczescia...:D

Z racji tego, że spadł śnieg, przypominam, że piłowanie GOLFA na ręcznym, to nie DRIFT!!!!

***

Nie dyskutuj z idiotą , na początku sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.

***

http://picasaweb.google.co.uk/kieltj/BMW - moje BMW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem jak sytuacja wygląda według kodeksu, ocena oczywiście zależy od widzimisię i humoru diagnosty. Piecowe przyciemnianie jest jak najbardziej ok. Podczas kontroli drogowej szanowny Pan policjant potrafi czepiać się i straszyć odebraniem dowodu nawet za tylne szyby,miałem osobiście taki przypadek. Ale nie należy mu ulegać i pokonać go znajomością kodeksu drogowego (wtedy zdenerwowany czepia się wszystkiego :duh: )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

folia może i jest nielegalna ale policja już się o to nie czepia tak jak kiedyś także można śmiało jeździć
Potwierdzam Panowie.Policja jak gdyby odpuściła sobie przyciemnione szyby.Widzę jak coraz więcej aut jeździ z przyciemnionymi przednimi szybami (bocznymi).Co prawda są przyciemnione lżej niż te tylne- ale są.Policja czepia się tylko jak kierowca przyciemni sobie całość na tkz. TRUMNĘ (nic nie widać).
http://www.bmw-sport.pl/images/signatures/1868313008478371b841670.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam...

Jako właściciel firmy przyciemniającej szybki odpowiem tak:

Tylne szyby można przyciemniac jak sie chce, byle firma miała pozwolenie na montaż takiej folii i była zarejestrowana w Instytucie Szkła i Ceramiki w Krakowie, wtedy takowa firma dostaje swój nr identyfikacyjny tzn: nr atestu i nakleja na szybę naklejkę z takim numerem oraz do tego musi wystawic zaświadczenie o montażu folii (nr rejestr, właściciel, model autka, model folii), w dowód nic sie nie wbija, nie wolno! Jeżeli sprowadziliście autko z niemiec juz z folią, to w niemczech są inne przepisy - u nich folia ma TUV który jest nadrukowany laserowo na folii i każdy może sobie założyć, wtedy trzeba pojechac do jakiegos zakładu w polsce zeby nakleił naklejki i wydał w/w zaświadczenie - tak sie robi, warunkiem (w mojej firmie) jest perfekcyjne wykonanie tej folii, jeżeli się pod tym podpisuje to musi to wyglądać zaje....e!

A co do przednich szyb (pasażer -kierowca), tak jak wyżej pisali, wymagane 70% przepuszczalności światła widzialnego, a że wszystkie szyby w nowych autkach są atermiczne i mają zachowane 70-75% to co byśmy nakleili to i tak jest to na wlasną odpoiwiedzialność. Wspomnieliście o piecowym napyleniu szyby, widziałem te 70% napylenia....szczerze?...to tak jak by ktoś chuchnął na szybe...nie było tego widać wogóle, ale oni wtedy gwarantują atestem...i kosztowało to za 2 szybki 200 zł..

A na koniec wspomnę że jeżeli sie zrobi folie delikatną na przednie szybki, a tył nie jest fest czarny, to naprawdę nie robią problemów, warunek...delikatnie, bez przesady...(AR50, HP50, SMOKE50)...jezdza ludzie i nie zrywaja.

 

Folie-bezpieczeństwo, można zerwać i wymienić jak się zarwie - napylone szyby na zawsze...więc się zastanów zanim wydasz 1500.-!!!!!!!!

 

pozdr...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.