Skocz do zawartości

Stuki w przednich drzwiach.


Slawkoa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów

 

Ostatni jadąc na miejscu pasażera ( co zazwyczaj sie nie zdaża) dobiegło mnie od strony drzwi stukanie. Identycznie mam od strony kierowcy tylko że jakoś nie zwracałem na to uwagi, no ale jeśli mam to po obu stronach to juz coś nie tak. Stuki pojawiają sie przy najeżdżaniu na poprzeczne nierówności. Drzwi sie nie ruszają wg mnie, na tyle na ile moglem to sprawdzić, czyli trzymając je ręką. W zasadzie ciężko określić skąd pochodzi dźwięk, ale bardziej bym sie skusił w stronę zamka. Czy jest szansa żeby coś sie poluzowało ew. co to może być. Zamki w idealnym stanie, nic nie powycierane .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja też to mam. I na pewno nie są to stuki tapicerki. To takie stłumone poklepywanie. Jak kupiłem auto, to czasami "to" słyszałem /słyszę/ w tylnych prawych drzwiach / ich okolicach/. A od niedawna zaczął mi podobnie stukać w moich drzwiach / kierowcy/. Pewnie to trochę wina "dróg" w okolicy mojego domu ale zajmę się tym jak się ociepli, to zdejmę tapicerkę, żeby nie pozrywam zatrzasków. I się że jadę bez niej to może coś wylookam. Chyba że ktoś to już przerabiał, to proszę /dołączam/ się o rady. :)

 

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mnie zaczyna coś stukać to mam w spraju silikon i opryskuje nim uszczelki drzwi.A także tapicerkę przylegającą do metalu na drzwiach.To z tych okolic słychać pukanie dokładnie przy zawiasie itd.Pomaga na 100%.

silikon 10zł. :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno to nie cześć zamka na słupku, bo jest nie wytarta i jak nowa, nie ma żadnego luzu drzwi siedzą na miejscu.

Tak jak pisał trendy bardziej ze słupka niż z drzwi. Może to tylne drzwi??? Dokładnie ich zawiasy. Na pewno nie tapicerka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie stuków z drzwi/słupków:

Przerabiałem temat tysiąc razy, kilka miesięcy zajęło mi dojście do tego, że wystarczy zmienić położenie (oczywiście w sensowny sposób) samych zatrzasków zamków (ta część znajdującą się nie na drzwiach, tylko w miejscu, gdzie zamek od drzwi zatrzaskuje się na słupkach, nie wiem, jak to się dokładnie nazywa). Wyregulowałem to i zarówno drzwi zatrzaskują się idealnie i w środku nie słychać żadnych trzasków.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie miałem to samo,''szlak mnie trafiał'' co to moze być,''przeczesałem'' całe dzwi itp,a to jest to co pisze romek,owińcie taśmą scota sobie te mocowania zamka na słupkach ''te wałeczki''-nie znam prawidłowej nazwy :?: , i bedziecie mieli po problemie,to jest kosz taśmy jakieś 2,50 i przyjemność z jazdy,hehe pozdrawiam i dajcie znać :lol:
grzegorz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie miałem to samo,''szlak mnie trafiał'' co to moze być,''przeczesałem'' całe dzwi itp,a to jest to co pisze romek,owińcie taśmą scota sobie te mocowania zamka na słupkach ''te wałeczki''-nie znam prawidłowej nazwy :?: , i bedziecie mieli po problemie,to jest kosz taśmy jakieś 2,50 i przyjemność z jazdy,hehe pozdrawiam i dajcie znać :lol:

 

Skutkuje to fakt tylko wolałbym jakieś profesjonalne rozwiązanie ;) Pojutrze kończę zmianę i będę miał trochę czasu żeby sie pobawić i spróbować ustawić te ustrojstwa. Jak się uda podzielę sie spostrzeżeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Troszkę mi to zajęło, bo miałem inna ważniejszą awarię na głowie, ale naprawione :D, znaczy w zasadzie wyregulowane. Jak pisali poprzednicy sprawa faktycznie jest baaaaardzo prosta. Wystarczyło przesunąć do środka ucho za które zapina się zamek. Sprawa jest o tyle prosta że i na uchu i na słupku są znaczki, wiec wystarczy tylko popatrzeć jak było i już wszystko wiadomo. Dziękuje wszystkim za pomoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.