Skocz do zawartości

problem z klimatronikiem


Maverick13

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. zaczeło mi coś szwankować z nawiewem. dmucha tylko na szybę i to słabo pomimo najwyzszych obrotów dmuchawy. a jak przełaczam dmuchanie na twarz to słyszę ze dmucha ale tylko gdzies w srodku a powietrze z kratek nie leci... Teraz gdzie szukac tych silniczków i czy to jest wina silniczków czy raczej panelu.
Sprzedam felgi aluminiowe 15"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje, że jeśli wybiera się np. nadmuch na szybę to albo dopływ jest otwarty albo zamknięty, wiec jeśli chodzi o moc nadmuchu to przyczyny szukałbym w zapchanym filtrze kabinowym.

Co do innych problemów nie pomogę.

http://www.ee.pw.edu.pl/~andrzem1/bmw/ - moja Bumcia ;)




http://www.ee.pw.edu.pl/~andrzem1/bmw/spalanie.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś podobnego kiedyś miałem. Dzięki schematom elektrycznym udało mi sie problem rozwiązać samemu. U mnie przyczyną był ułamany jeden cienki kabelek w kostce wpiętej do panela nawiewu (mała czarna z trzema kabelkami). Ta kostka steruje pracą silniczków (otwiera klapki). Rozebrałem po prostu kostkę i zacisnąłem kabelki w nowym miejscu. Jeśli Ci się to pojawiło nagle, to może być ta przyczyna.

PS.

Te informacje mogą być przydatne, jeśli masz klimatronik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde... jestem troche wsciekły... troche poszeperałem w aucie i wyglada to tak: dmucha na szybę i na nogi ale nie dmucha na tłów. Klapki od nawiewu na nogi są otwarte i wciskanie i wyłaczenie nawiewu na stopy nic nie daje - nie zamykaja się, tak samo rzecz ma się z klapkami na szybę. Teraz pytanie co to wina panelu czy tych silniczków - bo kabelki sprawdziłem i są ok.
Sprzedam felgi aluminiowe 15"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eee... chlopie... przeczytaj uważnie. To ze po chwili zmienia się kierunek nadmuchu to po prostu czas zamykanie czy otwierania klapek sterujacych nawiewem. A u mnie jest tak ze w ogóle nic się nie dzieje- jakby nie reagował na polecenia z panelu. Tylko jak napisałem ni wiem czy to wina samego panelu czy też moze silniczków sterujących. A'propos moze ktos wie jak sprawdzić czy owe silniczki dziają??? wystarczy podpiąć napiecie??? np z zapalniczki???

 

i jeszcze jedno... zmierzyłem napiecie w wejsciu klimatronika tam gdzie wchodzi ta mala czarna wtczka i wyszło około: 10,7 ; 4,5 ; 3 V no chyba tak być nie powinno???

Sprzedam felgi aluminiowe 15"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie było tak, że powietrze nie wiało na szybę przez dość długi czas po włączeniu, potem po rozgrzaniu silnika nawiew na szybę się otwierał. Co prawda nawiewem na tłuw i nogi można było sterować, ale nie tym na szybę. Zostało to rozwiązane dokładnym przeczyszczeniem/przedmuchaniem klimatronika - od krateczki zasysającej powietrze z kabiny do wiatraczka zasysającego.

Widzę jednak, że tutaj koledze ta metoda może jednak nie pomóc, z racji innych objawów. No ale jest na tyle mało inwazyjna, że można spróbować. A nóż...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce zakładac nowego tematu wiec tu zapytam

Mam E36 z dwustrefowym klimatronikiem i mojproblem polega na tym ze po wyłaczeniu samochodu jeszcze okolo 5min słychac dzwiek jakiegos silniczka ( nawet słychac jak jego obroty sie zmieniaja) i nie wiem czy to jest prawidłowe.

 

Po drugie nawet po wyłaczeniu dmuchawy jak jade to czasami słysze dzwiek jakiegos silniczka i ostatnio nawet zaczął bardzo hałasować ( jazgotac). Mysle ze to jest ten sam silniczek albo cos w tym stylu.

 

Jakies rady?

Bylo:

E30 316 (M10b18) 86r - sedan

E30 325i (M20b25) 89r - coupe

E30 325i (M20b25) 87r - Mtech1 coupe

E30 325i (M20b25) 87r - Mtech1 sedan

E36 328i (M52b28) 95r - sedan

E39 540i manual

E36 M3 3.2 sedan

E36 318Ti Compact

E46 330iA Touring

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest dzwięk pochodzący od małego wiatraczka w panelu klimatronika. Ten wiatraczek powoduje przepływ powietrza przez sensor temp. wnetrza

Jest to normalne ze buczy jeszcze pare min po wylaczeniu auta. jak za bardzo halasuje to wyjmij panel i go przedmuchaj. A na drugi raz użyj opcji :search: bo było juz tysiace razy o tym.

Sprzedam felgi aluminiowe 15"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedzialem co wpisac w wyszukiwarke :oops:

 

A jak wyjac ten panel klimy zeby go nie uszkodzic?

 

A drugie pytanie Jak wymontować silnik wentylatora? troche juz popiskuje.

 

W E30 to wiem ze od strony grodzi silnikowej A w e36?

Bylo:

E30 316 (M10b18) 86r - sedan

E30 325i (M20b25) 89r - coupe

E30 325i (M20b25) 87r - Mtech1 coupe

E30 325i (M20b25) 87r - Mtech1 sedan

E36 328i (M52b28) 95r - sedan

E39 540i manual

E36 M3 3.2 sedan

E36 318Ti Compact

E46 330iA Touring

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panel wyciagasz bardzo prosto bo podwazasz lekko z boku srubokretem albo nozem i wychodzi bez problemu- a potem odpinasz kostki. Ta wiekszą musisz najpierw odbezpieczyc odciagajac na bok takie ramię.

 

Wentylatora nie wyjmuj - jak chodzi to po co??? usuń tylko brud, liscie etc.. i popsikaj dobrym smarem w sprayu - np Valvoline. tylko nie WD40. Dostaniesz sie do niego zdejmując kratkę w poszybiu.

Sprzedam felgi aluminiowe 15"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Kolego Maverick13 czy udało Ci sie dojść do ładu z tym przełączaniem klapek od nawiewów bo mam identyczny problem :(((((

 

nie przełącza nawiewu szyba-kratki-nogi cały czas dmucha ze wszystkich albo z kratek nie dmucha zależy jak mu sie uwidzi ...

 

kiedys w ciepły dzień zaczęło wszystko chodzic ale teraz znowu kaplica...:(((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało sie :dance:

 

Posprawdzałem wszystko przez swieta i dalej nie wiedziałem co to moze być... Ale jak napisał PiotrW przyjrzałem się uważniej tej małej wtyczce w klimatroniku - wkurzyłem się i ją odciałem. teraz odizolowałem lekko i przyłożyłem kabelki do gniazda wtyczki do tych trzech wystajacych bolców i zadziałało. Niestety u mnie rozbiórka wtyczki sie nie powiodła - a drugą taką nie wiem gdzie dostać. Poszedłem do elektronicznego i kupiłem inna i po przerobieniu działa :D koszt operacji 70 gr :D

Ktoś tu mówił o serwisie - hmmm myślę ze to by wyszło dużo drozej :hand:

Sprzedam felgi aluminiowe 15"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.