Skocz do zawartości

licznik się zawiesza


rafalb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich klubowiczów! Mam pytanie odnośnie prędkościomierza coś ostatnio zaczął mi sie wieszać a mianowicie nie działa regularnie tylko jak dodaje gazu samochód przyspiesza a licznik dopiero po chwili zaczyna trybić i wskazówka sie unosi. Nie wiem co to może być???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
masz racje cos wyswietla na kompie ze cos jest nie tak z czujnikiem abs w lewym kole. Jaki jest koszt takiej wymiany??

 

Powiem ci że ostatnio przechodziłem przez błąd czujnika lewego tylniego koła. Kupiłem czujnik dalej tak samo i okazało sie cze sterownik ABS padł. Koszt naprawy u kolegi z forum 250zl + koszta wysyłki.

 

Myślę że u Ciebie też będzie wina sterownika.

 

Prosta diagnoza zmień czujniki stronami jeśli błąd nadal się będzie wyświetlał to na 100% wina sterownika.

 

Poczytaj było na forum tego sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko w tym rzecz ze ja juz sterownik naprawiałem i działa w porzadku. tylko ten licznik tak dziwnie dziala i bylo tak przed naprawa sterownika i po tez sie nic nie zmienilo. natomiast po podlaczeniu do komputera wyswietla blad czujnika abs w lewym albo prawym kole.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dokładnie we czwartek wymieniałem czujnik lewy tył.

Objawy:

Całkowity brak wskazywania prędkości, ekonomizera, świecące kontrolki ABS i ASC. Po wjechaniu w dziurę większą raz chodziło, a raz nie.

Po wymianie:

Wszystko się uspokoiło, co prawda po zapaleniu, ruszeniu samym lewym tylnym kołem na podnośniku dalej się kontrolki świeciły, ale po założeniu koła, przejechaniu dosłownie 7 m zaczęło wszystko chodzić.

Stary czujnik:

W moim przypadku nie do wyciągnięcia celem przeczyszczenia, tylko wymiana bo syfem zaszedł dobrze z każdej strony (2 godz. go wyciągałem, rozłożyłem go na 30 mniejszych części), po wyciągnięciu brudny jakbym go do błota włożył (ok 1 mm warstwa brudu).

Koszta:

W Inter Cars bez nr klienta 149 zł Hans Prajs (czy jakoś tak), z nr klienta 100 zł + dojazd do oddziału :)

Robocizna własnoręczna.

Poczytaj TU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko ze mi wszystko sprawnie działa żadne kontrolki sie nie świecą wszystko sprawne oprócz czujnika ale nic w piątek sprawdzę te czujniki i podepnę do kompa to napisze co i jak.

 

to działa ci ABS i kontrola trakcji? a co ci komp wypisał było błędem stałym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak ABS i kontrola dziala bardzo dobrze nie odczuwam jakis problemów z ich funkcjonowaniem natomiast licznik cos przerywa znaczy dziala ale nie płynnie a bład to po podpięciu dokomputer pokazuje ze jest cos nie tak z czujnikiem abs w lewym kole.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 lat później...
  • 1 miesiąc temu...

Ja również się podepnę żeby nowego tematu nie robić.

U mnie natomiast jest problem z obrotościomierzem i ekonomizerem.

Obrotościomierz przycina się tak jak u kolegów prędkościomierz, a ekonomizer uznaje tylko dwie wartości, 0 i max.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.